Strona głównaZdrowieTe 3 składniki mam zawsze pod ręką: Bomba na kaszel. Sprawdzony przepis.

Te 3 składniki mam zawsze pod ręką: Bomba na kaszel. Sprawdzony przepis.

Wraz z nadejściem jesieni regularnie przybywają różne choroby, które kładą nas do łóżka na kilka dni, bo źle się czujemy.

Przeziębienia, kaszel i towarzyszące im nieprzyjemne objawy zwykle nie są przez wszystkich tolerowane i chcą się ich jak najszybciej pozbyć. Mamy dla Ciebie jeden przydatny przepis, który jest darem z nieba.

Możesz go przygotować z 3 podstawowych składników, które zwykle masz w domu. Dzięki temu przepisowi zawsze masz pod ręką naturalny antybiotyk.

Osoby te nigdy nie powinny jeść czerwonego mięsa. Sprawdź czy do nich należysz!

Prawdopodobnie nie jest dla Ciebie tajemnicą, że czerwone mięso ma złą reputację dla zdrowia. Regularne spożywanie czerwonego mięsa zostało powiązane ze zwiększonym ryzykiem rozwoju...

Składniki:

  • 1 duża cebula
  • 5-6 ząbków czosnku
  • 3 łyżki naturalnego miodu

Przygotowanie:

Oczyść cebulę i pokrój ją na mniejsze kawałki.

Następnie oczyść czosnek i posiekaj go na małe kawałki. Umieść oba składniki w słoiku z dżemem.  Miód, którego używasz, powinien być naturalny.

Zalej miodem cebulę i czosnek i dobrze wymieszaj zawartość szklanki.  Następnie pozwól miodowi opaść na dno pojemnika. Zamknij pokrywką.

Nadal zawijamy kubek w folię aluminiową, aby chronić zawartość przed światłem. I pozostaw w lodówce na 24 godziny.  Po 24 godzinach wyjmij szklankę z lodówki.

Odpakuj z folii. Przefiltrować przez gęste sito. Mieszankę odpowiednio wyciskamy łyżką, aby uzyskać jak najwięcej soku. Możesz przechowywać tę mieszaninę w zamkniętym słoiku w lodówce przez 1 tydzień.

Poszczególne komponenty

Cebula

Cebula razem z czosnkiem ma również działanie przeciwnowotworowe. Być może pamiętasz z dzieciństwa herbatę z cebuli lub syrop, który podawała ci matka, gdy miałeś silny kaszel. Cebula może skutecznie wypłukiwać nieczystości z płuc, więc idealnie nada się do naszego syropu.

Czosnek

Czosnek jest powszechnym pokarmem w każdej kuchni i jest używany do przygotowywania wielu potraw. Oprócz tego jednak jest również jednym z najpotężniejszych naturalnych środków na zdrowie i jest uważany za naturalny antybiotyk.

Większość użytecznych właściwości czosnku wynika z allicyny, która jest jego aktywnym składnikiem. Z tego powodu czosnek ma zdolność regulowania wysokiego poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi oraz korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

Z pomocą czosnku można uporządkować przewód pokarmowy, układ oddechowy i pozbyć się problemu z grzybicą. Czosnek jest również przydatny przy artretyzmie. Aby maksymalnie wykorzystać jego właściwości użytkowe, należy go spożywać w stanie surowym. Porozmawiajmy teraz o tym, dlaczego warto mieszać go z miodem.

Miód

Oprócz tego, że wykazuje znaczące działanie antybakteryjne, trzeba wspomnieć również o jego działaniu w walce z wirusami. Miód ma zdolność nawilżania podrażnionej błony śluzowej dróg oddechowych, wspomaga gojenie i ułatwia odkrztuszanie wydzieliny z płuc. Ma również znaczące działanie w walce z wirusami, grypą i problemami z oddychaniem.

Dawkowanie

Dzieci powinny przyjmować 1 łyżeczkę, a dorośli 1 łyżkę stołową 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Stosować w razie potrzeby na kaszel, grypę lub przeziębienie, aż do ustąpienia objawów.

Naturalne domowe lekarstwo, które skraca czas trwania grypy

Nie wiem czy wiecie, ale kwiaty jak i owoce czarnego bzu są bardzo skuteczne w walce z przeziębieniami i co ważniejsze przeciwko grypie. W celu zapobiegania...

Przeciwwskazania: Dzieci do lat 2, kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny stosować mieszankę wyłącznie po konsultacji z lekarzem.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły