Strona główna Zdrowie 7 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby, których nie ignoruj

7 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby, których nie ignoruj

Wczesne objawy problemów z wątrobą w głównej części zależą od prowadzonego stylu życia. Twój styl życia i zdrowie mogą być zagrożone bez w pełni funkcjonującej wątroby.

Na szczęście wątroba może się zregenerować, więc jeśli problemy zostaną wcześnie wykryte, a nie rozwiną się i stan się nie pogorszy, wątroba całkowicie się zregeneruje.

Problemy z wątrobą mogą być spowodowane dziedziczeniem, toksycznością, przewlekłą chorobą. Wątroba pomaga ciału trawić pokarm, wchłania składniki odżywcze i pozbywa się toksycznych substancji. Nie będziesz mógł żyć bez tego narządu.

Przyczyny uszkodzenia wątroby

Problemy z wątrobą rozwijają się powoli i przez wiele lat. Ogólną przyczyną problemów z wątrobą jest długotrwałe spożywanie alkoholu. Inne przyczyny to:

-Niedożywienie
-Odpowiedzi na niektóre leki
-Nadużywanie niektórych leków
-Kontakt z ryzykownymi chemikaliami

-Dziedziczne zaburzenia metabolizmu żelaza i miedzi
-Choroby takie jak rak wątroby i stłuszczenie wątroby spowodowane otyłością
-Diabetycy mają zwiększone ryzyko chorób wątroby

Palenie może być przyczyną nie tylko raka płuc, ale także raka wątroby. Niektóre leki stosowane w chemioterapii mogą uszkodzić komórki wątroby. Również posiadanie większej ilości witaminy A w organizmie może być przyczyną uszkodzenia wątroby.

7 wczesnych objawów uszkodzenia wątroby

Ciemnożółty mocz

Uszkodzona wątroba nie może usunąć podwyższonego poziomu pigmentu żółciowego w organizmie. Ludzie mogą myśleć, że jest to spowodowane odwodnieniem, ale nie powinno się tak zdarzyć, jeśli piją wystarczającą ilość płynów.

Opuchnięty brzuch

Poważnym postępem choroby wątroby jest marskość wątroby. Powoduje gromadzenie się płynu w żołądku (określane jako wodobrzusze), ponieważ zatrzymuje się płyn i poziom glinu i białek we krwi. Wodobrzusze jest wywoływane przez wiele zaburzeń medycznych, ale marskość najczęściej. W niektórych przypadkach obrzęk może być widoczny w kostkach, ponieważ zebrany płyn jest wciągany do organizmu z powodu grawitacji.

Biegunka, zaparcia lub krwawienie z jelit

Zauważysz zmiany w wypróżnieniu. Może będziesz miał okresy biegunki lub zaparcia. Również kolor stolca może się zmienić i zobaczysz w nim ślady krwi.

Refluks

Jeśli masz regularne ataki refluksu kwasowego ze złym trawieniem, z wymiotami lub bez, są to znaki ostrzegawcze, że coś jest nie tak i należy udać się do lekarza.

Żółtaczka

Jest to również znane jako „zażółcenie” skóry. Całe ciało, w tym paznokcie i oczy mają żółty odcień. Jest to spowodowane wzrostem „bilirubiny”, pigmentu w żółci. Żółć jest niezbędna w procesie trawienia i jest wytwarzana w naszej wątrobie.

Zauważysz bladożółty kolor jeśli wątroba ma problemy z filtrowaniem toksyn, które spożywasz (przez skórę, przewód pokarmowy lub układ oddechowy), a następnie bilirubina gromadzi się w krwiobiegu.

Nudności i wymioty

Możesz cierpieć na bóle brzucha, nudności i wymioty z powodu podrażnienia układu pokarmowego.

Ból brzucha

Szczególnie tam, gdzie jest umieszczona wątroba, pod żebrami w prawej górnej części brzucha.

zobacz także

Starożytna receptura na choroby płuc, impotencję

Ta starożytna receptura powstała w klasztorze w Tybecie i jest bardzo korzystna w leczeniu wielu chorób. Jednakże, że jest ona bardzo silna, zalecane jest stosować ją raz...

9 mechanizmów obronnych organizmu, które wydają się dziwne

Bez wątpienia człowiek i jego ciało jest jednym z najbardziej interesujących organizmów na świecie.Posiada on ogromny zbiór bardzo dokładnych i precyzyjnych systemów biologicznych, nasz organizm...

Najlepszy środek przeczyszczający, zjedz to, opróżnij swoje jelita

Zaparcia mogą być spowodowane brakiem ruchu, stresem, wiekiem, przyjmowanymi lekami, zbyt małą ilością błonnika i wody w diecie, ale mogą być również efektem ubocznym...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Czy wiesz, że możesz być kreatywny i jeszcze bardziej zmniejszyć ilość spożywanych kalorii? Na przykład można zaoszczędzić do 70 kalorii pijąc kawę, jeśli po prostu...
Wszyscy słyszeliśmy niezliczoną ilość pochwał dla zielonych liści, takich jak  szpinak i włókniste owoce, takie jak jabłka i pomarańcze. Ale kto kiedykolwiek słyszał o niesamowitych...
Wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu są obecnie bardzo powszechnym problemem medycznym, zwłaszcza w USA - są miliony ludzi, którzy cierpią z tego powodu,...
Jeśli chcesz żyć zdrowo musisz mieć pieniądze i czas, ponieważ zdrowe produkty są droższe. Dlatego większość ludzi nie może sobie na nie pozwolić i...
Od teraz nie będziesz pić lemoniady tylko jako orzeźwiającego drinka w lecie. Jeśli dodasz tylko dwa składniki otrzymasz mocny napój, który pomoże ci złagodzić...