Strona głównaZdrowie6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

Być może nie znasz się na niedoborze potasu, ale zdecydowanie powinieneś. Potas jest niezwykle ważnym minerałem dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu ludzkiego.

Jednak niektóre objawy niskiego poziomu potasu w organizmie mogą być niepokojące dla zdrowia.

Jak wspomniano wcześniej, potas jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym serca.

Prawie 98% potasu znajduje się w komórkach, więc wszelkie niewielkie zmiany jego poziomu mogą mieć poważny wpływ na nerwy, serce i mięśnie.

6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

1. Zaparcia

Niedobór potasu może spowolnić wiele funkcji organizmu, a także proces trawienia. Może to prowadzić do wzdęć i skurczów brzucha.


Nie oznacza to jednak, że tylko niedobór potasu może powodować wzdęcia. Upewnij się, że kontrolujesz żywność, która może powodować wzdęcia.

2. Ogólne zmęczenie

Kolejnym objawem niedoboru potasu jest ogólne uczucie zmęczenia. Będziesz więc czuć się zmęczony nie z powodu nadmiernego wysiłku i przepracowania, ale bez żadnego uzasadnionego powodu.Ponieważ każda komórka w ludzkim ciele potrzebuje potasu do prawidłowego funkcjonowania, jego niski poziom może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie komórek i narządów.

Jeśli więc odczuwasz ogólne zmęczenie bez dodatkowego wysiłku podczas codziennych czynności, skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć właściwą przyczynę.

3. Wysokie ciśnienie krwi

NIE PRZEGAP!  Sprawdź co może się stać z twoim ciałem, jeśli często siedzisz ze skrzyżowanymi nogami

Potas może zminimalizować działanie sodu. Dlatego bardzo ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w potas w celu kontrolowania poziomu ciśnienia krwi.

NIE PRZEGAP!  Sprawdź co może się stać z twoim ciałem, jeśli często siedzisz ze skrzyżowanymi nogami

4. Cały czas czujesz się wzdęty

Kiedy w organizmie jest niski poziom potasu, stara się on regulować poziom sodu, prowadząc w ten sposób do wzdęć wywołanych przez sól.

5. Kołatanie serca

Jak wspomniano wcześniej, niedobór potasu może wpływać na zdrowie serca. Może powodować nieregularny rytm bicia serca i kołatanie serca, ale bez powodu.

Ponadto może zakłócać rytmiczne i skoordynowane skurcze serca, które są kontrolowane przez impulsy elektryczne. Z tego powodu upewnij się, że otrzymujesz więcej potasu, aby chronić swoje serce przed chorobami serca, zawałami serca i udarami.

6. Drętwienie i mrowienie

Niedobór potasu nie sprzyja zdrowiu nerwów. Jeśli brakuje tego ważnego minerału, możesz odczuwać szpilki i irytujące igły w kończynach.Popcorn spowalnia proces starzenia i przyczynia się do utraty wagi

Wierzcie lub nie, szklanka popcornu ma zaledwie 30 kalorii, pięć razy mniej niż chipsy ziemniaczane, a dodatkowo jest bogaty w błonnik. Czy wiesz, że popcorn przynosi wiele korzyści naszym...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych kardamonu

Kardamon jest znany jako przyprawa o bogatym aromacie i smaku. Wiele osób nie wie, że kardamon ma wiele zalet zdrowotnych.
NIE PRZEGAP!  Wyeliminuj cienie i obrzęk spod oczu stosując ten prosty trik
Kardamon jest dobrym źródłem minerałów, takich...

10 najlepszych korzyści zdrowotnych pomidorów

Pomidory są często uważane za warzywa, choć w rzeczywistości są owocem. Niezależnie od tego, czy nazywasz je owocem czy warzywem, pomidory są odżywczą potęgą i...

Poznaj super mocny lek na ból kości i stawów!

Czy jesteś jednym z wielu cierpiących na bóle stawów i kości? Ten wyniszczający ból może prowadzić do przewlekłego stanu zapalnego i innych problemów zdrowotnych,...

Dlaczego każdego ranka powinno się pić szklankę wody z cytryną?

Większość ludzi nie może znieść kwaśnego smaku cytryn, w rzeczywistości niektórzy nie potrafią nawet myśleć o cytrynach bez krzywej miny i zmrużonych oczu. Jednak te owoce...

Opryszczka na ustach – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

Opryszczka zwana również pęcherzami gorączki jest częstą infekcją wirusową. Są to małe, wypełnione płynem pęcherze na ustach i wokół nich. Czym jest opryszczka na ustach? Są...