Strona głównaZdrowie5 popularnych ziół, które mogą zabić pasożyty w twoim ciele

5 popularnych ziół, które mogą zabić pasożyty w twoim ciele

Podejrzewasz pasożyty w przewodzie pokarmowym? Myślisz, że zioła mogą ci pomóc, ale nie wiesz, które? Spróbuj tego, co ma do zaoferowania natura. Wiele ziół i przypraw, które znasz ma również działanie przeciwpasożytnicze. 

Jak pozbyć się pasożytów

Pozbycie się pasożytów zdecydowanie nie należy do przyjemnych rzeczy. Leki podawane w przypadku wykrycia pasożytów mają zwykle wiele skutków ubocznych i często są trudne do strawienia.

To z pewnością nie oznacza, że ​​powinniśmy unikać tych leków. Wiadomo jednak, że osoba dotknięta pasożytem będzie szukała wszelkich możliwych sposobów na wypędzenie nieproszonego gościa z własnych wnętrzności.

Chociaż artykuły w mediach często w ogóle nie wspominają o tych skutkach, wiele popularnych ziół również skutecznie pomaga w walce z pasożytami.

Niektóre są dobrze znane i na pewno masz je w swojej kuchni w domu. Trzeba dodać, że mimo, że jest to przyprawa pospolita to też zdecydowanie nie należy z nią przesadzać.

Nigdy nie przekraczaj czasu ani dawki stosowania. Możesz uszkodzić nie tylko swoje trawienie, ale także niektóre inne narządy. 

Zioła przeciw pasożytom jelitowym

Zdaniem naukowców goździkitymianekpiołunkurkumaczosnek i liście orzecha włoskiego mogą pochwalić się silnym działaniem przeciwpasożytniczym.

Nie zapominaj, że powinieneś skonsultować się z lekarzem w sprawie długoterminowych kursów leczenia.

Różne, nawet ziołowe kuracje mogą się wykluczać i na siebie wpływać.

Wszystkie te zioła i przyprawy mogą pomóc w walce z pasożytami w przewodzie pokarmowym, ale są też inne.

Różne nalewki ziołowe działają dość dobrze, ale wymagane jest regularne i terminowe stosowanie, a czasami możliwa jest profilaktyka. 

Pasożyty zewnętrzne i zioła

Pasożyty to także kleszcze, wszy czy nawet zwykłe komary, z którymi wszyscy mamy do czynienia przez cały rok.

U zwierząt domowych są to również pchły. Mówi się o nich, że nie atakują ludzi, ale to też nie do końca prawda.

Zioła przeciw komarom i kleszczom można stosować na różne sposoby. Odstraszającym może być również sadzenie roślin w pobliżu domów lub na parapetach.

Nalewki stosuje się w sprayach i smarach, olejki można stosować w trawnikach ogrodowych, lampach zapachowych czy dyfuzorach.

Do najpopularniejszych ziół odstraszających te owady należą rozmaryn, czosnek, eukaliptus, trawa cytrynowa, lawenda czy mięta.

Wreszcie, wszy można również usunąć z włosów za pomocą ziół, ale należy dodać, że działają one bardziej zapobiegawczo.

Jeśli ty lub twoje dziecko regularnie zmagacie się z wszami, spróbuj na wszelki wypadek nałożyć kroplę olejku eterycznego na włosy za obydwoma uszami.

Olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane i zdecydowanie nie powinny mieć kontaktu ze skórą.

Nawet to profilaktyczne stosowanie powinno być wykonywane przez osobę dorosłą, która używa minimalnej ilości, tak aby olejek niepotrzebnie nie podrażniał skóry głowy.

Źródło: ncbi.nlm.nih.gov

Zobacz Też: