HomeZdrowie8 korzyści i zastosowań...

8 korzyści i zastosowań liści laurowych. Spal je, a wyniki Cię zadziwią!

Liść laurowy jest sekretem pysznego i bogatego gulaszu lub zupy, nadając subtelnej intensywności i głębi każdemu daniu. Ta aromatyczna, oliwkowozielona roślina oprócz dodania potrawom wyjątkowego smaku jest bardzo korzystna dla ogólnego stanu zdrowia.

Liście laurowe zwalczają infekcje bakteryjne i zapewniają właściwości detoksykujące i przeciwstarzeniowe. Mogą poprawić wszystko, od problemów z oddychaniem po problemy z sercem.

Oto jak je wykorzystać, aby uzyskać ich niesamowite korzyści zdrowotne.

8 korzyści zdrowotnych i zastosowań liści laurowych

1. Układ oddechowy

Liść laurowy może pomóc w usunięciu śluzu i flegmy w płucach, działając jako środek pobudzający kanały nosowe. Aby wyleczyć problemy z oddychaniem, takie jak kaszel, przekrwienie błony śluzowej nosa, łzawienie oczu, ból głowy, przeziębienie itp.

Dodaj dwie krople oleju laurowego lub pokruszone suszone liście do inhalacji parowej. Jeśli cierpisz na astmę lub alergię, wmasuj olejek z liści laurowych w klatkę piersiową.

Sprawdź to ➡ ➡  Zapobiegaj wypadaniu i siwieniu włosów stosując olej kokosowy

2. Zmęczenie i niepokój

Gdy liście laurowe są spalane, ich zawartość chemiczna tworzy relaksujący, psychodeliczny efekt. Po prostu zapal kilka suszonych liści laurowych, a zauważysz, że twój umysł uspokaja się, ale jest czujny, gdy wdychasz opary. Co więcej nie sprawi to, że będziesz śpiący, ale całkowicie rozbudzony i wolny od zmęczenia.

3. Cukrzyca

Centrum Badań nad Odżywianiem Człowieka USDA w Beltsville i Uniwersytet Rolniczy NWFP w Peszawarze w Pakistanie opublikowały badanie, w którym stwierdzono, że liście laurowe są niezwykle pomocne dla osób z cukrzycą typu 2. Najwyraźniej spożywanie tylko trzech gramów tych liści dziennie może obniżyć poziom cukru we krwi.

4. Łupież

Wymieszaj 4 krople oleju laurowego z 2 kroplami oleju jojoba, a otrzymasz naturalny lek na łupież. Zastosuj i masuj ciepłą mieszankę na skórze głowy, użyj ręcznika, aby owinąć głowę i odczekaj 15 do 30 minut. Możesz dodać kilka kropli olejku laurowego do zwykłego szamponu, aby leczyć łupież.

5. Zdrowie serca

Kwas kawowy jest związkiem organicznym występującym w liściach laurowych, który może wzmocnić ściany naczyń włosowatych serca. Kwas ten może pomóc usunąć zły cholesterol z układu sercowo-naczyniowego. Aby uzyskać te korzyści, po prostu dodaj liście laurowe do potraw gotowanych.

Sprawdź to ➡ ➡  Potrawy, które jemy na co dzień i powoli nas zabijają

6. Trawienie

Ludzie z krajów azjatyckich i śródziemnomorskich wierzą, że liść laurowy ma moc grzewczą i leczniczą. Mówią, że ten liść pomaga zwiększyć ogień trawienny, który uwalnia funkcje metaboliczne. Aby uzyskać te korzyści z liści laurowych, dodaj je do swojej regularnej diety lub po posiłku wetrzyj olejek eteryczny z lauru, aby poprawić wydzielanie enzymów trawiennych, soków i żółci.

7. Zakażenia układu moczowego

Jeśli wymieszasz mleko ze sproszkowanymi liśćmi laurowymi, otrzymasz starożytne lekarstwo na infekcje dróg moczowych. Ten napój może również obniżać zły cholesterol i normalizować krążenie krwi.

8. Zapalenie stawów

Phytotherapy Research opublikował badanie z 2003 roku, które twierdzi, że liście laurowe zapewniają właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne podobne do właściwości morfiny i innych leków przeciwzapalnych. Przetrzyj obolałe stawy olejem laurowym, aby złagodzić ból lub dodaj liście laurowe do gotowania.


ZOBACZ TAKŻE