Strona głównaZdrowieTe 7 roślin może złagodzić stres, astmę, alergie, bezsenność i wiele...

Te 7 roślin może złagodzić stres, astmę, alergie, bezsenność i wiele…

Istnieje wiele roślin, które można hodować w domu, aby nie tylko ozdobić dom, ale także poprawić zdrowie na wiele sposobów. Niektóre rośliny zapewniają pewne korzyści zdrowotne, więc możesz rozważyć to przy następnym zakupie, a nie skupiać się tylko na kolorze i kształcie liści i kwiatów.

Jedną z głównych korzyści jest ich zdolność do oczyszczania powietrza w domu, pomagając uzyskać lepszą jakość snu.

Ale to tylko jedna rzecz, którą uzyskasz mając odpowiednią roślinę w domu, a oto kilka innych:

Ładny zapach
Zapobieganie przeziębieniom i różnym chorobom
Mniej niepokoju
Zmniejszony stres
Ulepszona funkcja mózgu

Dlatego zwróć uwagę na następujące siedem roślin i ich szczególne korzyści zdrowotne.

1. Aloes

Roślina ta jest popularna ze względu na wiele właściwości leczniczych, ale także ze względu na zdolność poprawy powietrza, którym oddychasz. Zostało to potwierdzone nawet przez NASA, stwierdzając, że roślina ta wytwarza tlen w nocy.

Podwyższony poziom tlenu w nocy zapobiega bezsenności i zapewnia dobry sen. Gorąco zachęcamy do trzymania aloesu nie tylko w sypialni, ale w całym domu, aby zauważyć różnicę.

2. Angielski bluszcz

Oprócz tego, że według NASA jest jedną z najlepszych oczyszczających powietrza roślin, bluszcz angielski jest bardzo pomocny dla osób cierpiących na astmę i mających inne problemy z oddychaniem.

Ta roślina może zmniejszyć do 95% pleśni w twoim domu, zapobiegając w ten sposób i łagodząc problemy zdrowotne związane z pleśnią, takie jak astma, alergie i inne problemy z oddychaniem. Ta roślina może także pomóc w zaburzeniach snu.

Uwaga: jeśli masz dzieci lub zwierzęta domowe, zachowaj ostrożność przy wyborze miejsca dla tej rośliny, ponieważ roślina ta jest toksyczna w przypadku połknięcia.

3. Gardenia

Przyjemny zapach jej białych kwiatów zrelaksuje każdego, kto wdycha ich zapach. Według badań przeprowadzonych w 2010 r. przez naukowców z Uniwersytetu Heinricha Heine w Dusseldorfie, gardenia ma kojący wpływ na ciało i mózg równy efektowi valium.

To sprawia, że ​​gardenia jest świetną alternatywą dla tabletek nasennych. Aby użyć uzdrawiającej mocy zapachu gardenii, upewnij się, że umieściłeś ją w pobliżu łóżka lub na stoliku nocnym, a szybko się zrelaksujesz i zaśniesz.

4. Jaśmin

Udowodniono, że zapach tej egzotycznej rośliny pomaga leczyć i stopniowo eliminować bezsenność. Co więcej, wdychanie jaśminowego zapachu sprawi, że będziesz bardziej czujny i produktywny, jednocześnie łagodząc stres i niepokój.

5. Lawenda

Uspokajający zapach lawendy zrelaksuje każdego w Twoim domu. W 2008 r. grupa naukowców ze szkoły medycznej Leonarda M. Millera w Miami odkryła, że ​​zapach lawendy pomaga obniżyć tętno, lęk i stres, a także uspokoić dzieci i poprawić sen.

6. Roślina węża

Dzięki zdolności do filtrowania tlenu roślina węża może poprawić jakość powietrza w domu. Inne zalety tej rośliny to zapobieganie bólom głowy, podrażnieniu oczu i problemom z oddychaniem.

7. Waleriana

Ta roślina jest uważana za jedną z najbardziej skutecznych w pokonaniu bezsenności. Waleriana jest stosowana jako środek uspokajający i przeciwlękowy. Ponadto jest zawarta w produktach prezentowanych jako łagodne środki uspokajające dla napięcia nerwowego i bezsenności.

Dlatego utrzymywanie rośliny w pomieszczeniach jest zawsze dobrym pomysłem, szczególnie jeśli zapewniają korzyści zdrowotne.

Zobacz Też: