6 powodów dlaczego należy pić sok z buraków każdego dnia!

Buraki zawierają bardzo ważne składniki odżywcze, a posiadają właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i oczyszczające nasz organizm.
Te wspaniałe warzywa zawierają również składniki, które chronią przed chorobami serca, a nawet niektórymi nowotworami!

OTO 6 POWODÓW DLACZEGO WARTO DODAĆ BURAKI DO SWOJEJ DIETY

BURAKI OCZYSZCZAJĄ WĄTROBĘ Z TOKSYN

[quads id=10]

Składniki odżywcze w burakach wspierają proces detoksykacji organizmu. Buraki są bogate w przeciwutleniacze, które pomagają pozbyć się z ciała odpadów i toksyn, jednocześnie wzmacniając układ odpornościowy. Pektyna zawarta w burakach usuwa toksyny, które zostały usunięte z wątroby tak, aby ponownie się one do niej nie dostały, a betalaina w burakach ma właściwości przeciwzapalne i jednocześnie przyspiesza oczyszczanie organizmu.

BURAKI WALCZĄ Z ZAPARCIAMI

[quads id=9]

Buraki są bogate w błonnik, który wspiera zdrowe wypróżnianie, pozytywnie tez wpływają na okrężnicę, mogą również pomóc w walce z rakiem jelita grubego.

BURAKI MOGĄ ZMNIEJSZYĆ RYZYKO WAD WRODZONYCH

[quads id=5]

Buraki są bogate w błonnik i witaminę C, potas i mangan, te niezbędne minerały są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania mięśni i nerwów, a także zdrowych kości, nerek, trzustki i wątroby. Buraki zawierają również kwas foliowy, witaminę B, które mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia wad wrodzonych.

BURAKI OBNIŻAJĄ CIŚNIENIE KRWI

[quads id=7]

Picie soku z buraków może obniżać ciśnienie krwi w ciągu zaledwie kilku godzin. Może to być związane z naturalnie występującymi azotanami w burakach, które przekształcają się w tlenek azotu w organizmie, ten następnie rozluźnia i rozszerza naczynia krwionośne, aby poprawić przepływ krwi i obniża ciśnienie krwi.

BURAKI ZWALCZAJĄ ZAPALENIA

[quads id=4]

Wiele chorób i schorzeń przewlekłych zaczyna się od stanu zapalnego w organizmie. Betaina zawarta w burakach chroni komórki, a także walczy ze stanami zapalnymi oraz chroni narządy wewnętrzne, co pomaga zapobiegać wielu chorobom przewlekłym.
👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: