Strona główna Zdrowie 4 naturalne zalecenia dotyczące oczyszczania i detoksykacji nerek

4 naturalne zalecenia dotyczące oczyszczania i detoksykacji nerek

Nerki są jednym z najważniejszych narządów, które odgrywają istotną rolę w ludzkim ciele. Z tego powodu niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniej opieki nad nerkami.

Usuwają nadmiar płynu, usuwają odpady, wytwarzają hormony, kontrolują ciśnienie krwi, pomagają w wytwarzaniu czerwonych krwinek i poprawiają wytrzymałość kości.

W dzisiejszych czasach ludzie są narażeni na różne toksyny z powodu niezdrowych nawyków życiowych, dlatego niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie nerek.

Możesz detoksykować nerki i utrzymywać je w prawidłowym funkcjonowaniu w następujący sposób:

1. Zwiększ spożycie płynów

Nerki potrzebują dużej ilości płynów, aby oczyścić ciało z odpadów. Wśród płynów woda jest zawsze najlepszą opcją, podobnie jak owoce i warzywa.

Sok z arbuza

Ten sok jest naturalnym środkiem moczopędnym, który usuwa amoniak i kwas moczowy z organizmu. Zdrowe właściwości arbuza pomagają w rozpuszczeniu kamieni nerkowych. Dlatego zaleca się picie soku z arbuza, aby oczyścić nerki i utrzymać je w zdrowiu.

Sok z cytryny

Sok z cytryny pomoże Ci wyeliminować toksyny i poprawi proces trawienia. To kwas cytrynowy zmniejsza kwasowość moczu, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kamieni nerkowych. Ważne jest, aby spożywać organiczny sok z cytryny w surowej postaci.

Woda kokosowa

Woda kokosowa oczyści nerki, rozcieńczając mocz i stymulując wydalanie różnych substancji chemicznych, takich jak kwas moczowy i fosforany. Naturalne właściwości moczopędne pomogą rozpuścić kamienie nerkowe.

2. Wzbogać swoją dietę o bardziej przyjazne dla nerek jedzenie i zioła

Jagody

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają w usuwaniu kwasu moczowego. Włącz więc więcej jagód do swojej diety, zwłaszcza żurawiny.

Nasiona dyni

Nasiona dyni obfitują w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, które są ważne dla detoksykacji. Chronią również nerki przed radykalnymi obrażeniami.

Liście mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski jest bardzo korzystną rośliną dla zdrowia nerek. Jego liście wzmacniają nerki, usuwają zatrzymywanie wody i łagodzą podrażnienia dróg moczowych. Spożywaj je w postaci herbaty.

Korzeń prawoślazu

Jest to silny środek moczopędny, który leczy wiele infekcji dróg moczowych i pęcherza, a także kamieni nerkowych. Chociaż jest to bezpieczne zioło, skonsultuj się z lekarzem jeśli przyjmujesz leki na receptę.

Czerwona koniczyna

Zdrowe właściwości czerwonej koniczyny stymulują usuwanie odpadów i wody z nerek.

Pokrzywa

Diuretyczne właściwości pokrzywy pobudzą wydalanie wody i odpadów z organizmu. Ponadto jest obciążona wysoką zawartością żelaza. Pokrzywę można spożywać w postaci herbaty.

3. Medytacja

Usiądź w wygodnej pozycji i zacznij obserwować oddech. Stopniowo weź głębszy oddech, ale nie wymuszając go. W ten sposób usuniesz stres, który może być toksyczny i może uszkodzić nerki.

4. Wyeliminuj nawyki, które są szkodliwe dla twoich nerek

Palenie

Ten szkodliwy nawyk może zakłócać przepływ krwi w nerkach i zwiększać ryzyko przewlekłej choroby nerek. Ponadto gromadzenie się arsenu może powodować ostrą martwicę kanalików z ostrą niewydolnością nerek lub nawet niewydolnością nerek.

Spożywanie alkoholu

Przyjmowanie alkoholu powoduje odwodnienie organizmu i ogranicza prawidłowe funkcjonowanie nerek.

zobacz także

Pozbądź się toksyn z organizmu, które prowadzą do przyrostu masy ciała

Jeśli masz regularne bóle głowy, bóle stawów, nadwagę, trądzik, uczucie zmęczenia lub alergie oznacza to, że Twoje ciało może być pełne toksyn.Ludzie z nadwagą mają...

Pij sok z cytryny zamiast przyjmować leki, jeśli masz jeden z tych problemów

Sok cytrynowy jest bogaty w składniki odżywcze, w tym flawonoidy, które mają silne właściwości przeciwutleniające. Wiadomo również, że przeciwutleniacze mają działanie przeciwnowotworowe.Szereg badań potwierdza, że...

Rak jajnika – poznaj 10 wczesnych objawów „cichego zabójcy”

Rak jajnika wymaga więcej czasu, żeby został zdiagnozowany niż jakikolwiek inny rak żeńskiego układu rozrodczego. Do najczęstszych czynników ryzyka należą wiek, predyspozycje genetyczne i...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Ospa wietrzna charakteryzuje się swędzącymi, czerwonymi pęcherzami, które pojawiają się na całym ciele. Często dotyka dzieci i jest tak powszechny, że uważany jest za...
Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów.  Jeśli zostaje przytłoczona przez toksyny, to nie będzie działać prawidłowo i doprowadzi to do poważnych problemów zdrowotnych.Wątroba również przyczynia się do utraty wagi...
Przytyć jest bardzo łatwo gorzej jest jeżeli chodzi o schudnięcie, spalanie tłuszczu nie jest łatwe, trzeba ciężkiej pracy i poświęcenia.Jeśli jesteś wśród tych, którzy...
Ból stawów odnosi się do dyskomfortu, zapalenia i bolesności w dowolnym stawie w twoim ciele. Jest to bardzo powszechny problem i może wystąpić u każdego,...
Jeśli chcesz pozbyć się nadmiaru tłuszczu w krótkim czasie, spróbuj tego prostego naturalnego napoju, który jest zdrowy, a na dodatek skuteczny w zwalczaniu tkanki tłuszczowej.Wszystko...