6 potraw, o których nie miałaś pojęcia, że niszczą hormony i skórę

Czasami możesz spotkać się z trądzikiem u nastolatka w okresie dojrzewania. Jednak ten problem dotyka, także wielu dorosłych kobiet i wiąże się z nierównowagą hormonalną i policystycznymi jajnikami (PCOS).

W obliczu takiego problemu kobiety próbują różnych produktów dostępnych na rynku od antybiotyków, takich jak nadtlenek benzoilu, aż po Retin-A, ale bez powodzenia. Takie produkty tylko pogorszają sytuację.

Te trądzik hormonalny to stan skóry, który należy poważnie wziąć pod uwagę.

W jaki sposób hormony wpływają na twoją skórę?

Hormonalny trądzik jest wynikiem nierównowagi gruczołów dokrewnych i takie objawy są zwykle odczuwane w połowie cyklu, owulacji lub przed miesiączką.

Jest to okres, w którym poziomy estrogenu i testosteronu są najwyższe. Dla kobiet ze zrównoważonym układem hormonalnym takie szczyty hormonalne nie spowodują żadnych szkód.


Ale dla kobiet, które doświadczają nierównowagi hormonalnej, takiego poziomu estrogenu i testosteronu nie można łatwo wyeliminować.

Jeśli często masz takie problemy może to wynikać z niewłaściwej detoksykacji lub złych nawyków stylu życia. Co więcej te nawyki mogą powodować, że dominacja estrogenu rozpala twoją skórę, a dominacja testosteronu stymuluje gruczoły łojowe do wytwarzania większej ilości oleju.

Proces ten może być bardziej dominujący przed miesiączką, ponieważ w tym czasie krew zbliża się do powierzchni skóry.

Ponadto możesz doświadczyć bardziej niechcianego wzrostu lub utraty włosów w tym okresie, ponieważ testosteron wpływa na twoje mieszki włosowe.

Droga do lepszej skóry

Cokolwiek dzieje się w twoim organizmie odbija się na twojej skórze. Skóra jest największym narządem do eliminacji toksyn z ciała, a także jest połączona z innymi narządami, takimi jak układ limfatyczny, wątroba i jelita grube.

Istnieje ścisły związek między każdym organem, a skórą, więc to co trafia do twojego ciała odbije się na skórze. Dlatego ważne jest, aby dbać o spożywaną żywność, używane produkty i substancje czyszczące.

W takim przypadku drogie kremy ani pigułki na receptę nie wyleczą trądziku. Rozwiązanie leży w twoim jedzeniu i osobistej pielęgnacji.

Oto kilka wskazówek, których należy unikać i co należy wziąć pod uwagę w przypadku trądziku hormonalnego:

Unikaj:

Nabiał: Większość produktów mlecznych jest wypełniona syntetycznymi hormonami, które mogą zwiększać poziom hormonów w organizmie i tylko pogarszać sytuację.

Soja: Fitoestrogeny w soi mogą wpływać na hormony i przyczyniać się do zwiększenia trądziku. Pilnuj etykiet produktów, ponieważ soję można znaleźć w wielu produktach.

Gluten: Gluten jako nabiał może powodować zapalenie jelit.

Orzeszki ziemne: Nawet osoby, które nie są uczulone na orzeszki ziemne mogą mieć na nie niepożądane reakcje, powodując pęknięcia i stany zapalne skóry.

Olej słonecznikowy, rzepakowy: Wszystkie te oleje spożywcze zawierają dużo tłuszczów omega-6, które mogą powodować stany zapalne skóry i zwiększać poziom estrogenu.

Kofeina: nie tylko kawa, ale zielona i czarna herbata może usunąć niezbędne witaminy B, cynk i magnez z organizmu wpływając w ten sposób na skórę.

Spożywaj:

Uwzględnij odpowiednie składniki odżywcze: wypróbuj sok, który zawiera pół zielonego jabłka, pół szklanki kolendry, pół ogórka, 2 łodygi selera, 4 liście sałaty rzymskiej, pół soku z cytryny i 4 mrożone lub świeże truskawki. W razie potrzeby dodaj pół szklanki wody kokosowej.

Uzupełnij poziom dobrych bakterii: probiotyki są niezbędne dla zdrowia jelit, prawidłowego trawienia i zrównoważonych hormonów. Bakterie jelitowe, tzw. Estrobolom, wytwarzają enzym, który metabolizuje estrogen.

Ekologiczne produkty kosmetyczne: wraz z regularnym spożywaniem organicznych warzyw i owoców należy stosować produkty ekologiczne do pielęgnacji twarzy i ciała. Unikaj używania czegokolwiek, co zawiera:

Ftalany zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego

Laurylosiarczany sodu lub siarczany

Parabeny, takie jak propyl, metyl i etyl.

Anolaminy.


loading...
loading...
-70%

PLANUJESZ ZAKUPY?
SKORZYSTAJ Z PROMOCJI

PROMOCJE -70%
Setki promocji i kuponów rabatowych do najpopularniejszych sklepów czeka na Ciebie!
  • UNIKALNE KODY RABATOWE
  • WSPANIAŁE WYPRZEDAŻE I PROMOCJE
  • OSZCZĘDZAJ KUPUJĄC ULUBIONE PRODUKTY

Wybrane dla ciebie

Chociaż publiczne zrozumienie depresji nieco się poprawiło na przestrzeni lat, my jako społeczeństwo wciąż często źle rozumiemy depresję i jej objawy lub przeoczamy ją. Ponieważ...
Rak jest jedną z najczęstszych chorób zabójczych na świecie. Na szczęście natura dostarczyła nam jeden z najskuteczniejszych sposobów zaradzenia tej śmiertelnej chorobie. W tym artykule koncentrujemy...
Zdolność podkreślenia smaku wielu potraw i poprawy trawienia to nie jedyne zalety picia czerwonego wina. Jeśli ten napój jest Twoim pierwszym wyborem na przyjęciach...
Miód jest słodkim płynem wytwarzanym przez pszczoły z nektaru, który zbierają z kwiatów poprzez skomplikowany proces regurgitacji i parowania.  Miód składa się z glukozy, fruktozy...

Przeciwnowotworowy, przeciwzapalny purpurowy eliksir, który wzmocni układ trawienny

Kluczem do zmniejszenia stanu zapalnego w ciele jest leczenie jelit poprzez unikanie pokarmów powodujących stany zapalne. Zastąp je pokarmami o silnych właściwościach przeciwzapalnych i...

6 produktów spożywczych, które naturalnie obniżają wysokie ciśnienie krwi

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ludzkim ciele, który dostarcza tlen i ważne składniki odżywcze dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Jednak niektóre warunki,...

6 ważnych powodów dlaczego powinno się spożywać masło klarowane

Według medycyny naturalnej ghee (masło klarowane) zapewnia wiele korzyści zdrowotnych dla umysłu i ducha. Możesz przygotować ghee w bardzo prosty sposób. Musisz tylko ugotować...

10 znaków ostrzegawczych słabego krążenia krwi

Krążenie krwi jest jedną z najważniejszych funkcji w twoim ciele. Umożliwia stały przepływ krwi przez ciało. To krew dostarcza mózgowi i narządom niezbędnych składników...

Stosuj olejek z czarnego pieprzu, aby pozbyć się zapalenia stawów

Czarny pieprz pochodzi z Indii i jest on dzisiaj obecny na prawie każdym stole na całym świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy...