W okrężnicy może być do 6 kg szkodliwych odpadów: oto jak się ich pozbyć

Ciało ludzkie jest idealne, a natura stworzyła je w niesamowity sposób. Przewód pokarmowy, do którego zalicza się również jelito grube, nie jest wyjątkiem.

To jelito grube, które każdego dnia jest bardzo obciążone i nie zawsze radzi sobie ze wszystkimi składnikami. Z tego powodu czasami w jelitach gromadzą się nie tylko toksyny, co może powodować problemy w przyszłości.

Jest zatem jasne, że okrężnica również zasługuje na troskę i uwagę. Z pewnością skorzysta na wystarczającej ilości błonnika w swojej diecie i mniejszej ilości białego cukru. Jeśli jednak chcesz zafundować mu prawdziwe oczyszczenie wypróbuj poniższy przepis.

Okrężnica

W ostatnich latach dużo mówi się o jelicie grubym, a jednym z powodów są z pewnością nieprzyjemne statystyki, które plasują raka jelita grubego wśród najczęstszych nowotworów w Polsce.

I nie tylko, zasługuje na odrobinę opieki. Jest częścią układu trawiennego, a konkretnie zakończeniem przewodu pokarmowego. Łączy się z jelitem cienkim i bierze udział we wchłanianiu składników odżywczych oraz usuwaniu toksyn z organizmu.

Problemy zdrowotne związane z jelitem grubym

Jelito grube jest nadal aktywne i jak to często bywa może powodować szereg powikłań zdrowotnych.

Może być dość zaskakujące, że problemy w jelicie grubym mogą objawiać się także mniejszymi objawami, w których niewiele osób widzi związek.

Może to być na przykład trądzik, ale także bóle głowy czy senność. Do poważniejszych chorób zalicza się chorobę Leśniowskiego-Crohna, zapalenie okrężnicy (zapalenie okrężnicy), zespół jelita drażliwego lub zaparcia.

Detoksykacja jelita grubego

Detoksykacja czyli oczyszczanie jest ostatnio bardzo popularne. I uwierz mi, jest to dobre nie tylko dla Twojego organizmu, ale Twoja okrężnica również to doceni. A dzięki temu można zapobiec wielu komplikacjom zdrowotnym.

Surowy materiał

  • 1 szklanka wody
  • 1 łyżka nasion chia
  • 1 łyżka miodu
  • 1 łyżka nasion lnu
  • 1 jabłko

Wszystkie powyższe składniki oprócz jabłka umieścić w pojemniku z wodą. I odstaw przygotowaną mieszankę na chwilę, przynajmniej do momentu, aż nasiona chia pęcznieją.

Jabłko pokroić na małe kawałki. Przygotowane w ten sposób wykładamy na wierzch pojemnika.

Dla lepszego smaku jabłka można posypać cynamonem . I można w to wejść z zapałem. Aby oczyścić jelita grubego, pij tę mieszankę codziennie i wspieraj ją zdrową dietą, dużą ilością ćwiczeń i zmniejszonym stresem.

Dlaczego ten przepis działa?

Dla zdrowej jelita grubego konieczne jest spożywanie wystarczającej ilości błonnika i żywności zawierającej enzymy oraz ograniczenie spożycia białego cukru.

Powyższy przepis jest świetny, ponieważ zawiera dużo błonnika, a także niezbędnych składników odżywczych i witamin , dzięki czemu może detoksykować jelita grubego.

Zarówno nasiona chia, jak i nasiona lnu wspomagają prawidłowe trawienie dzięki zawartości błonnika, witamin, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych omega-3.

Miód ma właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe i antyseptyczne, które chronią jelita grubego. A jabłka znów poruszają wnętrznościami. Krótko mówiąc, idealne połączenie.