HomeZdrowieTe 3 składniki mam...

Te 3 składniki mam zawsze pod ręką: Bomba na kaszel. Sprawdzony przepis.

Wraz z nadejściem jesieni regularnie przybywają różne choroby, które kładą nas do łóżka na kilka dni, bo źle się czujemy.

Przeziębienia, kaszel i towarzyszące im nieprzyjemne objawy zwykle nie są przez wszystkich tolerowane i chcą się ich jak najszybciej pozbyć. Mamy dla Ciebie jeden przydatny przepis, który jest darem z nieba.

Możesz go przygotować z 3 podstawowych składników, które zwykle masz w domu. Dzięki temu przepisowi zawsze masz pod ręką naturalny antybiotyk.

Składniki:

  • 1 duża cebula
  • 5-6 ząbków czosnku
  • 3 łyżki naturalnego miodu

Przygotowanie:

Oczyść cebulę i pokrój ją na mniejsze kawałki.

Następnie oczyść czosnek i posiekaj go na małe kawałki. Umieść oba składniki w słoiku z dżemem.  Miód, którego używasz, powinien być naturalny.

Zalej miodem cebulę i czosnek i dobrze wymieszaj zawartość szklanki.  Następnie pozwól miodowi opaść na dno pojemnika. Zamknij pokrywką.

Nadal zawijamy kubek w folię aluminiową, aby chronić zawartość przed światłem. I pozostaw w lodówce na 24 godziny.  Po 24 godzinach wyjmij szklankę z lodówki.

Odpakuj z folii. Przefiltrować przez gęste sito. Mieszankę odpowiednio wyciskamy łyżką, aby uzyskać jak najwięcej soku. Możesz przechowywać tę mieszaninę w zamkniętym słoiku w lodówce przez 1 tydzień.

Sprawdź to ➡ ➡  Niepozorne objawy wczesnej cukrzycy, o których często nie wie nawet lekarz

Poszczególne komponenty

Cebula

Cebula razem z czosnkiem ma również działanie przeciwnowotworowe. Być może pamiętasz z dzieciństwa herbatę z cebuli lub syrop, który podawała ci matka, gdy miałeś silny kaszel. Cebula może skutecznie wypłukiwać nieczystości z płuc, więc idealnie nada się do naszego syropu.

Czosnek

Czosnek jest powszechnym pokarmem w każdej kuchni i jest używany do przygotowywania wielu potraw. Oprócz tego jednak jest również jednym z najpotężniejszych naturalnych środków na zdrowie i jest uważany za naturalny antybiotyk.

Większość użytecznych właściwości czosnku wynika z allicyny, która jest jego aktywnym składnikiem. Z tego powodu czosnek ma zdolność regulowania wysokiego poziomu cholesterolu, ciśnienia krwi oraz korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy.

Z pomocą czosnku można uporządkować przewód pokarmowy, układ oddechowy i pozbyć się problemu z grzybicą. Czosnek jest również przydatny przy artretyzmie. Aby maksymalnie wykorzystać jego właściwości użytkowe, należy go spożywać w stanie surowym. Porozmawiajmy teraz o tym, dlaczego warto mieszać go z miodem.

Miód

Oprócz tego, że wykazuje znaczące działanie antybakteryjne, trzeba wspomnieć również o jego działaniu w walce z wirusami. Miód ma zdolność nawilżania podrażnionej błony śluzowej dróg oddechowych, wspomaga gojenie i ułatwia odkrztuszanie wydzieliny z płuc. Ma również znaczące działanie w walce z wirusami, grypą i problemami z oddychaniem.

Sprawdź to ➡ ➡  Jak SKUTECZNIE zapobiegać dnie i bólowi stawów poprzez usuwanie kwasu moczowego

Dawkowanie

Dzieci powinny przyjmować 1 łyżeczkę, a dorośli 1 łyżkę stołową 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Stosować w razie potrzeby na kaszel, grypę lub przeziębienie, aż do ustąpienia objawów.

Przeciwwskazania: Dzieci do lat 2, kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny stosować mieszankę wyłącznie po konsultacji z lekarzem.


ZOBACZ TAKŻE