5 subtelnych sygnałów ciała, że ​​nerki wołają o pomoc. Nie lekceważ ich

Mówią, że nerki nie bolą. W rzeczywistości ból może bardziej przypominać lekki nacisk, którego możesz nawet nie zauważyć.

Nie jest to więc ból, który zwraca uwagę na problem, jak ma to miejsce w przypadku innych narządów. Jak więc poznać, że Twoje nerki są w złym stanie?

Czy Twoje nerki mogą być chore?

Zastanawiasz się, czy z Twoimi nerkami wszystko w porządku? Czy zmagałeś się w przeszłości ze stanami zapalnymi, problemami z układem moczowym?

Nerki nie bolą tak bardzo, jak przyzwyczajamy się do chorych narządów. Sygnały, że coś jest nie tak, są subtelne i łatwe do przeoczenia.

Po czym poznać, że nerki nie pracują dobrze?

Objawy towarzyszące chorobie nerek obejmują:

Przerzedzenie i łamanie włosów, a nerki mogą również wpływać na wygląd paznokci. Mogą one być nie tylko cienkie, ale można również zaobserwować zmiany w kolorze, kształcie i strukturze paznokcia.

Może również wystąpić utrata apetytu lub jedzenie zaczyna smakować nietypowo i zniechęca go do dalszego spożycia.

Osoby z chorobami nerek mogą mieć niedobór wapnia, cynku, żelaza i witamin z grupy B.

Warto również wiedzieć, że ryzyko chorób nerek zwiększa palenie tytoniu, otyłość, cukrzyca, choroby układu krążenia i wysokie ciśnienie krwi, ale może być również związane z nadużywaniem leków, wiekiem powyżej 60 lat czy predyspozycjami rodzinnymi.

Jeśli martwisz się o swoje nerki, skonsultuj się z lekarzem w sprawie objawów. Podstawowe badanie wykonuje się z próbki moczu i krwi. Jeśli próbki te potwierdzą podejrzenia, zostanie wykonane badanie ultrasonograficzne.