Strona głównaZdrowie5 najlepszych naturalnych napojów na zapalenie, wrzody żołądka

5 najlepszych naturalnych napojów na zapalenie, wrzody żołądka

Czy wiesz o najlepszych naturalnych napojach na zapalenie błony śluzowej żołądka? Dzisiaj opowiemy Ci o nich i o tym, jak je przyrządzić!

zapalenie wrzody żołądka

Celem tych napojów jest przyczynienie się do odżywiania i codziennego nawodnienia danej osoby, a nie leczenie zapalenia żołądka jako takiego. Z tego powodu powinny być one zawsze traktowane jako uzupełnienie, a nie jako leczenie.

Krótki opis zapalenia żołądka


Zapalenie błony śluzowej żołądka jest częstą chorobą układu pokarmowego, która może mieć kilka przyczyn. Może być spowodowana urazem, stresem, stosowaniem niektórych leków, alkoholem, paleniem papierosów, zakażeniem bakterią Helicobacter pylori oraz zaburzeniami układu odpornościowego.

Oczywiście, leczenie zależy od przyczyny i to prawda, że leki są często stosowane w celu zmniejszenia kwasu żołądkowego.

5 naturalnych napojów na zapalenie żołądka


Pacjenci z zapaleniem żołądka mogą rozważyć spożywanie tych napojów, o ile lekarz wyrazi na nie zgodę. Jeśli tak, powinieneś pić je świeżo przygotowane, w umiarkowanych ilościach, powoli delektując się każdym łykiem, a najlepiej między posiłkami, jako część przekąski.

Specjaliści od diety i żywienia zazwyczaj zalecają pacjentom, aby byli świadomi swojej tolerancji na surowe pokarmy (w tym przypadku owoce). Podczas leczenia zapalenia żołądka dobrze jest jeść dojrzałe, duszone, przecierowe lub pieczone owoce.


Zalecają również, aby pacjenci nie dodawali cukru do następujących napojów, ponieważ bardzo słodkie pokarmy i soki mogą powodować dyskomfort.


Należy uważać na temperaturę napojów: nie powinny być one zbyt zimne ani zbyt gorące, gdyż to nasila podrażnienia.


Nie zaleca się przygotowywania napojów z dodatkiem produktów mlecznych, ponieważ powodują one większy dyskomfort.

Papaja smoothie

Składniki:

 • 1 mała papaja
 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • Opcjonalnie: 1 banan, starty kokos


Przygotowanie:

 • Obierz papaję i pokrój ją na małe kawałki, aby ułatwić blendowanie.
 • Miksować do uzyskania gładkiej konsystencji
 • Spróbować i w razie potrzeby dostosować zawartość wody
 • Można posypać odrobiną startego kokosa, aby nadać mu szczególny charakter.

Sok z gruszek i bananów


Sok z gruszek i bananów to kolejny z najlepszych naturalnych napojów na zapalenie żołądka, ponieważ łączy w sobie dwa składniki, które mogą być łatwo strawione i które razem smakują wyśmienicie.

Składniki:

 • 1 gruszka
 • 1 dojrzały banan
 • ½ szklanki wody (125 ml)

Przygotowanie:

 • Umyj gruszkę i pokrój ją na plasterki. Odrzuć tylko nasiona i szypułkę.
 • Obierz banana i pokrój go na plasterki.
 • Połącz wszystkie składniki razem i miksuj do uzyskania gładkiej masy.

Jeśli chciałbyś mieć rzadszy napój, dodaj więcej wody, a jeśli nie, dodaj jeszcze jednego banana.

Sok z marchwi


Sok z marchwi to dobra opcja – jest bardzo odżywczy i orzeźwiający ze względu na wysoką zawartość wody w marchewce. Niektórzy ludzie przygotowują go z odrobiną zielonego jabłka, aby smakował jeszcze pyszniej.

Składniki:

 • 3 lub 4 marchewki
 • 1 szklanka wody (250 ml)
 • Opcjonalnie: 1 zielone jabłko


Przygotowanie:

 • Obrać i pokroić marchew w plasterki.
 • Przetworzyć w blenderze wraz z szklanką wody

Sok jabłkowy


Innym z najlepszych naturalnych napojów na zapalenie błony śluzowej żołądka jest naturalny sok jabłkowy (bez dodatku cukru).

Wielką zaletą przygotowywania go w domu jest to, że sok można rozcieńczyć dowolną ilością wody.

Uwaga: Można również przygotować puree lub sos jabłkowy, które są bardzo łatwe do strawienia i nie powodują żadnych dolegliwości żołądkowych.

Woda kokosowa


Woda kokosowa jest kolejnym napojem nawilżającym, który można spożywać podczas leczenia zapalenia błony śluzowej żołądka. Jest lekkostrawna i ma kilka witamin (B1, B2, B3, B5, B6, B7 i B9), minerałów (potas, sód, magnez, fosfor, wapń, żelazo), przeciwutleniaczy i niezbędnych aminokwasów, które mogą przyczynić się do odżywiania.

Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza


Ważne jest, abyś oprócz stosowania się do zaleceń lekarza, przestrzegał zasad dobrego stylu życia i unikał wszystkiego, co może Ci zaszkodzić. Staraj się brać pod uwagę zalecenia dotyczące diety, które Ci przekazaliśmy, a przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian pamiętaj, aby zawsze skonsultować się z lekarzem.

Najsłynniejszy napój do walki z rakiem

Rak jest poważnym problemem w dzisiejszych czasach, rozprzestrzenia się szybciej niż oczekiwano z powodu współczesnego stylu życia, więc najlepszym możliwym naturalną obroną jest dobór odpowiednich składników,...

Nie zaleca się zastępowania głównych posiłków napojami owocowymi, ponieważ może to osłabić Cię i sprawić, że będziesz bardziej podatny na różne problemy zdrowotne. Pamiętaj, że są one jedynie uzupełnieniem diety, które możesz spożywać między posiłkami i to z umiarem.


TO CI SIĘ SPODOBA:

TOP 5

podobne artykuły