Strona główna Zdrowie 6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

Być może nie znasz się na niedoborze potasu, ale zdecydowanie powinieneś. Potas jest niezwykle ważnym minerałem dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu ludzkiego.

Jednak niektóre objawy niskiego poziomu potasu w organizmie mogą być niepokojące dla zdrowia.

Jak wspomniano wcześniej, potas jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania mięśni, w tym serca.

Prawie 98% potasu znajduje się w komórkach, więc wszelkie niewielkie zmiany jego poziomu mogą mieć poważny wpływ na nerwy, serce i mięśnie.

6 niepokojących objawów niskiego poziomu potasu w organizmie

1. Zaparcia

Niedobór potasu może spowolnić wiele funkcji organizmu, a także proces trawienia. Może to prowadzić do wzdęć i skurczów brzucha.

Nie oznacza to jednak, że tylko niedobór potasu może powodować wzdęcia. Upewnij się, że kontrolujesz żywność, która może powodować wzdęcia.

2. Ogólne zmęczenie

Kolejnym objawem niedoboru potasu jest ogólne uczucie zmęczenia. Będziesz więc czuć się zmęczony nie z powodu nadmiernego wysiłku i przepracowania, ale bez żadnego uzasadnionego powodu.

Ponieważ każda komórka w ludzkim ciele potrzebuje potasu do prawidłowego funkcjonowania, jego niski poziom może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie komórek i narządów.

Jeśli więc odczuwasz ogólne zmęczenie bez dodatkowego wysiłku podczas codziennych czynności, skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć właściwą przyczynę.

3. Wysokie ciśnienie krwi

Potas może zminimalizować działanie sodu. Dlatego bardzo ważne jest spożywanie pokarmów bogatych w potas w celu kontrolowania poziomu ciśnienia krwi.

4. Cały czas czujesz się wzdęty

Kiedy w organizmie jest niski poziom potasu, stara się on regulować poziom sodu, prowadząc w ten sposób do wzdęć wywołanych przez sól.

5. Kołatanie serca

Jak wspomniano wcześniej, niedobór potasu może wpływać na zdrowie serca. Może powodować nieregularny rytm bicia serca i kołatanie serca, ale bez powodu.

Ponadto może zakłócać rytmiczne i skoordynowane skurcze serca, które są kontrolowane przez impulsy elektryczne. Z tego powodu upewnij się, że otrzymujesz więcej potasu, aby chronić swoje serce przed chorobami serca, zawałami serca i udarami.

6. Drętwienie i mrowienie

Niedobór potasu nie sprzyja zdrowiu nerwów. Jeśli brakuje tego ważnego minerału, możesz odczuwać szpilki i irytujące igły w kończynach.

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Nie od dziś wiadomo, że kwas moczowy to główna przyczyna choroby jaką jest zapalenie stawów, poniżej dowiecie się w jaki szybki i prosty sposób...
Nadciśnienie tętnicze lub jak to woli wysokie ciśnienie krwi jest częstym schorzeniem, które jeśli nie jest leczone może doprowadzić do zawału serca, niewydolności nerek...
Anoreksja to zaburzenie odżywiania charakteryzujące się nienormalnie niską masą ciała, intensywnym lękiem przed przybraniem na wadze i zniekształconym postrzeganiem wagi. Co to jest anoreksja? Osoby z anoreksją...
Ludzka okrężnica jest ważną częścią naszego ciała. Funkcja jelita grubego obejmuje ochronę wody i elektrolitów, a także kontrolowane odprowadzanie kału. Szeroko zakrojone badania wykazały,...
Brak czas na aktywność fizyczną i zdrową dietę, ekspozycja na toksyny i większa ilość stresu są normalne w dzisiejszym nowoczesnym stylu życia. Wszystko to pociąga za sobą...