Strona główna Zdrowie 6 sposobów na obniżenie poziomu kwasu moczowego

6 sposobów na obniżenie poziomu kwasu moczowego

Kwas moczowy jest związkiem chemicznym, który powstaje, gdy organizm rozkłada substancje znane jako puryny.

Są wysyłane do twoich nerek we krwi , a przez proces filtracji są eliminowane z moczem.

Jednak w niektórych przypadkach materiał ten gromadzi się w nadmiernych ilościach, niezależnie od tego, czy organizm wytwarza zbyt dużo lub ma problemy z jego usunięciem.

W wyniku tego  powstaje zaburzenie zapalne znane jako hiperurykemia , charakteryzujące się problemami nerek i problemami stawów spowodowanymi tworzeniem się kryształów z pozostałości.

Stan ten może być dość bolesny, a jeśli pozostanie on niekontrolowany,  może przyczynić się do rozwoju chronicznych, trudnych do leczenia chorób.

Na szczęście  możesz stymulować jego usuwanie jedząc pewne naturalne składniki zanim problem stanie się większy.

1. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy  ma właściwości odtruwające,  które pomagają usunąć nadmiar kwasu moczowego.

Zawarty w nim kwas jabłkowy wraz z jego przeciwutleniaczami wspiera procesy organizmu, które rozkładają i eliminują tę substancję zapobiegając w ten sposób stanom zapalnym.

Składniki

 • 1 łyżka octu jabłkowego (10 ml)
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Stosowanie

 • Dodaj łyżkę octu jabłkowego do kubka ciepłej wody i wypij na pusty żołądek.
 • Powtarzaj dwa razy dziennie przez co najmniej 2 tygodnie.

2. Sok z cytryny

Cytryny są silnie alkaliczne i mogą pomóc w obniżeniu poziomu kwasu moczowego we krwi, jednocześnie zachęcając do detoksykacji układu wydalniczego.

Znajdujące się w nim przeciwutleniacze eliminują toksyny i neutralizują poziomy kwasu moczowego zapobiegając krystalizacji.

Składniki

 • Sok z 1 cytryny
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Stosowanie

 • Wyciśnij świeży sok z cytryny i wymieszaj go z fszklanką ciepłej wody.
 • Pij na pusty żołądek przez 3 tygodnie.

3. Wiśnie

Spożywanie wiśni oznacza dostarczanie organizmowi silnych przeciwutleniaczy i substancji przeciwzapalnych, które  pomagają w oczyszczaniu krwi i eliminują kwas moczowy.

Te małe owoce zawierają duże ilości antocyjanów, flawonoidów, które sprzyjają rozkładowi kwasu zatrzymanego w tkankach i stawach.

Stosowanie

 • Zjedz pół szklanki wiśni (75 g) dziennie przez kilka tygodni.
 • Dodaj wiśnie do koktajli i sałatek.

4. Soda oczyszczona

Soda oczyszczona jest alkaliczna i pomaga kontrolować nadmiar kwasu moczowego, a tym samym łagodzić objawy dny moczanowej.

Ma zdolność detoksykacji krwi i nerek, aby właściwie wyeliminować odpady z organizmu.

Składniki

 • 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej (2 g)
 • 1 szklanka wody (200 ml)

Stosowanie

 • Dodaj pół łyżeczki sody oczyszczonej do kubka wody i spożywaj na pusty żołądek.
 • Powtarzaj przez 3 tygodnie.

Uwaga: Nie spożywaj więcej niż zalecana ilość, gdyż możesz zbyt alkalizować swoje ciało.

5. Oliwa z oliwek

Spożywanie tłoczonej na zimno oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia to naturalny sposób na usunięcie wszelkich nagromadzonych kwasów lub metali ciężkich w organizmie.

Ten zdrowy tłuszcz zapobiega utlenianiu cholesterolu w tętnicach, jednocześnie  działając jako naturalny środek przeciwzapalny.

Regularne spożywanie pomaga w objawach hiperurykemii, zwłaszcza przy zmniejszonej ruchomości stawów.

Składniki

 • 1 łyżka oliwy z oliwek (16 g)
 • Kilka kropel soku z cytryny

Stosowanie

 • Spożywaj łyżkę oliwy z oliwek z sokiem z cytryny na pusty żołądek.
 • Przyjmij to lekarstwo przez co najmniej 3 tygodnie.

zobacz także

Co powinieneś jeść, aby poprawić swój wzrok?

Nasze oczy odgrywają ogromną rolę w naszym życiu, dzięki nim możemy zobaczyć całe piękno, które oferuje nam świat, patrzeć i być świadkiem życia naszych...

Czosnek, ocet jabłkowy i miód – kombinacja, która leczy wiele chorób

Połączenie czosnku, miodu i octu jabłkowego jest wyjątkowo skutecznym sposobem leczenia różnych chorób i problemów zdrowotnych. Mieszanka ta została wykorzystana w leczeniu przeziębień, zakażeń,...

Zobacz co zyskasz jedząc imbir każdego dnia przez miesiąc

Jest to jedna z najzdrowszych przypraw na świecie. Jeśli nigdy nie spożywałeś tego - oto kilka przykładów, które przekonają Cię do tego!Imbir pomaga z nudnościami 1...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Woda gazowana: dobra czy zła? Woda gazowana jest orzeźwiającym napojem i dobrą alternatywą dla słodkich napojów bezalkoholowych.Jednakże zgłaszano obawy, że może być szkodliwa dla zdrowia. W...
Cukrzyca jest chorobą, która jak już się pojawi to towarzyszy choremu przez jego całe życie. Niestety nie ma lekarstwa na tę chorobę. Istnieją tylko leki...
Zamiast korzystać z tych wszystkich drogich komercyjnych past do zębów zawierających niebezpieczne substancje chemiczne warto spróbować tego cudownego naturalną rozwiązania, które dodatkowo zapewni Ci liczne korzyści...
Czy odczuwasz okropny ból głowy i nie masz pod ręką środka przeciwbólowego? Nie musisz długo cierpieć z powodu bólu, ale zamiast brać środek przeciwbólowy...
Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego wykazały, że kobiety z większymi pupami są inteligentniejsze i mniej podatne na przewlekłe choroby niż kobiety...