4 naturalne zalecenia dotyczące oczyszczania i detoksykacji nerek

Nerki są jednym z najważniejszych narządów, które odgrywają istotną rolę w ludzkim ciele. Z tego powodu niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniej opieki nad nerkami.

Usuwają nadmiar płynu, usuwają odpady, wytwarzają hormony, kontrolują ciśnienie krwi, pomagają w wytwarzaniu czerwonych krwinek i poprawiają wytrzymałość kości.

[quads id=8]

W dzisiejszych czasach ludzie są narażeni na różne toksyny z powodu niezdrowych nawyków życiowych, dlatego niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie nerek.

Możesz detoksykować nerki i utrzymywać je w prawidłowym funkcjonowaniu w następujący sposób:

1. Zwiększ spożycie płynów

[quads id=10]

Nerki potrzebują dużej ilości płynów, aby oczyścić ciało z odpadów. Wśród płynów woda jest zawsze najlepszą opcją, podobnie jak owoce i warzywa.

Sok z arbuza

Ten sok jest naturalnym środkiem moczopędnym, który usuwa amoniak i kwas moczowy z organizmu. Zdrowe właściwości arbuza pomagają w rozpuszczeniu kamieni nerkowych. Dlatego zaleca się picie soku z arbuza, aby oczyścić nerki i utrzymać je w zdrowiu.

[quads id=9]

Sok z cytryny

Sok z cytryny pomoże Ci wyeliminować toksyny i poprawi proces trawienia. To kwas cytrynowy zmniejsza kwasowość moczu, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kamieni nerkowych. Ważne jest, aby spożywać organiczny sok z cytryny w surowej postaci.

Sprawdź to ➡ ➡  Herbata z kurkumy korzystnie wpływa na odporność, poziom cukru we krwi i łagodzi ból stawów

Woda kokosowa

[quads id=5]

Woda kokosowa oczyści nerki, rozcieńczając mocz i stymulując wydalanie różnych substancji chemicznych, takich jak kwas moczowy i fosforany. Naturalne właściwości moczopędne pomogą rozpuścić kamienie nerkowe.

2. Wzbogać swoją dietę o bardziej przyjazne dla nerek jedzenie i zioła

Jagody

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają w usuwaniu kwasu moczowego. Włącz więc więcej jagód do swojej diety, zwłaszcza żurawiny.

Nasiona dyni

Nasiona dyni obfitują w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, które są ważne dla detoksykacji. Chronią również nerki przed radykalnymi obrażeniami.

Liście mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski jest bardzo korzystną rośliną dla zdrowia nerek. Jego liście wzmacniają nerki, usuwają zatrzymywanie wody i łagodzą podrażnienia dróg moczowych. Spożywaj je w postaci herbaty.

Korzeń prawoślazu

[quads id=4]

Jest to silny środek moczopędny, który leczy wiele infekcji dróg moczowych i pęcherza, a także kamieni nerkowych. Chociaż jest to bezpieczne zioło, skonsultuj się z lekarzem jeśli przyjmujesz leki na receptę.

Czerwona koniczyna

Zdrowe właściwości czerwonej koniczyny stymulują usuwanie odpadów i wody z nerek.

Pokrzywa

[quads id=3]

Diuretyczne właściwości pokrzywy pobudzą wydalanie wody i odpadów z organizmu. Ponadto jest obciążona wysoką zawartością żelaza. Pokrzywę można spożywać w postaci herbaty.

Sprawdź to ➡ ➡  Korzyści soku z buraków wpływające pozytywnie na włosy, skórę

3. Medytacja

Usiądź w wygodnej pozycji i zacznij obserwować oddech. Stopniowo weź głębszy oddech, ale nie wymuszając go. W ten sposób usuniesz stres, który może być toksyczny i może uszkodzić nerki.

4. Wyeliminuj nawyki, które są szkodliwe dla twoich nerek

Palenie

[quads id=7]

Ten szkodliwy nawyk może zakłócać przepływ krwi w nerkach i zwiększać ryzyko przewlekłej choroby nerek. Ponadto gromadzenie się arsenu może powodować ostrą martwicę kanalików z ostrą niewydolnością nerek lub nawet niewydolnością nerek.

Spożywanie alkoholu

Przyjmowanie alkoholu powoduje odwodnienie organizmu i ogranicza prawidłowe funkcjonowanie nerek.


ZOBACZ TAKŻE