5 najlepszych naturalnych antybiotyków i jak ich używać

Chociaż antybiotyki nadal stanowią istotne wsparcie w medycynie, ostatnie badania wykazały, że przepisywanie ich w nadmiarze może być niebezpieczne dla zdrowia, a w rzeczywistości może powodować oporność na różne typy bakterii, w szczególności u dzieci i niemowląt.

Nadmierne stosowanie antybiotyków wywołało również epidemię upośledzonej funkcji jelit u dzieci i dorosłych oraz chorób autoimmunologicznych różnych typów, z powodu braku równowagi flory jelitowej.

Z tego powodu nie zaleca się nadmiernego stosowania antybiotyków i wielu ekspertów decyduje się na przepisanie klasycznych naturalnych antybiotyków, które nie są tak silne jak leki farmaceutyczne, ale zapewniają dobre wyniki i nie mają poważnych skutków ubocznych.

Olej z oregano

 Olej z oregano ma wysoką antybiotykoterapię, która pomaga zwalczać różne rodzaje mikroorganizmów. Ten rodzaj oleju ma barwę czerwoną lub ciemnożółtą o silnym korzennym zapachu.

Jak można go użyć?

 • Grzybica: Dodaj kilka łyżeczek oleju z oregano do miski z gorącą wodą i moczyć stopy przez 10 minut. Inną opcją jest zmieszanie kropli tego oleju z łyżeczką oliwy z oliwek, a następnie nakładanie jej bezpośrednio na palce i paznokcie.
 • Pasożyty i infekcje: Wymieszaj kroplę tego oleju z łyżeczką oliwy z oliwek i umieść ją pod językiem. Odczekaj minutę, a następnie wypłucz usta. Powtarzaj to 4 razy dziennie.
 • Zapalenie zatok : Umieść kilka kropli oleju z oregano na patelni z wrzącą wodą i wdychaj parę.

Pieprz cayenne

Ta przyprawa  o ostrym smaku jest stosowana od czasów starożytnych. W rzeczywistości dzisiaj nauka potwierdza jej zastosowanie jako naturalnego antybiotyku.

Jak można go użyć?

 • Pieprz Cayenne stosuje się w leczeniu zapalenia sromu i pochwy, częstego zakażenia u kobiet. Różne badania wykazały, że ta przyprawa ma znaczny wpływ antygrzybiczny i antybiotyczny na ten stan. Aby go użyć, rozcieńczyć go w olejku eterycznym, takim jak oliwa z oliwek. Oczywiście ze względu na ostre działanie może wywołać pieczenie przy pierwszym kontakcie ze skórą.

Czosnek

Bez wątpienia jednym z najlepszych naturalnych antybiotyków jest czosnek. Ten naturalny składnik zabija nie tylko patogeny i bakterie, ale także grzyby i wirusy nie wpływając na korzystną florę jelitową.

Jak można go użyć?

 • Ze względu na fitochemikalia i lecznicze związki siarki pomaga zwalczać wolne rodniki.
 • Czosnek ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, a nawet antywirusowe.
 • Czosnek jako silny przeciwutleniacz chroni przed uszkodzeniem DNA.
 • Czosnek zwalcza robaki i pasożyty jelitowe.
 • Jest idealny do leczenia ran i grzybicy stóp i paznokci.
 • Pomaga zapobiegać infekcjom jelitowym.

UWAGA: Aby zwiększyć jego skuteczność zaleca się używanie go wraz z cytryną.

Kurkuma

Kurkuma to przyprawa często stosowana w tradycyjnej medycynie dzięki właściwościom przeciwzapalnym, antyseptycznym, antybiotycznym i przeciwbólowym. 

Jak można jej użyć?

 • Jako antybiotyk stosuje się kurkumę, aby zapobiegać i zwalczać bakterie Helicobacter pylori, które są powszechne w wrzodach żołądka i dwunastnicy i innych infekcjach.

Miód

Miód wytwarzany przez pszczoły miodne jest uważany za jeden z najlepszych naturalnych antybiotyków jaki możemy znaleźć. Obecnie istnieją dowody naukowe sugerujące, że miód może pomóc w zwalczaniu różnych rodzajów zakażeń, takich jak te, które występują w jelitach.

Jak można go użyć?

 • Ten naturalny antybiotyk często stosuje się w leczeniu i zapobieganiu infekcjom skórnym.
 • Miód może zwalczać ponad 250 rodzajów bakterii.
👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: