Co się stanie, jeśli codziennie moczymy stopy w wywarze ze łusek cebuli?

Skórki cebuli to nie tylko odpady, które powinny trafić do kosza. Skorzystaj z ich drogocennego działania, bo to genialny lek naturalny o niesamowitym działaniu, które docenią nie tylko Twoje stopy.

Wstęp

Wiele popularnych produktów spożywczych i składników znajdujących się w prawie każdym gospodarstwie domowym ma niesamowity wpływ na nasze zdrowie. Jednym z nich są zwykłe łuski cebuli, które najczęściej lądują w koszu, a w najlepszym przypadku na kompostowniku. Jednocześnie są dosłownie naładowane substancjami leczniczymi i mają silne działanie zdrowotne. Z mocy cebuli zdawali sobie już sprawę nasi przodkowie.

Dlaczego nie wyrzucić skórek?

Skórki cebuli mają naprawdę duży potencjał, którego szkoda byłoby nie wykorzystać. Są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają chronić organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Substancja kwercetyna, która ma nie tylko silne działanie przeciwutleniające, ale także właściwości przeciwzapalne, jest niezwykle lecznicza. Znacząco reprezentowane są także korzystne substancje, takie jak fruktany, flawonoidy i fitoncydy, które są naturalnymi antybiotykami i probiotykami.

Dlaczego kąpiel stóp z skórką cebuli?

Jednym z najskuteczniejszych sposobów wykorzystania łusek cebuli jest kąpiel stóp. Metoda uzdrawiania, która ma głębokie korzenie w tradycyjnym uzdrawianiu. Odwar może pomóc na wiele problemów na stopach, nie tylko na siniaki i ewentualną grzybicę. Jest także doskonałym środkiem wspomagającym dobrą odporność.

Jak przygotować wywar

Do zrobienia kąpieli leczniczej potrzebna będzie 1 garść łusek cebuli, którą wsypujemy do garnka z 2 litrami wody i doprowadzamy do wrzenia. Następnie odstawić wywar na około 20 minut, następnie odcedzić i wlać do miski. Następnie zafunduj sobie co najmniej 20 minut relaksu 2–3 razy w tygodniu. Jakich rezultatów możesz się spodziewać i jak pomoże Ci wywar z cebuli?

Detoks i ulga

Ciepły wywar ze łusek cebuli działa silnie relaksująco na stopy. Połączenie ciepła i skutecznych składników pochodzących ze łusek cebuli pomaga rozładować napięcie i stres, który często kumuluje się w naszym organizmie w ciągu dnia. Przydatne substancje z wywaru również pozytywnie wspomagają usuwanie toksyn i substancji odpadowych z organizmu.

Nigdy więcej skurczów i obrzęków kończyn

Jeśli należysz do osób, które często borykają się z obrzękami nóg lub nieprzyjemnymi skurczami łydek, ten wywar będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli regularnie zafundujesz sobie kąpiel, z pewnością wkrótce poczujesz znaczną ulgę w tych nieprzyjemnych dolegliwościach.

Pielęgnacja skóry i paznokci

Odwar ze łusek cebuli doskonale sprawdza się także w pielęgnacji skóry i paznokci. Zawarte w nich witaminy i minerały wzmocnią je i poprawią ich jakość. Regularne kąpiele w wywarze z cebuli z pewnością przyczynią się do lepszego nawilżenia skóry, a Ty nie będziesz borykać się z problemem suchej i nieprzyjemnie stwardniałej skóry. Pomoże Ci także w leczeniu odcisków, nieprzyjemnych odleżyn i grzybicy.