Strona główna Zdrowie 6 potraw, o których nie miałaś pojęcia, że niszczą hormony i skórę

6 potraw, o których nie miałaś pojęcia, że niszczą hormony i skórę

Czasami możesz spotkać się z trądzikiem u nastolatka w okresie dojrzewania. Jednak ten problem dotyka, także wielu dorosłych kobiet i wiąże się z nierównowagą hormonalną i policystycznymi jajnikami (PCOS).

W obliczu takiego problemu kobiety próbują różnych produktów dostępnych na rynku od antybiotyków, takich jak nadtlenek benzoilu, aż po Retin-A, ale bez powodzenia. Takie produkty tylko pogorszają sytuację.

Te trądzik hormonalny to stan skóry, który należy poważnie wziąć pod uwagę.

W jaki sposób hormony wpływają na twoją skórę?

Hormonalny trądzik jest wynikiem nierównowagi gruczołów dokrewnych i takie objawy są zwykle odczuwane w połowie cyklu, owulacji lub przed miesiączką.

Jest to okres, w którym poziomy estrogenu i testosteronu są najwyższe. Dla kobiet ze zrównoważonym układem hormonalnym takie szczyty hormonalne nie spowodują żadnych szkód.

Ale dla kobiet, które doświadczają nierównowagi hormonalnej, takiego poziomu estrogenu i testosteronu nie można łatwo wyeliminować.

Jeśli często masz takie problemy może to wynikać z niewłaściwej detoksykacji lub złych nawyków stylu życia. Co więcej te nawyki mogą powodować, że dominacja estrogenu rozpala twoją skórę, a dominacja testosteronu stymuluje gruczoły łojowe do wytwarzania większej ilości oleju.

Proces ten może być bardziej dominujący przed miesiączką, ponieważ w tym czasie krew zbliża się do powierzchni skóry.

Ponadto możesz doświadczyć bardziej niechcianego wzrostu lub utraty włosów w tym okresie, ponieważ testosteron wpływa na twoje mieszki włosowe.

Droga do lepszej skóry

Cokolwiek dzieje się w twoim organizmie odbija się na twojej skórze. Skóra jest największym narządem do eliminacji toksyn z ciała, a także jest połączona z innymi narządami, takimi jak układ limfatyczny, wątroba i jelita grube.

Istnieje ścisły związek między każdym organem, a skórą, więc to co trafia do twojego ciała odbije się na skórze. Dlatego ważne jest, aby dbać o spożywaną żywność, używane produkty i substancje czyszczące.

W takim przypadku drogie kremy ani pigułki na receptę nie wyleczą trądziku. Rozwiązanie leży w twoim jedzeniu i osobistej pielęgnacji.

Oto kilka wskazówek, których należy unikać i co należy wziąć pod uwagę w przypadku trądziku hormonalnego:

Unikaj:

Nabiał: Większość produktów mlecznych jest wypełniona syntetycznymi hormonami, które mogą zwiększać poziom hormonów w organizmie i tylko pogarszać sytuację.

Soja: Fitoestrogeny w soi mogą wpływać na hormony i przyczyniać się do zwiększenia trądziku. Pilnuj etykiet produktów, ponieważ soję można znaleźć w wielu produktach.

Gluten: Gluten jako nabiał może powodować zapalenie jelit.

Orzeszki ziemne: Nawet osoby, które nie są uczulone na orzeszki ziemne mogą mieć na nie niepożądane reakcje, powodując pęknięcia i stany zapalne skóry.

Olej słonecznikowy, rzepakowy: Wszystkie te oleje spożywcze zawierają dużo tłuszczów omega-6, które mogą powodować stany zapalne skóry i zwiększać poziom estrogenu.

Kofeina: nie tylko kawa, ale zielona i czarna herbata może usunąć niezbędne witaminy B, cynk i magnez z organizmu wpływając w ten sposób na skórę.

Spożywaj:

Uwzględnij odpowiednie składniki odżywcze: wypróbuj sok, który zawiera pół zielonego jabłka, pół szklanki kolendry, pół ogórka, 2 łodygi selera, 4 liście sałaty rzymskiej, pół soku z cytryny i 4 mrożone lub świeże truskawki. W razie potrzeby dodaj pół szklanki wody kokosowej.

Uzupełnij poziom dobrych bakterii: probiotyki są niezbędne dla zdrowia jelit, prawidłowego trawienia i zrównoważonych hormonów. Bakterie jelitowe, tzw. Estrobolom, wytwarzają enzym, który metabolizuje estrogen.

Ekologiczne produkty kosmetyczne: wraz z regularnym spożywaniem organicznych warzyw i owoców należy stosować produkty ekologiczne do pielęgnacji twarzy i ciała. Unikaj używania czegokolwiek, co zawiera:

Ftalany zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego

Laurylosiarczany sodu lub siarczany

Parabeny, takie jak propyl, metyl i etyl.

Anolaminy.

zobacz także

Reumatoidalne zapalenie stawów – 10 najlepszych domowych środków i zabiegów

Czy należysz do osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)? Ta przewlekła choroba zapalna jest wynikiem zaburzenia autoimmunologicznego, a naukowcy wciąż nie odkryli, dlaczego...

Łuszczyca: przyczyny, objawy, leczenie, zdjęcia i dieta

Łuszczyca jest niekontaktową, przewlekłą chorobą skóry, która powoduje powstawanie blaszek zgrubiałej, łuszczącej się skóry. Suche płatki skóry wynikają z nadmiernie szybkiej proliferacji komórek skóry.Łuszczyca...

Dowiedz się o tym jak kurkuma walczy z rakiem

Pewnie wiesz, że jest to przyprawa o  jasnożółtej barwie i silnym, charakterystycznym smaku, który nadaje specjalną nutę jedzeniu. Czy wiesz jednak,  że kurkuma ma zdolność zwalczania raka?Dziś...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Czosnek jest znany jako jedno z najzdrowszych warzyw, jest też uważany za naturalny antybiotyk i co najważniejsze potrafi wyleczyć wiele chorób.Czosnek okazał się niezwykle przydatny...
Mózg jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele. Będąc najbardziej delikatną częścią ciała, powinieneś o nią zadbać. Według Światowej Organizacji Zdrowia istnieje 10...
Najnowszy trend zdrowotny woda kokosowa jest naturalnym napojem bogatym w witaminy i substancje odżywcze zwiększające odporność, które mogą znacznie poprawić ogólny stan zdrowia.Płyn z...
Ginekomastia to obrzęk tkanki piersi u chłopców lub mężczyzn spowodowany brakiem równowagi hormonów estrogenu i testosteronu.Ginekomastia co to za choroba? Ginekomastia może wpływać na jedną...
Jeżeli występują u Ciebie jakieś z powyższych problemów warto przeczytać poniższy artykuł w celu uzyskania odpowiedzi czego potrzeba Twojemu organizmowi.Skurcze mięśni i ból głowy...