5 naturalnych metody obniżania ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi lub nadciśnienie uważa się za poważny problem zdrowotny i jedną z najniebezpieczniejszych dolegliwości dla rasy ludzkiej. Polega przede wszystkim na ciągłym podwyższaniu ciśnienia krwi tętniczej co może powodować poważne komplikacje, w tym śmierć.

5 naturalnych metody obniżania ciśnienia krwi

W poniższym artykule przedstawiamy 5 naturalnych metod obniżania ciśnienia krwi, z których wszystkie są bardzo proste do przygotowania i zastosowania.

Jedną z typowych cech tej choroby jest to, że jest ona na ogół bezobjawowa, chociaż jej leczenie jest proste.  Jednak niektóre objawy, które mogą wystąpić w odniesieniu do stanu to kołatanie serca, bóle głowy, poty, szybki puls, zawroty głowy, nerwowość, zmęczenie, brzęczenie w uszach, zaczerwienienie twarzy.

 1. Czosnek

Specjaliści zdecydowanie sugerują spożywanie czosnku jako naturalnego lekarstwa na wysokie ciśnienie krwi.

Ma niezwykły wpływ na rozszerzenie tętnic, co pomaga zapobiegać tworzeniu się skrzepów.  W rzeczywistości wystarczy włączyć jeden ząbek czosnku do naszej codziennej diety, aby uzyskać te korzyści.

2. Ciemna czekolada

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kolonii w Niemczech sugerują, że spożywanie  gorzkiej czekolady  ma pozytywny wpływ na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi.

Może to wynikać przede wszystkim z faktu, że  czekolada zawiera flawonoidy, element, który jest bardzo ważny dla utrzymania zdrowego serca.  Jednak specjaliści zalecają spożywanie ciemnych czekoladek, a nie tych zawierających mleko.

3. Pietruszka i cytryna

Koktajl zrobiony z całej  cytryny wraz ze skórką i  natką pietruszki mają naprawdę ważne działanie moczopędne.  Ciało eliminuje substancje, które mogą podnosić ciśnienie krwi poprzez oddawanie moczu.

Z tego powodu zaleca się, abyśmy wypili rano szklankę wody z cytryną i pietruszką przed śniadaniem. Inną opcją jest wycisnąć sok z cytryny do kubka ciepłej wody i także wypić go przed śniadaniem.

4. Płatki owsiane

To kolejny naturalny produkt, który dzięki swoim właściwościom może być bardzo pomocny w walce z wysokim ciśnieniem krwi lub nadciśnieniem.

Zawierają dużą ilość rozpuszczalnego błonnika,  co znacznie obniża poziom tzw. złego cholesterolu. Jak wiemy ten rodzaj cholesterolu ma istotny wpływ na podniesienie ciśnienia krwi. Najbardziej godne polecenia jest zjedzenie miseczki płatków owsianych podczas śniadania. W ten sposób rozwiążesz dwa problemy w tym samym czasie.

5. Lawenda, majeranek i jojoba

Zdecydowanie zaleca się wykonanie roztworu zawierającego dziesięć kropli olejku  lawendowego  i majerankowego z 20 ml oleju jojoba. Służy on do masażu klatki piersiowej powolnymi, kolistymi ruchami.  Najlepiej jest robić wieczorem przed pójściem spać.

Oczywiste jest, że istnieją inne bardzo ważne zalecenia, które zawsze powinny być brane pod uwagę przy próbie uniknięcia nadciśnienia: znaczne zmniejszenie spożycia soli,  spożywanie bogatych w potas owoców i warzyw, magnez i wapń,  unikanie stresu, wykonaj jakieś relaksujące ćwiczenia.