Strona główna Zdrowie 7 najciekawszych faktów na temat bananów, o których zapewne nie wiedziałaś

7 najciekawszych faktów na temat bananów, o których zapewne nie wiedziałaś

Na pierwszy rzut oka banany to niezwykle proste owoce. Ale oprócz tego, że są jednym z najpopularniejszych i najczęściej spożywanych owoców na Ziemi, jest kilka rzeczy, których prawdopodobnie o nich nie wiesz.

Tak zapewniają pewne korzyści zdrowotne, ale tutaj nie skupimy się na tym, ale na kilku interesujących i mało znanych faktach na temat bananów. Większość z nich prawdopodobnie cię zszokuje, więc oto one.

7 mało znanych faktów na temat bananów

1. Ten owoc jest naturalnie radioaktywny. Zgadza się banany, które lubisz na co dzień, emitują cząsteczki promieniowania jonizującego. Jest tak, ponieważ zawierają one potas-40, radioaktywny izotop potasu.

2. Oryginalny banan miał nasiona, więc ten, który spożywamy dzisiaj nie pojawił się naturalnie. Ten owoc został stworzony przez ludzi 7000 lat temu.

Dzisiejsze banany mają maleńkie nasiona, ale nie są one uwzględnione w procesie rozmnażania rośliny. Niektórzy twierdzą, że nadal można znaleźć banany z naturalnymi nasionami w niektórych częściach Azji Południowo-Wschodniej.

3. Wielu kapitanów, żeglarzy i właścicieli łodzi uważa, że ​​ten owoc przynosi pecha na pokładzie statku. Są nawet takie fakty, które niektórzy kapitanowie łodzi zakazują wnoszenia czy tez używania filtrów przeciwsłonecznych, odzieży i innych produktów związanymi bananami.

4. Ten owoc nie rośnie na drzewach, dlatego nie należy używać terminu bananowiec. Prawidłowym sposobem jest powiedzenie roślina bananowa. Banany to nie owoce, ale jagody. Grupę bananów nazywa się dłonią, a tylko jeden jest znany jako palec.

5. Banan to doskonałe źródło energii, które w jednej chwili pomaga poprawić nastrój. Potas działa jak elektrolit, a ten owoc zawiera dużą jego ilość.

Ponadto banany zawierają serotoninę, noradrenalinę i tryptofan – wszystkie one pomagają w zapobieganiu depresji poprzez uspokojenie i poprawę samopoczucia. Zawartość witaminy B6 pomaga poprawić jakość snu oraz chronić przed drażliwością i wahaniami nastroju.

6. Skórki bananowe mają wiele zastosowań, więc nie wyrzucaj ich po zjedzeniu owoców. Możesz użyć ich jako naturalnego leczenia pryszczów, a nawet jako nawozu dla roślin.

7. Może to zabrzmieć dość szokująco, ale mamy podobne cechy genetyczne do bananów. Najwyraźniej ten owoc ma około 60 procent tego samego DNA, co ludzie.

zobacz także

Jedz te 6 rodzajów żywności, aby naturalnie oczyścić wątrobę!

Z wszystkich przetworzonych produktów spożywczych, dodatków i konserwantów oraz zanieczyszczenie środowiska powodują, że do naszego organizmu dostają się toksyny, które muszą być z niego usunięte, żeby...

10 powody, dla których NALEŻY pić piwo! NUMER 4 JEST BARDZO WAŻNY

Oprócz podniesienia na duchu i gaszenie pragnienia, zgodnie z grupą naukowców picie piwa ma wiele korzyści dla zdrowia, ponieważ pomaga zapobiegać różnym chorobom. Jest to...

2 potężne składniki, które oczyszczą organizm z pasożytów i zredukują tkankę tłuszczową

Pasożyty to organizmy, które używają ludzkiego ciała jako pożywienia. Pasożyty wysysają z nas i wykorzystują składniki odżywcze bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować. Żyją...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Szafka na leki nie jest kompletna bez octu jabłkowego (ACV), miodu, imbiru i kurkumy. Są głównymi gwiazdami rocka o holistycznym zdrowiu! Prawdopodobnie wypróbowałaś każdy...
Podobnie jak w przypadku większości chorób, problemy z sercem nie zawsze wykazują wyraźne znaki ostrzegawcze. Niektóre objawy chorób serca, nawet nie dotyczą klatki piersiowej....
Nasiona czarnuszki są powszechnym składnikiem używanym w kuchni indyjskiej i bliskowschodniej.Nasiona te mają ostry, gorzki i pieprzny smak z aromatem oregano. Nawet w piekarnictwie nasiona...
Mleko to świetne dla naszego zdrowia, szczególnie teraz kiedy nadchodzi okres przeziębień i grypy, a dodatkowe osłodzone łyżką miodu jest jeszcze lepsze i ma więcej...
Korzystanie z domowej roboty olejku imbirowego jest najlepszym wyborem, ponieważ tego typu środki zaradcze nie mają skutków ubocznych.Olejek imbirowy staje się najpopularniejszą alternatywą dla złagodzenia bólu. Domowe...