Strona głównaZdrowie4 naturalne zalecenia dotyczące oczyszczania i detoksykacji nerek

4 naturalne zalecenia dotyczące oczyszczania i detoksykacji nerek

Nerki są jednym z najważniejszych narządów, które odgrywają istotną rolę w ludzkim ciele. Z tego powodu niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniej opieki nad nerkami.

Usuwają nadmiar płynu, usuwają odpady, wytwarzają hormony, kontrolują ciśnienie krwi, pomagają w wytwarzaniu czerwonych krwinek i poprawiają wytrzymałość kości.

W dzisiejszych czasach ludzie są narażeni na różne toksyny z powodu niezdrowych nawyków życiowych, dlatego niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie nerek.

Możesz detoksykować nerki i utrzymywać je w prawidłowym funkcjonowaniu w następujący sposób:

1. Zwiększ spożycie płynów

Nerki potrzebują dużej ilości płynów, aby oczyścić ciało z odpadów. Wśród płynów woda jest zawsze najlepszą opcją, podobnie jak owoce i warzywa.

Sok z arbuza

Ten sok jest naturalnym środkiem moczopędnym, który usuwa amoniak i kwas moczowy z organizmu. Zdrowe właściwości arbuza pomagają w rozpuszczeniu kamieni nerkowych. Dlatego zaleca się picie soku z arbuza, aby oczyścić nerki i utrzymać je w zdrowiu.

Sok z cytryny

Sok z cytryny pomoże Ci wyeliminować toksyny i poprawi proces trawienia. To kwas cytrynowy zmniejsza kwasowość moczu, zapobiegając w ten sposób tworzeniu się kamieni nerkowych. Ważne jest, aby spożywać organiczny sok z cytryny w surowej postaci.

Woda kokosowa

Woda kokosowa oczyści nerki, rozcieńczając mocz i stymulując wydalanie różnych substancji chemicznych, takich jak kwas moczowy i fosforany. Naturalne właściwości moczopędne pomogą rozpuścić kamienie nerkowe.

2. Wzbogać swoją dietę o bardziej przyjazne dla nerek jedzenie i zioła

Jagody

Jagody są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają w usuwaniu kwasu moczowego. Włącz więc więcej jagód do swojej diety, zwłaszcza żurawiny.

Nasiona dyni

Nasiona dyni obfitują w przeciwutleniacze, witaminy i minerały, które są ważne dla detoksykacji. Chronią również nerki przed radykalnymi obrażeniami.

Liście mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski jest bardzo korzystną rośliną dla zdrowia nerek. Jego liście wzmacniają nerki, usuwają zatrzymywanie wody i łagodzą podrażnienia dróg moczowych. Spożywaj je w postaci herbaty.

Korzeń prawoślazu

Jest to silny środek moczopędny, który leczy wiele infekcji dróg moczowych i pęcherza, a także kamieni nerkowych. Chociaż jest to bezpieczne zioło, skonsultuj się z lekarzem jeśli przyjmujesz leki na receptę.

Czerwona koniczyna

Zdrowe właściwości czerwonej koniczyny stymulują usuwanie odpadów i wody z nerek.

Pokrzywa

Diuretyczne właściwości pokrzywy pobudzą wydalanie wody i odpadów z organizmu. Ponadto jest obciążona wysoką zawartością żelaza. Pokrzywę można spożywać w postaci herbaty.

3. Medytacja

Usiądź w wygodnej pozycji i zacznij obserwować oddech. Stopniowo weź głębszy oddech, ale nie wymuszając go. W ten sposób usuniesz stres, który może być toksyczny i może uszkodzić nerki.

4. Wyeliminuj nawyki, które są szkodliwe dla twoich nerek

Palenie

Ten szkodliwy nawyk może zakłócać przepływ krwi w nerkach i zwiększać ryzyko przewlekłej choroby nerek. Ponadto gromadzenie się arsenu może powodować ostrą martwicę kanalików z ostrą niewydolnością nerek lub nawet niewydolnością nerek.

Czy spanie z założonym stanikiem może powodować raka?

Plotka głosi, że noszenie stanika podczas snu może nie być dla ciebie dobre. Niektórzy nawet twierdzą, że może to zwiększyć ryzyko raka. Czy jesteś...

Spożywanie alkoholu

Przyjmowanie alkoholu powoduje odwodnienie organizmu i ogranicza prawidłowe funkcjonowanie nerek.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły