6-składnikowy koktajl do wzmocnienia ścięgien i więzadeł

Kolana odgrywają niezwykle ważną rolę, ponieważ są odpowiedzialne za mobilność, elastyczność i równowagę ciała i pomagają nam skakać, biegać, chodzić i stać.

wiezadła

Mogą jednak doznać obrażeń i prowadzić do bólu z różnych przyczyn. Na przykład wysiłek fizyczny może prowadzić do nadmiernego wysiłku na stawie kolanowym lub genetycznym, ponieważ może wystąpić zmniejszona ilość płynu, który smaruje stawy kolanowe i zapobiega ścieraniu się kości. W takim przypadku kość udowa i kość kolana mogą dotykać się i powodować ból.

Ból może być również spowodowany złym obuwiem, ponieważ na przykład wysokie obcasy wywierają duży nacisk na stawy nóg. W ten sposób więzadła kostne i ścięgna Achillesa są narażone na duże obciążenia. Co więcej, nadmierna masa ciała również powoduje problemy, ponieważ kolana są bardzie obciążone.

Istnieje jednak naturalny środek, który pomoże ci wzmocnić więzadła i stawy kolanowe w całkowicie bezpieczny i pyszny sposób. Jego składniki mają wysokie właściwości przeciwzapalne, które łagodzą ból i obrzęk stawu kolanowego.

Są również bogate w krzem, bromelainę, witaminę C i magnez, a tym samym zapewniają witalność i wytrzymałość kości. Obejmują one pomarańcze, cynamon, płatki owsiane, migdały, ananasy i naturalny miód .

Oto jak przygotować ten pyszny koktajl:

Składniki:

  • 1 szklanka soku pomarańczowego
  • 7 g cynamonu
  • 2 szklanki płatków owsianych
  • 40 g migdałów
  • 2 szklanki soku z ananasa
  • 40 g  miodu
  • 1 łyżka czystej wody

Sposób przygotowania:

Dodaj płatki owsiane do garnka z wodą i ugotuj je. Następnie dodaj sok ananasowy do garnka. W mikserze wymieszaj miód, sok pomarańczowy, migdały i cynamon, aby uzyskać jednolitą mieszankę.

Następnie dodaj płatki owsiane i sok ananasowy do blendera i zmiksuj jeszcze raz. Możesz dodać kilka kostek lodu!

Oprócz niesamowitego smaku i zapachu, ten koktajl złagodzi ból stawów kolanowych, a także zwiększy elastyczność i mobilność.


loading...
loading...

TOP ARTYKUŁY