6 sposobów na zwiększenie poziomu tlenu we krwi. Sprawdź co zyskasz dzięki temu!

Coraz częściej spotykamy się z problemami wynikającymi z niedostatecznego poziomu tlenu we krwi. Niska zawartość tlenu we krwi powoduje hipoksemię, która wpływa na zawartość tlenu w tkankach.

Brak tlenu we krwi uszkadza wszystkie narządy w ludzkim ciele. W żadnym wypadku nie warto bagatelizować tego problemu.

Jak naturalnie zwiększyć poziom tlenu we krwi?

Poziom tlenu we krwi jest bardzo ważny dla organizmu, dlatego należy zwrócić uwagę na jego uzupełnianie.

Normalne nasycenie wynosi zwykle od 95 do 100%, co można zmierzyć pulsoksymetrem wykorzystując do tego opuszki palca.

Joga, ćwiczenia i oddychanie przeponowe

Aby zwiększyć poziom tlenu we krwi, można ćwiczyć jogę lub inne ćwiczenia wzmacniające mięśnie.

Te ćwiczenia są również korzystne dla płuc. Dla prawidłowego oddychania i dotlenienia organizmu należy wykonywać głębokie wdechy sześć razy na minutę.

Zaleca się również oddychanie przeponowe lub głębokie oddychanie brzuszne, które otwiera drogi oddechowe i pomaga zwiększyć ilość tlenu w organizmie.

Jeśli chcesz oczyścić zalegający w płucach nadmiar śluzu, udrożnić drogi oddechowe i dotlenić krew, to w specjalistycznych poradniach możesz wypróbować różne urządzenia, które również pomogą Ci z tym problemem.

Palenie obniża poziom tlenu we krwi

Prawdopodobnie nawet cię nie zdziwi, że palenie obniża poziom tlenu we krwi. Jeśli zaprzestaniesz tego nałogu, poziom tlenu we krwi wzrośnie i poczujesz się znacznie lepiej.

Uzupełnij żelazo, miedź i cynk

Uzupełnianie składników odżywczych, takich jak żelazo, które jest potrzebne do tworzenia hemoglobiny, również powinno być dla Ciebie oczywistością.

Hemoglobina to czerwona metaloproteina transportowa, której głównym zadaniem jest transport tlenu z płuc i w przeciwnym kierunku usuwanie dwutlenku węgla z tkanek płuc.

Jeśli masz niski poziom żelaza w organizmie, możesz cierpieć na anemię. Innymi ważnymi substancjami dla tworzenia hemoglobiny i wspierania tworzenia czerwonych krwinek są miedź i cynk. 

Witamina C

Bardzo ważna dla organizmu jest również witamina C. Pomaga organizmowi w tworzeniu kolagenu i białka, które utrzymują tętnice w zdrowiu.

Z kolei witamina E chroni komórki przed stresem i atakiem wolnych rodników.

Pij sok z buraków 

Należy regularnie pić sok z buraków, który jest bogaty w azotany. Nasz organizm przekształca je w tlenek azotu.

Tlenek azotu rozluźnia naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi oraz zwiększa ilość tlenu w komórkach i tkankach.

Magnez jest niezbędny do produkcji i utrzymania poziomu energii komórkowej. Kreatyna poprawia pobieranie tlenu i wyniki sportowe. 

Nie zapomnij o ziołach

Nie zapomnij o ziołach, takich jak głóg, miłorząb japoński, czosnek i imbir. Pomagają poprawić krążenie krwi, a także zwiększają zawartość tlenu we krwi.

Pamiętaj o tym

Jeśli będziesz przestrzegać powyższych wskazówek, poziom tlenu we krwi wzrośnie.

Dla Ciebie będzie to oznaczało więcej energii, siły i wytrzymałości, wspomożesz aktywność mózgu, poprawisz pamięć i zwiększysz koncentrację.

Zmniejszysz stres, niepokój i poprawisz jakość snu. Twój układ odpornościowy również Ci podziękuje, a Ty opóźnisz starzenie i zachowasz młody wygląd.