4 napoje, które pomogą ci oczyścić nerki i usunąć toksyny z krwi!

Kiedy nasz organizm zaczyna nieprawidłowo pracować przyczyną prawdopodobnie są toksyny. Mają one wpływ na funkcjonowanie naszych nerek i wątroby, jeśli chcemy temu zapobiec, musimy prowadzić zdrowy tryb życia, dbając przede wszystkim o to co jemy.

W tym artykule mamy zamiar przedstawić wam 4 zdrowe napoje, które mogą oczyścić nerki i przefiltrować krew z toksyn!

Nasze nerki są bardzo wrażliwe na żywność i napoje, które spożywamy, musimy chronić je tak, żeby jak najmniej dostawało się do nich toksyn.

Oto 4 napoje, które pomogą oczyścić nerki i krew!

ZIELONY SOK, który pomoże Ci oczyścić nerki

Jest to rodzaj soku pełnego składników odżywczych i przeciwutleniaczy, jest bardzo skuteczny w eliminacji toksyn. Musisz użyć tych warzyw: szpinak, kapusta, cukinia, pietruszka, sałata, marchew, ogórek i seler. Jeśli chodzi o owoce można użyć: pomarańcze, gruszki, brzoskwinie, ananasy i jabłka. Połącz wszystkie składniki w blenderze i natychmiast wypij.

 

SOK ŻURAWINOWY

Nadmiar szczawianu wapnia może być główną przyczyną powstawania kamieni nerkowych. Sok żurawinowy pomaga uniknąć infekcji nerek. Spożywaj sok żurawinowy najlepiej wolny od cukru, sztucznych aromatów.

SOK Z BURAKÓW

Wysoka zawartość potasu sprawia, że buraki skutecznie chronią nasz organizm przed nadciśnieniem, ale również usuwają z naszego ciała toksyny i kwas moczowy. Buraki zawierają betainę, która ma właściwości przeciwutleniające, jest to bardzo przydatne, ponieważ dzięki temu można pozbyć się fosforanu wapnia z nerek.

SOK CYTRYNOWY

Spożywanie soku cytrynowego zwiększa stężenie cytrynianu w moczu. To pomaga naszym nerkom uniknąć kamieni nerkowych.

Wyciśnij sok z 4 do 5 cytryn i dodaj go do 1 litra zimnej wody. Pij go rano przed śniadaniem.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: