Strona główna Zdrowie 4 powody, dlaczego należy nakładać olejki eteryczne na podeszwy stóp

4 powody, dlaczego należy nakładać olejki eteryczne na podeszwy stóp

Wiele osób nakłada olejki eteryczne na podeszwy stóp. Stało się to popularnym nawykiem i jest często stosowane w połączeniu z refleksologią stóp.

Istnieje 4 ważne cechy stosowania terapeutycznych olejków eterycznych na określonych częściach ciała:

1. Olejki eteryczne mogą szybciej przenikać przez podeszwy stóp

Podeszwa stopy ma większe pory, więc nogi działają jak słomki, szybko dostarczając zdrowe właściwości do krwioobiegu. Ten punkt w ciele umożliwia najszybszą dostawę i już po 20 minutach olej jest obecny w każdej komórce.

2. Podeszwy stóp i dłoni są jedynymi punktami na ciele, w których nie ma gruczołów łojowych.

To pot chroni organizm przed wchłanianiem różnych substancji. To jest powód, dla którego dłonie i podeszwy mogą wchłonąć więcej oleju, nie wydzielają potu.

Upewnij się, że masz suche ręce, aby olejki eteryczne nie zostały zmyte wodą.

3. Refleksologia

Każda linia nerwowa kończy się na naszych stopach. Badanie wykazało, że każda stopa ma ponad 7200 zakończeń nerwowych. Czy wiedziałeś o tym?

Według większości systemów refleksologii, duży palec u nogi oznacza głowę i mózg. Drugi i trzeci palec to oczy, a ostatnie dwa to uszy.

Górna jedna trzecia podeszwy oznacza klatkę piersiową, środkowa część natomiast oznacza żołądek i układ trawienny. Nanosząc olejki na stopy, nakładasz olejki na całe ciało.

4. Mniej podrażnień i wrażliwości

Zastosowanie olejków eterycznych na podeszwy stóp zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ nie ma możliwości podrażnienia i wrażliwości skóry.

Części te są mniej wrażliwe, więc pozwalają na nakładanie wielu olejków, takich jak tymianek, oregano, olejki cytrusowe i wiele innych bez rozcieńczania.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety są skłonni doświadczać słabego krążenia w pewnym okresie swojego życia. Problemy z krążeniem krwi mogą wystąpić w wyniku wielu czynników, siedzącego trybu życia i złej...
Ostatnio wiele osób zwraca się do medycyny alternatywnej. Te alternatywne metody leczenia nie są tak skuteczne, jak tradycyjna medycyna, która dodatkowo nie ma efektów ubocznych. Ponadto te...
Miażdżyca tętnic jest chorobą zwyrodnieniową tętnic objawiającą się zwężeniem tych naczyń krwionośnych, które przenoszą tlen do serca i wszystkich innych narządów w organizmie z...
Wasze ciało zamienia wszystko co jecie i pijecie w energię, a to nazywa się metabolizmem. Niektórzy ludzie mają szybszy metabolizm, podczas gdy inni wolniejszy, a...
Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pięć milionów ludzi umiera każdego roku z powodu chorób związanych z paleniem tytoniu, dotyczy także osób biernie palących. Według...