Strona głównaZdrowie80% ataków serca można by uniknąć, gdyby wszyscy stosowali 5 łatwych zasad

80% ataków serca można by uniknąć, gdyby wszyscy stosowali 5 łatwych zasad

Czy znasz główną przyczynę śmierci zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet? To atak serca i jest odpowiedzialny za ponad 1 milion zgonów każdego roku. Zwykle jest wynikiem najczęstszej choroby serca, choroby wieńcowej.

Według statystyk tylko w tym roku będziemy mieli 920 000 nowych przypadków zawału serca, a aż 50% z nich przypadnie niczego nie podejrzewającym ludziom bez żadnych znaków ostrzegawczych.

Atak serca ma miejsce, gdy przepływ krwi do serca zostaje zablokowany, a serce nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, aby prawidłowo wykonywać swoją funkcję. Przepływ krwi jest zwykle blokowany przez nagromadzenie blaszek miażdżycowych, które mogą nagle utworzyć skrzep krwi, który ograniczy przepływ krwi do serca.

Jeśli taka sytuacja ma miejsce musisz szybko zareagować lub w przeciwnym razie część mięśnia sercowego zacznie wymierać i stanie się tkanką bliznowatą co może powodować w przyszłości jeszcze poważniejsze problemy.

5 zmian stylu życia może zapobiec 80% ataków serca


Ten stan zagrażający życiu jest bardzo poważny, ale wielu ludzi nie wie, że można go całkowicie zapobiec i uniknąć, jeśli ludzie by dokonali pewnych istotnych zmian w stylu życia. Jak już wiemy nasz styl życia jest ważnym czynnikiem naszego zdrowia układu krążenia.Naukowcy przeprowadzili badanie, które wykazało, że tylko pięć zdrowych zmian w stylu życia może zmniejszyć zawały serca po raz pierwszy u mężczyzn o 80%. Oto co powiedzieli:

NIE PRZEGAP!  Żucie jedzenia: czy 32 naprawdę jest magiczną liczbą?

„ Nie jest zaskakujące, że wybór zdrowego stylu życia doprowadziłby do zmniejszenia liczby zawałów serca… Zaskakujące jest to, jak drastycznie spadło ryzyko z powodu tych czynników ”.

NIE PRZEGAP!  Żucie jedzenia: czy 32 naprawdę jest magiczną liczbą?

Podobne badanie zostało przeprowadzone w 2004 r, w którym zbadano czynniki ryzyka chorób serca w ponad 50 krajach na całym świecie i odkryto, że 90% zaburzeń sercowo-naczyniowych można całkowicie zapobiec jeśli zostaną wprowadzone pewne zmiany w diecie i stylu życia.

Jakie są istotne zmiany stylu życia?

  • Zdrowa dieta
  • Umiarkowana aktywność fizyczna (spacery / jazda na rowerze minimum 40 minut dziennie i ćwiczenia minimum 1 godzina tygodniowo)
  • Zdrowy obwód talii (obwód talii poniżej 95 cm)
  • Umiarkowane spożycie alkoholu (maksymalnie 10 do 30 g dziennie)
  • Zakaz palenia


Jest to najlepsze rozwiązanie na wysokie ciśnienie i cholesterol.

Wysokie ciśnienie i wysoki poziom cholesterolu może powodować poważne problemy zdrowotne.  Dziś zaprezentujemy Państwu niesamowity lek amiszów, którzy to stosują tą mieszankę i nie muszą martwić...

Wspaniały napój, który leczy ból stawów i kości

Zdrowe stawy i kości szczególnie te w nogach to bardzo ważne elementy naszego ciała, które przyczyniają się do równowagi całego organizmu. Pozwalają one nam chodzić, skakać i stać. Z...

6-składnikowy koktajl do wzmocnienia ścięgien i więzadeł

Kolana odgrywają niezwykle ważną rolę, ponieważ są odpowiedzialne za mobilność, elastyczność i równowagę ciała i pomagają nam skakać, biegać, chodzić i stać.
NIE PRZEGAP!  Poznaj 7 sprawdzonych sposobów na kaca
Mogą jednak doznać...

Jak wyleczyć zęby naturalnie – czy to możliwe?

Próchnica jest uważana za jeden z najczęstszych problemów związanych ze zdrowiem zębów, a dodatkowo temu procesowi niszczenia szkliwa często towarzyszy ból. Dzisiaj chcemy podzielić się...

Najlepsze owoce, które powinieneś jeść, aby chronić się przed rakiem

Nowotwory są główną przyczyną śmierci na całym świecie. Tradycyjne leczenie tej strasznej choroby obejmuje konwencjonalne terapie, takie jak chemioterapia, radioterapia i chirurgia.   Jednak nie wszystkie...

Kombinacja tych 3 składników pozwoli oczyścić wątrobę i poprawić wzrok

Brak czas na aktywność fizyczną i zdrową dietę, ekspozycja na toksyny i większa ilość stresu są normalne w dzisiejszym nowoczesnym stylu życia. Wszystko to pociąga za sobą...