5 roślin dla sypialni, które zapewnią Ci lepszy sen. Kliknij i zobacz.

Rośliny wewnątrz domu nie mają tylko walorów estetycznych. Są także doskonałe do napełniania naszego domu energią, oczyszczają powietrze i znacznie poprawiają nastrój.

Jeśli nie możesz zasnąć, rośliny mogą pomóc Ci osiągnąć ten cel. Czy poprzez zapach lub przez oczyszczanie powietrza dokonaliśmy najlepszego wyboru roślin, które można umieścić w sypialni, aby łatwiej zasnąć, a rano obudzić się pełni energii.

1. Lawenda

Lawenda jest często dodawana do mydła, perfum i kosmetyków. W medycynie naturalnej lub w aromaterapii znana jest z doskonałych właściwości sedatywnych.

Badania potwierdzają, że wdychanie zapachu lawendy pomaga złagodzić lęki i pozwalają zrelaksować się całemu ciału, co pomaga zwalczać bezsenność. Ponadto podczas snu wdychając zapach lawendy wchodzimy w głęboki i długotrwały sen.

2. Aloes

Jest szeroko stosowany w leczeniu ran, poprawia zdrowie skóry, leczy oparzenia, a nawet oczyszcza ciało. Ta zdolność detoksykacji aloesu może być stosowana w naszej sypialni. Jest on w stanie wyeliminować pozostałości chemikaliów, które pozostawiają produkty czyszczące i zanieczyszczenia z powietrza.

Aloes ma naturalną reakcję na wysokie poziomy zanieczyszczenia. Gdy szkodliwe produkty mają bardzo duże stężenie na jego liściach zaczynają pojawiać się brązowe plamy

3. Jaśmin

Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet z Düsseldorfu w Niemczech wykazało, że aromat jaśminu ma działanie uspokajające i znieczulające w naszym ciele . Ta roślina jest bardzo skuteczna w celu złagodzenia lęku i pobudzenia snu.

To dlatego, że zapach jaśminu działa na poziomie mózgowym, między synapsami neuronów, zwiększając efekt działania inhibitorowego neuroprzekaźnika zwanego GABA.

4. Sanseweria, roślina w wężowej skórze

Jest doskonała jeżeli chodzi o produkcję tlenu w naszej sypialni i nie wymaga dużej uwagi: nie potrzebuj dużej ilości światła słonecznego ani dużej ilości wody do życia. Szczególną cechą tej rośliny jest filtrowanie zanieczyszczeń.

5. Bluszcz angielski

Pod koniec lat 90-tych naukowcy z NASA przeprowadzili badania mające na celu określenie najbardziej skutecznych roślin w celu usuwania toksyn z powietrza, bluszcz angielski zdobył 1-sze miejsce.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: