4 powody, aby już dziś wypróbować niesamowitą terapię bańkami

Czy słyszałeś o terapii bańkami? Ta alternatywna metoda terapeutyczna stała się dość popularna wśród sportowców w ciągu ostatnich kilku lat, ale nie jest tak znana opinii publicznej.

Eksperci sugerują, że bańki były używane w Chinach od 3000 rpne. Prawdopodobnie było to spowodowane korzyściami zdrowotnymi, które przetrwały próbę czasu w przeciwieństwie do wielu innych metod alternatywnych.

Co to jest terapia bańkami?

Jest to alternatywna metoda terapeutyczna, której celem jest usunięcie negatywnej energii z organizmu. Terapeuta umieszcza określone podgrzane szklane lub plastikowe kubki na określonym obszarze skóry, co powoduje zasysanie.

Ssanie z kolei przenosi krew na powierzchnię skóry w tym obszarze. Ten proces wcale nie jest bolesny, ale jedynymi efektami ubocznymi, które wiążą się z tą metodą są siniaki.

Korzyści zdrowotne wynikające z terapii bańki

Teraz, gdy wiesz jak wykonać tę unikalną terapię czas dowiedzieć się jakie korzyści z niej odniesiesz. Możesz być zaskoczony, gdy przeczytasz, że niektóre korzyści mogą nawet przewyższyć niektóre nowoczesne techniki medyczne. Oto najlepsze zalety terapii bańkami:

1. Brak efektów ubocznych

Pierwszą wielką zaletą jest to, że nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest to alternatywna metoda, taka jak akupunktura i masaże, więc nie stanowi żadnego ryzyka w przeciwieństwie do większości leków. Jedyną złą rzeczą jest to, że tworzy sińce.

2. Lek przeciwbólowy

Terapia bańkami oferuje to o co prosi większość ludzi – ulgę w bólu. Jest to w rzeczywistości powód, dla którego wiele osób wybiera alternatywne metody zmniejszania bólu, a ponieważ jest to metoda całkowicie bezpieczna, bańki są idealnym wyborem.

Ta alternatywna terapia może zrobić następujące rzeczy:

Zmniejszyć ból dolnej części pleców

Łagodzić ból związany z warunkami oddechowymi

Zmniejszyć ból związany z leczeniem raka

Rozluźnij sztywny kark i napięte mięśnie

Zmniejszyć występowanie migreny

Pomoc w skurczach mięśni, zmęczeniu i bliznach

3. Relaks

Ta alternatywna metoda terapeutyczna działa uspokajająco na ośrodkowy układ nerwowy. Dlatego może skutecznie zmniejszać reakcje na stres, zapobiegając w ten sposób rozwojowi depresji i lęku.

4. Korzyści skórne

Niektóre korzyści dla skóry, które uzyskasz dzięki tej metodzie obejmują:

Zmniejszony cellulit

Skuteczny w leczeniu półpaśca

Stonowana i jędrniejsza skóra

Usuwanie trądziku

Co więcej ta metoda może poprawić trawienie i wzmocnić układ odpornościowy.

Uwaga: Uważaj na terapię bańką jeśli masz obrzęk, owrzodzenie skóry lub jesteś w ciąży, ponieważ niektóre osoby mogą łatwo krwawić. Upewnij się także, że idziesz do licencjonowanego akupunktury!

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: