Strona głównaZdrowie4 powody, dlaczego należy nakładać olejki eteryczne na podeszwy stóp

4 powody, dlaczego należy nakładać olejki eteryczne na podeszwy stóp

Wiele osób nakłada olejki eteryczne na podeszwy stóp. Stało się to popularnym nawykiem i jest często stosowane w połączeniu z refleksologią stóp.

Istnieje 4 ważne cechy stosowania terapeutycznych olejków eterycznych na określonych częściach ciała:

1. Olejki eteryczne mogą szybciej przenikać przez podeszwy stóp

Podeszwa stopy ma większe pory, więc nogi działają jak słomki, szybko dostarczając zdrowe właściwości do krwioobiegu. Ten punkt w ciele umożliwia najszybszą dostawę i już po 20 minutach olej jest obecny w każdej komórce.


2. Podeszwy stóp i dłoni są jedynymi punktami na ciele, w których nie ma gruczołów łojowych.

To pot chroni organizm przed wchłanianiem różnych substancji. To jest powód, dla którego dłonie i podeszwy mogą wchłonąć więcej oleju, nie wydzielają potu.Upewnij się, że masz suche ręce, aby olejki eteryczne nie zostały zmyte wodą.

3. Refleksologia

Każda linia nerwowa kończy się na naszych stopach. Badanie wykazało, że każda stopa ma ponad 7200 zakończeń nerwowych. Czy wiedziałeś o tym?Zobacz też


Czytaj także:  Co to jest agorafobia. Poznaj przyczyny i sposoby leczenia

Według większości systemów refleksologii, duży palec u nogi oznacza głowę i mózg. Drugi i trzeci palec to oczy, a ostatnie dwa to uszy.

Górna jedna trzecia podeszwy oznacza klatkę piersiową, środkowa część natomiast oznacza żołądek i układ trawienny. Nanosząc olejki na stopy, nakładasz olejki na całe ciało.

4. Mniej podrażnień i wrażliwości

Zastosowanie olejków eterycznych na podeszwy stóp zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa, ponieważ nie ma możliwości podrażnienia i wrażliwości skóry.

Części te są mniej wrażliwe, więc pozwalają na nakładanie wielu olejków, takich jak tymianek, oregano, olejki cytrusowe i wiele innych bez rozcieńczania.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły