Strona głównaZdrowie6 sprytnych, mało znanych zastosowań czosnku

6 sprytnych, mało znanych zastosowań czosnku

Prawdopodobnie znasz czosnek jako jeden z najlepszych składników, który dodaje wspaniałego smaku wielu przepisom. Jest to jednak również jeden z najsilniejszych naturalnych środków do leczenia szerokiej gamy schorzeń i chorób.

Co więcej oprócz tego, że jest jednym z podstawowych artykułów spożywczych w kuchni i medycynie alternatywnej, czosnek ma inne zastosowania, takie jak klej awaryjny.

Poznaj 6 sprytnych i mało znanych zastosowań czosnku, które mogą być bardzo pomocne w niektórych sytuacjach.

1. Leczy przeziębienie

Czosnek jest używany do leczenia przeziębienia i kaszlu od tysięcy lat. Potwierdzają to nawet dowody naukowe. Badanie z 2014 r. pokazuje, że czosnek może zmniejszyć ryzyko przeziębienia dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym.

2. Leczy grzybicę


Aby pozbyć się grzybicy po prostu nałóż czosnek na dotknięty obszar, a wkrótce pozbędziesz się tego problemu. Ponieważ stopa sportowca jest infekcją grzybiczą, możesz również użyć tego składnika do leczenia tego schorzenia.

Aby przygotować domowe lekarstwo po prostu przygotuj miksturę za pomocą wiadra z ciepłą wodą i kilkoma zmiażdżonymi ząbkami czosnku. Mocz stopy przez około pół godziny. Jeśli problem wystąpi ponownie, powtórz to leczenie co tydzień.3. Odstrasza owady

Prawdopodobnie słyszałeś, że czosnek odpycha wampiry, ale prawdę mówiąc, jego zdolność do odstraszania owadów jest znacznie bardziej przydatna. Ponieważ uważa się, że komary i inne owady nienawidzą zapachu lub smaku czosnku, trzymają się od niego z daleka.

NIE PRZEGAP!  Najlepsze i najgorsze pokarmy jeżeli chodzi o zdrowie stawów
NIE PRZEGAP!  Bomba tlenowa: hodując tę ​​roślinę usuwasz z domu wszystkie toksyny!

Aby zapobiec ich dostawaniu się do domu, trzymaj w swoich pokojach kilka zmiażdżonych ząbków czosnku. Możesz również wcierać go bezpośrednio w skórę, aby ich uniknąć. Użyj również czosnku, aby chronić swoje rośliny przed nieproszonymi gośćmi.

4. Klej awaryjny

Kiedy rozetniesz ząbek czosnku, zauważysz lepki płyn, który może być użyty jako naturalny klej. Użyj go do przyklejenia papieru i innych lekkich materiałów. Zdziwisz się, gdy przeczytasz, że sok czosnkowy może być również używany do naprawy potłuczonego szkła.

Jeśli masz lekko uszkodzone szkło, wetrzyj świeżo pokrojony czosnek w uszkodzony obszar, aby utrzymać szkło razem, a także zapobiec dalszemu uszkodzeniu.

5. Zmniejsza trądzik

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym czosnek może być stosowany w leczeniu trądziku. Użyj go, aby zmniejszyć wygląd trądziku i poprawić wygląd skóry.

Jeśli twój trądzik jest nadal łagodny nałóż świeżo ścięte ząbki czosnku na dotknięty obszar. Jeśli twój trądzik jest bolesny zaaplikuj go za pomocą wacika.

6. Eliminuje metale ciężkie z ciała

Badanie na szczurach wykazało, że czosnek może pomóc zmniejszyć nagromadzenie metali ciężkich w wątrobie, kościach i nerkach. Tradycyjnie był używany do leczenia zatrucia metalami ciężkimi.Białaczka (leukemia): czynniki ryzyka, objawy, rodzaje i leczenie

Białaczka jest rakiem tkanek krwiotwórczych organizmu, w tym szpiku kostnego i układu limfatycznego. Istnieje wiele rodzajów białaczki . Niektóre formy białaczki występują częściej u...

Tradycyjny środek na kaszel z babcinej spiżarni

Czy wiecie, że domowe środki na kaszel nie tylko leczą objawy choroby, ale są również bardzo skuteczne w ich zapobieganiu.
NIE PRZEGAP!  4 zioła, które chronią przed chorobą Alzheimera, depresją i lękiem!
Korzyści zdrowotne domowych środków zaradczych...

Daktyle i ich właściwości lecznicze. Obniżają poziom cholesterolu

Jeśli poszukujesz najzdrowszej żywności na świecie, która zapewnia wiele korzyści zdrowotnych to warto zainteresować się daktylami.  Daktyle są bardzo korzystne dla naszego organizmu, jeśli chodzi o rozwiązywanie...

Składniki kuchenne, które działają jak popularne leki

Używanie naturalnych składników do leczenia problemów zdrowotnych staje się coraz powszechniejsze z każdym rokiem i nie bez powodu. Wiele typowych składników kuchennych zapewnia imponujące korzyści...

Tylko jedna szklanka tego napoju usunie toksyny z organizmu i oczyści nerki

Zmęczenie, zakażenia lub nawet przeziębienie są najczęstszymi oznakami, że Twoje ciało jest pełne toksyn i domaga się ich usunięcia, czyli musisz wykonać tak zwany...

Hemoroidy: objawy, przyczyny i leczenie

Czym są hemoroidy Hemoroidy (żylaki odbytu) to spuchnięte żyły w okolicach odbytu podobne do żylaków. Mogą one wynikać z wysiłku podczas ruchów jelit lub zwiększonego...