4 mało znane objawy raka jajnika

Obecnie rak stał się jedną z najczęstszych przyczyn śmierci na świecie. Jednym szczególnym rodzajem raka, który dotyka kobiety jest rak jajnika.

Według amerykańskich i kanadyjskich towarzystw onkologicznych ten typ spowodował 1750 zgonów w Kanadzie i doprowadził do 2800 nowych zdiagnozowanych przypadków, podczas gdy w USA w 2016 r. spowodował 14 240 zgonów i 22 280 nowych przypadków.

Co oznacza rak jajnika?

Jajniki są żeńskimi gruczołami rozrodczymi, które składają się z trzech rodzajów komórek: nabłonkowego, zarodkowego i zrębowego.

Kiedy komórki te zaczynają nienormalnie rosnąć, rozwijają się w guzy, które mogą być rakowe lub nienowotworowe.

Ten typ raka jest cichym zabójcą, ponieważ nie ma objawów i jest trudny do wykrycia za pomocą badań przesiewowych. Ten stan jest najczęstszy w okresie pomenopauzalnym, a nawet występuje u kobiet w wieku 30 i 40 lat.

Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wczesne wykrycie raka może znacznie zwiększyć szansę na przeżycie. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie sprawdzać swoje ciało.


Testy rozmazu wykrywają złośliwe torbiele, a testy CA125 często dają fałszywie ujemne wyniki. Ponadto niektóre objawy raka jajnika są mylone z chorobami takimi jak IBS.

Ten stan prowadzi do niezdiagnozowanych wczesnych stadiów raka, aż osiągną trzeci etap i pojawią się jako grudki na brzuchu.

Według ostatnich badań niektóre objawy wskazują na wczesny etap raka jajnika dlatego kobiety muszą zwracać na nie uwagę.

4 objawy, które mogą wskazywać na raka jajnika:

1. Ciągłe wzdęcia

Jeśli zauważysz pewne stałe wzdęcia (przez ponad trzy tygodnie) może to być potencjalny znak guza nowotworowego.

2. Ból brzucha i miednicy

Pewien normalny ból zwykle charakteryzuje miesiączkę. Jeśli jednak wystąpią skurcze menstruacyjne w okolicy miednicy, dolnej części żołądka, a nawet dolnej części pleców, które występują podczas końca miesiączki, może to być potencjalny objaw raka jajnika.

Kobiety po menopauzie powinny szczególnie uważać na te objawy, ponieważ w ogóle nie powinny odczuwać bólu.

3. Trudności z jedzeniem / uczuciem sytości

W przypadku znacznego zmniejszenia apetytu przez okres dłuższy niż trzy tygodnie skonsultuj się z lekarzem. Może to również wskazywać na problemy z jelitami, żołądkiem i rakiem jajnika.

4. Zwiększona potrzeba oddawania moczu

Jeśli nie ma zmian w przyjmowaniu płynów, ale nadal występuje zwiększone zapotrzebowanie na oddawanie moczu możesz mieć raka jajnika we wczesnym stadium.

Objawy te można łatwo pomylić z chorobami związanymi z przewodem pokarmowym. Upewnij się więc, że monitorujesz częstotliwość występowania tych objawów.

Jeśli objawy występują przez trzy tygodnie lub dłużej skonsultuj się z lekarzem w sprawie dodatkowych analiz raka jajnika.

Dlatego niezwykle ważne jest monitorowanie zdrowia kobiety, ponieważ niektóre wczesne objawy mogą uratować życie.


loading...
loading...
-50%

OVASHAPE
PIEKNY I JĘDRNY BIUST

PROMOCJA -50%
Nie tylko poprawi się wielkość piersi, ale staną się bardziej podniesione i jędrne. Nie zapewni Ci tego żadna inna nieinwazyjna metoda dostępna na rynku.
  • AKTYWNIE STYMULUJE WZROST TKANKI GRUCZOŁOWEJ
  • STYMULUJE PRZEPŁYW KRWI
  • ZWIĘKSZA PRODUKCJĘ ESTROGENU

Wybrane dla ciebie

Herbata cynamonowa jest doskonałym alternatywnym środkiem , który skutecznie pomoże obniżyć poziom glukozy i cholesterolu.  Jest to również naturalny lek, który można stosować bez obaw, ponieważ jest...
Przez tysiące lat ludzie na całym świecie stosowali pokrzywę w leczeniu różnych chorób. Liście i łodygi w niektórych podgatunkach mają długie kłujące włosy, które wstrzykują...
Seler obniża poziom cholesterolu i usuwa bólu stawów, pomaga w procesie odchudzania, odtruwa organizm, obniża wysokie ciśnienie krwi i promuje ogólny stan zdrowia na...
Śliwka jest uważana za prawdziwą naturalną multiwitaminę. Ten owoc jest bogaty w witaminy o niskiej wartości energetycznej, a ich stosunek jest optymalny dla ogólnego stanu...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

6 produktów spożywczych, które naturalnie obniżają wysokie ciśnienie krwi

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, który dostarcza tlen i ważne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednak niektóre warunki,...

6 ważnych powodów dlaczego powinno się spożywać masło klarowane

Według medycyny naturalnej ghee (masło klarowane) zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla umysłu i ducha. Możesz przygotować ghee w bardzo prosty sposób. Musisz tylko ugotować...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Stosuj olejek z czarnego pieprzu, aby pozbyć się zapalenia stawów

Czarny pieprz pochodzi z Indii i jest on dzisiaj obecny na prawie każdym stole na całym świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy...