4 proste napoje, które przedłużą Twoje życie nawet o 10 lat

Klucza do nieśmiertelności szukali już nasi przodkowie. Zauważyli otaczające ich cuda natury. Według chińskich mistrzów regularne picie tych 4 napojów pozwala przedłużyć życie nawet o kilkadziesiąt lat! Które to są?

Długowieczność może być w naszych rękach. Tak przynajmniej twierdzą chińscy mistrzowie, którzy znaleźli 4 rodzaje napojów, których regularne spożywanie może przedłużyć życie o kilka lat.

Kluczem do tego nie jest spożywanie cudownych pigułek ani jakiejś nieziemskiej many. Rozwiązanie jest znacznie prostsze.


Woda jako podstawa życia

Najprostsze rozwiązanie jest często najlepsze. Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że woda jest życiodajnym płynem i bez niej nie byłoby nas. Jest jednym z kluczy do długiego i zdrowego życia.

Nawet zdrowy człowiek nie wytrzyma bez wody dłużej niż trzy dni. Woda jest częścią wszystkich naszych komórek, bez niej nie istnielibyśmy.

Picie wystarczającej ilości czystej wody jest zatem jednym z czynników w największym stopniu determinujących zdrowie organizmu.


Filiżanka dobrej kawy

Kawa jest wzmacniaczem życia. Dostarcza energię, gdy jej brakuje i uruchamia organizm do pracy.

Pobudza go do działania, jeśli jest zmęczony. Ale to nie wszystko. Kawa to znacznie więcej niż niezbędna poranna rutyna. Gorzki napój jest pełen zdrowia.

Zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy, witamin i minerałów. Przeciwutleniacze to główne substancje, które sprawiają, że kawa jest eliksirem długowieczności.

Sprawdź to ➡ ➡  Te 2 objawy mogą pojawić się do tygodnia przed wystąpieniem udaru

Działa na wolne rodniki, opóźniając w ten sposób naturalne starzenie się. Ponadto regularne picie kawy w umiarkowanych ilościach zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, chorób układu krążenia i choroby Parkinsona.

Naukowcy szacują, że kawa może dostarczyć, aż do 70% przeciwutleniaczy z diety, chroniąc w ten sposób układ sercowo-naczyniowy.

Spotkanie przy herbacie

Do dobroczynnych napojów wpływających na nasze zdrowie i długowieczność zalicza się także herbata. Konkretnie czarna i zielona.

Aktywnymi składnikami są także przeciwutleniacze i kofeina. Zielona herbata chroni przed rozwojem niektórych rodzajów nowotworów, chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy typu 2.

To samo może zrobić wysokiej jakości czarna herbata, która ma również bardzo pozytywny wpływ na trawienie.

W winie jest życie

Napojów alkoholowych nie należy spożywać, a jeśli tak to z dużą ostrożnością. Z drugiej strony liczne badania naukowe wykazały, że kieliszek wina do lekkiej i zbilansowanej kolacji zwielokrotnia wchłanianie antyoksydantów i zmniejsza poziom kortyzolu, hormonu stresu.


ZOBACZ TAKŻE