6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

Być może nie znasz się na niedoborze potasu, ale zdecydowanie powinieneś. Potas jest niezwykle ważnym minerałem dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu ludzkiego.

Jednak niektóre objawy niskiego poziomu potasu w organizmie mogą być niepokojące dla zdrowia.

Jak wspomniano wcześniej, potas jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym serca.

Prawie 98% potasu znajduje się w komórkach, więc wszelkie niewielkie zmiany jego poziomu mogą mieć poważny wpływ na nerwy, serce i mięśnie.

6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

1. Zaparcia

Niedobór potasu może spowolnić wiele funkcji organizmu, a także proces trawienia. Może to prowadzić do wzdęć i skurczów brzucha.

Nie oznacza to jednak, że tylko niedobór potasu może powodować wzdęcia. Upewnij się, że kontrolujesz żywność, która może powodować wzdęcia.

2. Ogólne zmęczenie

Kolejnym objawem niedoboru potasu jest ogólne uczucie zmęczenia. Będziesz więc czuć się zmęczony nie z powodu nadmiernego wysiłku i przepracowania, ale bez żadnego uzasadnionego powodu.

Ponieważ każda komórka w ludzkim ciele potrzebuje potasu do prawidłowego funkcjonowania, jego niski poziom może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie komórek i narządów.

Jeśli więc odczuwasz ogólne zmęczenie bez dodatkowego wysiłku podczas codziennych czynności, skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć właściwą przyczynę.

3. Wysokie ciśnienie krwi

Potas może zminimalizować działanie sodu. Dlatego bardzo ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w potas w celu kontrolowania poziomu ciśnienia krwi.

4. Cały czas czujesz się wzdęty

Kiedy w organizmie jest niski poziom potasu, stara się on regulować poziom sodu, prowadząc w ten sposób do wzdęć wywołanych przez sól.

5. Kołatanie serca

Jak wspomniano wcześniej, niedobór potasu może wpływać na zdrowie serca. Może powodować nieregularny rytm bicia serca i kołatanie serca, ale bez powodu.

Ponadto może zakłócać rytmiczne i skoordynowane skurcze serca, które są kontrolowane przez impulsy elektryczne. Z tego powodu upewnij się, że otrzymujesz więcej potasu, aby chronić swoje serce przed chorobami serca, zawałami serca i udarami.

6. Drętwienie i mrowienie

Niedobór potasu nie sprzyja zdrowiu nerwów. Jeśli brakuje tego ważnego minerału, możesz odczuwać szpilki i irytujące igły w kończynach.

POPULARNE ARTYKUŁY

POPULARNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Poznaj objawy choroby nerek, które muszą być wykryte jak najwcześniej

Przygotowaliśmy dla Was raport ukazujący 12 objawów choroby nerek dla mężczyzn i kobiet, które nie należy ignorować i jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.1. Trudności ze skupianiem sięKiedy...

Jedz to na śniadanie jeśli chcesz szybko stracić tłuszcz z brzucha!

Jest to jedno z najzdrowszych i najsmaczniejszych śniadań, ponieważ zawiera witaminy i minerały, które poprawiają wygląd skóry i włosów, stabilizują metabolizm i wzmacniają ciało.Ponadto,...

Weź łyżkę przed spaniem, a już zawsze obudzisz się w pełni energii!

Bezsenność jest problemem ogólnoświatowym i coraz więcej ludzi codziennie walczy z zasypianiem. Z tego powodu przyjmują różne leki, co z kolei powoduje poważne efekty uboczne.Brak snu...

Wyeliminuj blizny z dowolnej części ciała w mniej niż miesiąc

Blizny są nieodłączną częścią naszego życia i nie ma prawie nikogo, kto nie ma żadnej blizny na swoim ciele. Blizny to tylko ślad pozostawiony po...

Wyeliminuj nadmiar kilogramów stosując tą prostą babciną recepturę

Dla każdego z nas nie jest nic nowym, że nasze babcie są specjalistkami w stosowaniu naturalnych środków do leczenia różnego rodzaju dolegliwości i chorób. Poniższa receptura także...

Jak szybko i bezpiecznie schudnąć: 4 kroki do idealnej wagi

Każdy kto choć raz uczestniczył w programie odchudzania będzie wiedział, że utrata wagi może być wielką walką. Chociaż podstawowa zasada mówi, że jedz  mniej kalorii...