5 metod, które naturalnie złagodzą ból kulszowy (rwa kulszowa)

Leczenie rwy kulszowej może być bardzo męczące. Zawsze kończy się przyjmowanie dużej dawki środków przeciwbólowych, które łagodzą ból, ale efekt trwa tymczasowo. Efekt uśmierzania bólu nie jest trwałym rozwiązaniem problemu.

Na szczęście dla Ciebie, liczne badania wykazały ogromną korzyść z zastosowania alternatywnych metod, takich jak akupunktura, rozciąganie i masaż kręgarza. Mają pozytywny wpływ na zmniejszenie bólu i dyskomfortu odczuwanego przez ból rwy kulszowej, częściowo lub w całości.

Inne metody homeopatyczne, takie jak olej rycynowy, tabletki vistinduk vati i olej nurgundi, oferują dodatkowe korzyści w łagodzeniu bólu kulszowego.

Łagodzi ból kulszowy

W tym artykule opisano 5 różnych sposobów łagodzenia bólu kulszowego w sposób naturalny i bez środków przeciwbólowych.

Ból kulszowy może przekształcić zwykłe codzienne zadania w bitwę o przetrwanie. Spowodowane zapaleniem lub podrażnieniem nerwu kulszowego, biegnie od miednicy do stóp, będąc najdłuższym i najgrubszym nerwem w ludzkim ciele.

Stan może również rozwinąć się w wyniku kompresji z powodu przemieszczenia dysku. Objawy rwy kulszowej obejmują ból w dolnej części pleców, ból w pośladkach, a także ból nóg. Ból w górnej części pleców może również występować, choć rzadziej.


Zwykle ból znika z czasem, ale z powodu pewnych czynników może się utrzymywać i dalej wywracać twoje dni do góry nogami.

Lekarze zwykle leczą ten stan, przepisując dużą dawkę środków przeciwbólowych, przyjmowanych doustnie lub wstrzykiwanych. Czasami przepisują dodatkowy lek przeciwzapalny zawierający specjalne enzymy, które są wstrzykiwane bezpośrednio do kręgosłupa.

Ale pomimo tych wszystkich środków przeciwbólowych istnieją inne sposoby na naturalne złagodzenie bólu kulszowego.

Rwa kulszowa – naturalne sposoby leczenia

Masaż kręgarza

Kręgarze regulują kręgosłup poprzez unikalną formę masażu zwaną manipulacją kręgarza. Uważają, że każdy problem z kręgosłupem w jakiś sposób wpływa na ogólny poziom zdrowia organizmu i układu nerwowego.

Masaż idzie w parze z tradycyjnymi metodami leczenia i może łagodzić ból poprzez regulację kręgosłupa.

Badanie przeprowadzone przez National Institute of Health wykazało, że 66% wszystkich osób, które stosowały tę technikę w celu łagodzenia bólu rwy kulszowej, uznało ją za „bardzo korzystną”.

Spróbuj akupunktury

Akupunktura okazała się zasobem, który może znacznie zmniejszyć ból kulszowy. W połączeniu z konwencjonalnymi zabiegami może być jeszcze bardziej skuteczna! Akupunktura działa poprzez wkładanie cienkich igieł do ciała i przywracanie energii.

Badania wykazały, że akupunktura może zwiększać poziom niektórych ważnych hormonów w organizmie. Mogą to być serotonina, która może przyspieszyć naprawę nerwów i noradrenalina, która może zmniejszyć uczucie bólu w ciele. Może również zwiększyć poziom endorfin w twoim ciele.

Regularne ćwiczenia

Ćwiczenia rozciągające mogą znacznie przyczynić się do złagodzenia bólu kulszowego, przyczyniając się do zwiększenia odporności dolnej części pleców i kręgosłupa.

Oto jednominutowy film pokazujący, jak możesz natychmiast wykonać to łatwe ćwiczenie.

Przed przystąpieniem do bardziej skomplikowanego ćwiczenia skonsultuj się z lekarzem lub fizjoterapeutą, aby dowiedzieć się, która czynność jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Medycyna Osteopatyczna

Medycyna osteopatyczna jest alternatywnym systemem medycyny, który próbuje przywrócić funkcjonalność i dobre samopoczucie w kościach, stawach i mięśniach za pomocą masażu, ćwiczeń i specjalnej techniki zwanej manipulacją kręgosłupa.

Liczne badania wykazały, że medycyna osteopatyczna jest bardzo przydatna w łagodzeniu bólu nóg i pleców. Do tego stopnia, że ​​konkuruje ze skutkami chemonukleolizy, praktyki medycznej, w której specjalne komórki są wstrzykiwane do kręgosłupa w celu leczenia przepukliny.

Homeopatia

Chociaż może podnieść kilka brwi w branży medycznej, homeopatia jest skuteczna w łagodzeniu bólu kulszowego. W zależności od rodzaju dyskomfortu jaki odczuwasz, podejście homeopatyczne oferuje dwa główne rodzaje środków zaradczych.

Tak więc, jeśli cierpisz na ból po lewej stronie, któremu towarzyszy drętwienie, potrzebujesz rumianku. A jeśli cierpisz na ból po prawej stronie i na dole prawej nogi, wybór stanowi zimowit jesienny.

Istnieją również dodatkowe zasoby związane z rwą kulszową. Różne rośliny medyczne, takie jak gorzkie jabłko, irys i ziele dziurawca zwyczajnego są stosowane w homeopatii do leczenia dolegliwości.

Przed podjęciem decyzji o wyborze skonsultuj się z wykwalifikowanym lekarzem homeopatycznym. W ten sposób z większym prawdopodobieństwem dowiesz się, co jest dla Ciebie najbardziej odpowiednie.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Jedzenia czosnku na pusty żołądek i jest bardzo skutecznym sposobem zapobiegania i leczenia wielu chorób.Według wielu badań, spożywanie czosnku przed jedzeniem lub piciem znacznie...
Złote jagody są to małe owoce, o okrągłym kształcie i bardzo słodkim smaku. Mają barwę żółtą i są otoczone w powłoczkę, która wygląda jak...
Istnieje wiele dowodów medycznych na to, że palacze są bardziej narażeni na raka płuc i choroby serca, a także wiele innych chorób ze względu...
Ludzie zwykle wyrzucają fusy z kawy powstałe po zaparzeniu, ale po przeczytaniu tego artykułu możesz ponownie rozważyć ich wyrzucenie lub wykorzystanie. Fusy z kawy mają...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

6 produktów spożywczych, które naturalnie obniżają wysokie ciśnienie krwi

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, który dostarcza tlen i ważne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednak niektóre warunki,...

6 ważnych powodów dlaczego powinno się spożywać masło klarowane

Według medycyny naturalnej ghee (masło klarowane) zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla umysłu i ducha. Możesz przygotować ghee w bardzo prosty sposób. Musisz tylko ugotować...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Stosuj olejek z czarnego pieprzu, aby pozbyć się zapalenia stawów

Czarny pieprz pochodzi z Indii i jest on dzisiaj obecny na prawie każdym stole na całym świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy...