5 genialnych trików na oczyszczenie wątroby

Zdecydowałeś się na detoks i oczyszczenie wątroby teraz na wiosnę? Doradzimy Ci jak to zrobić! Chociaż ten narząd może wiele znieść, z pewnością zasługuje na twoją opiekę.

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów człowieka i jest absolutnie kluczowa dla naszego życia.

To taka idealna fabryka chemiczna. Zapewniają ponad 500 funkcji w naszym organizmie, a ich głównym zadaniem jest detoksykacja organizmu.

Dlatego zaniedbywanie ich to niemal hazard ze zdrowiem. Jak więc odciążyć wątrobę i ją oczyścić? Do porządnego sprzątania wystarczy naprawdę niewiele!

Wątroba ma dar niesamowitej regeneracji

Narząd ten ma niesamowitą zdolność regeneracji i prawdą jest, że u niektórych osób wątroba może znieść niewiarygodną ilość toksyn.

Niemniej jednak należy o nią dbać i nie przeceniać niepotrzebnie jej potencjału. Dlatego unikaj braku aktywnego ruchu, niekontrolowanego przejadania się i spożywania niechcianych, niezdrowych pokarmów, a także nadmiernych ilości alkoholu.

Są to jedne z najczęstszych przyczyn problemów z wątrobą. Jeśli jest przeciążona, wkrótce da ci o tym znać, a tej sytuacji nie należy w żaden sposób ignorować.

Wystarczy znać kilka wypróbowanych i przetestowanych sztuczek do oczyszczenia, które są absolutnie proste!

Przejdź na wiosenną dietę wątrobową

Zacznij od wyeliminowania z diety pokarmów z dużą zawartością tłuszczu, cukru i soli, które nadmiernie obciążają organizm.

Unikaj smażonych potraw, fast foodów, niedogotowanych potraw i alkoholu.

A jakie są zasady diety?

Potrawy przygotowywać wyłącznie poprzez gotowanie lub duszenie z minimalną ilością tłuszczu. Unikaj również pieczenia i grillowania.

Wysokiej jakości pokarmy są podstawą leczenia przeciążonej lub uszkodzonej wątroby. To długotrwały proces.

Weź pod uwagę, że tydzień to naprawdę za mało. Wyniki są oparte na stanie wątroby, ale oczyszczanie powinno trwać co najmniej 1 miesiąc, najlepiej zastosować trzymiesięczną kurację.

Dodaj do tego ostropest plamisty

Jest idealnym ziołem dla wątroby, ponieważ nie tylko ma właściwości oczyszczające, ale także potrafi regenerować i odbudowywać jej tkanki.

Zawiera silny przeciwutleniacz zwany sylimaryną. Dzięki dobroczynnemu działaniu ostropestu plamistego uszkodzona z czasem wątroba może funkcjonować tak samo jak u osoby zdrowej.

Dostarcz organizmowi witaminę C

Witamina C czyli kwas askorbinowy to wybawca, który pomoże w wielu sprawach, a w dużych dawkach przyczynia się do szybszej regeneracji wątroby.

Chroni wątrobę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki i pomaga redukować nagromadzony tłuszcz.

Należy przyjmować co najmniej 500 mg witaminy C dziennie, aby zapobiec odkładaniu się tłuszczu w wątrobie, czyli stłuszczeniu.

Dlatego ciesz się warzywami i owocami, które mają wysoką zawartość tej witaminy.

Kurkuma

Zacznij dodawać kurkumę do jedzenia lub napojów, która zawiera rzadki flawonoid przeciwutleniający – kurkuminę.

Skutecznie redukuje tkankę tłuszczową i ewentualne stany zapalne w wątrobie, pomaga w prawidłowej produkcji żółci oraz pozytywnie wpływa na detoksykację.

Dzienna dawka, której należy się trzymać, wynosi od 450 mg do 1000 mg.

Przestrzegaj reżimu picia

Jeśli chcesz, aby Twoja wątroba była w dobrej formie, uważnie przestrzegaj swojego reżimu picia.

Przede wszystkim pij czystą wodę, którą można doprawić np. cytryną. Odpowiednie są również herbaty, zielona herbata to świetny wybór.

Dzięki zawartym w nim katechinom jest silnym przeciwutleniaczem

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: