Alergie I Wirusy – Każdy Powinien Mieć Tę Roślinę W Domu

Niepozorna zielona roślina, która cieszy się popularnością, zwłaszcza w ostatnim czasie. Nic dziwnego, że roślina o ludowej nazwie Eukaliptus jest naprawdę bardzo korzystna.

kubańskie oregano

Odświeża powietrze, działa korzystnie na drogi oddechowe oraz odstrasza muchy i komary. Jej przenikliwy zapach działa odprężająco i jest gotowym balsamem dla zmęczonej i zestresowanej psychiki.

[quads id=8]

Sąsiad dał mi ją lata temu – pozwoliłam kilku sadzonkom ukorzenić się w wodzie. Teraz mam ją w każdym pokoju i rozdaję całej rodzinie. Więc nie musisz kupować nowej rośliny, zapytaj czy ma ją ktoś w Twojej okolicy. Wystarczy kilka sadzonek i masz nowe rośliny.

[quads id=10]

Kubańskie oregano

Roślina ma kilka nazw: Kubańskie oregano, Mięta meksykańska, czyli wspomniany Eukaliptus. Możesz użyć świeżej rośliny, na przykład pocierając jej liście w dłoni i wdychając jej aromat. Pomaga rozluźnić zatkany nos i działa jak spray do nosa.

[quads id=9]

Ogólnie rzecz biorąc, ma pozytywny wpływ na relaksację dróg oddechowych. Uwalnia do powietrza olejki eteryczne, dzięki czemu znacznie lepiej oddycha się w pomieszczeniu, w którym znajduje się roślina.

Naturalny środek odstraszający komary i owady

[quads id=5]

Chociaż twoje drogi oddechowe ją kochają, komary, ćmy i owady trzymają się od niej z daleka. Podobnie jak mięta, ta roślina ma działanie odstraszające owady.

Zrób z tego herbatę

Oderwij kilka liści, zalej je wodą i odczekaj chwilę. Jeden listek wystarcza na jedną filiżankę. Taki ekstrakt przyniesie ulgę w przeziębieniu, ale też pomoże przy kaszlu i bólu gardła.

[quads id=4]

Może również łagodzić bóle głowy. Jego spożycie pomoże np. przy nadciśnieniu, astmie czy problemach trawiennych. Na tym jednak jej efekty się nie kończą.

W przypadku niewielkich obrażeń skóry, infekcji skóry lub drobnych oparzeń należy natrzeć dotknięty obszar. Pozytywnie wpływa również na leczenie reumatyzmu i blizn, z jej pomocą szybciej zagoją się siniaki.

Wykorzystaj jej uzdrawiającą moc poprzez syrop

[quads id=3]

Tak przygotowuje się leczniczy syrop z Eukaliptusa.

Potrzebujemy:

  • Zamykany szklany pojemnik
  • Co najmniej 50 większych listków rośliny – im więcej, tym lepiej
  • Cukier (w zależności od wielkości pojemnika i ilości listków ok. 759 g do 1 kg)
  • Cytryna, Limonka, Pomarańcza – do smaku

Wykonanie:

[quads id=7]

Delikatnie opłucz liście w zimnej wodzie i przekrój na pół, aby uwolnić jak najwięcej soku. Cytrynę, limonkę lub pomarańczę (według smaku) dokładnie myjemy i kroimy ze skórą.

Potem jest to bardzo proste, naprzemiennie układaj liście, cukier, sok z cytryny i cytrusy w czystym pojemniku, aż będzie całkowicie pełny.

Następnie zamykamy słoik i stawiamy na parapecie. Powinieneś zauważyć, że cukier rozpuści się w ciągu kilku tygodni, w razie potrzeby możesz lekko mieszać, uciskać.

Regularnie sprawdzamy zawartość pojemnika, uważając, aby na powierzchni nie tworzyła się pleśń. Gdy zawartość pojemnika jest całkowicie płynna, odcedź całość przez płótno i dobrze wyciśnij. Przechowujemy w lodówce.

Syrop nie podrażnia żołądka, pomaga rozluźnić drogi oddechowe, jest niesamowicie silny na stany zapalne gardła, oskrzeli i inne jesienno-zimowe dolegliwości.

Spożywaj łyżeczkę 3 razy dziennie, możesz dodać ten syrop też do jogurtu, płatków owsianych.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: