Strona główna Zdrowie 7 korzyści spania na lewym boku, które odmienią życie

7 korzyści spania na lewym boku, które odmienią życie

Kiedy kładziemy się spać, nie zwracamy uwagi na to, w jakiej pozycji będziemy zasypiać. Robimy tak, by było nam po prostu najwygodniej. A jednak część badaczy twierdzi, że ma to duże znaczenie.

Uważają oni, że najlepiej jest spać na lewym boku. Jest to dużo zdrowsze i lepiej regeneruje organizm. Poznajcie wszystkie ich argumenty:

Spanie w takiej właśnie pozycji lepiej wpływa na układ limfatyczny. Organizm sprawniej filtruje płyny limfatyczne przez węzły chłonne, co wspomaga proces oczyszczania mózgu.

Spanie na lewym boku ułatwia trawienie, ponieważ układ trawienny łatwiej pozyskuje substancje odżywcze z pokarmu i szybciej usuwa toksyny.

Wspomaga to także serce i układ krążenia. Śpiąc na lewym boku odciążysz serce i ułatwisz pompowanie krwi.

Dla kobiet w ciąży zalecaną pozycją do spania jest właśnie spanie na lewym boku. Zwiększa to dopływ krwi do płodu i nerek, a także przynosi ulgę plecom. Macica w takiej pozycji nie naciska też na wątrobę.

Leżąc na lewym boku można pozbyć się zgagi, ponieważ organy są tak rozmieszczone, że spanie na lewej stronie zmniejsza nacisk na dolny zwieracz przełyku.

Bolące plecy również może złagodzić spanie w takiej pozycji. Kręgi są odciążone, co przynosi ulgę plecom.

Widać, że to w jakiej pozycji zasypiamy ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Jeżeli jesteś przyzwyczajony/a do spania na prawym boku, dobrym pomysłem będzie ustawienie małej lampki z prawej strony. Mózg instynktownie będzie unikał światła w czasie snu i istnieje duża szansa, że przewrócisz się na lewy bok.

Źródło: lifehack.org

POLEĆ TEN ARTYKUŁ ZNAJOMYM

zobacz także


loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się w jakim stanie jest Wasze serce to wystarczy użyć tej prostej metody, aby o tym się przekonać. W każdym razie to jest...
Marchew jest jednym z najzdrowszych warzyw, to doskonałe źródło witaminy A i karotenu, które są ważne dla zdrowia oczu. Jest również dobrym źródłem witaminy B,...
Malunggay, znany również jako drzewo chrzanowe lub Moringa pochodzi z podnóża Himalajów w północno-zachodnich Indiach. Dzięki wysokiej zawartości witamin i minerałów oraz niesamowitym korzyściom...
Obszary, w których twoje ścięgna i więzadła przyczepiają się do twoich kości nazywają się entezami. Jeśli te obszary stają się bolesne i zaognione prawdopodobnie wystepuje...
Nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu. Oznacza to, że dana osoba nie jest w stanie utrzymać swojego pęcherza. Pojawia się na różnych etapach życia i częściej...