Strona głównaZdrowieBanany i cynamon mogą pomóc ci zasnąć

Banany i cynamon mogą pomóc ci zasnąć

Dowiedz się o niesamowitych korzyściach płynących z bananów i cynamonu na sen oraz dowiedz się, jak zrobić pyszną, naturalną cynamonową herbatę bananową.

Problem polega na tym, że kiedy przychodzi czas na sen wciąż mamy wysoki poziom stresu. Jak już zapewne wiesz stres zdecydowanie nie pomaga ci zasnąć.

Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że jedzenie nie tylko wpływa na nasz kształt, ale także wpływa na wszystkie funkcje wewnętrzne naszego organizmu.

Oznacza to, że są produkty, które rozluźniają nas i inne, które nas pobudzają. Z tego powodu zalecamy włączenie tych pierwszych do diety, szczególnie wieczorem.

Banany i cynamon zyskały dużo negatywnych opinii. Częściowo wynika to z ich słodkiego smaku. Ten apetyczny smak sprawia, że ​​myślimy zarówno o owocach, jak i przyprawach jako pokarmach, które sprawiają, że przybieramy na wadze.

W rezultacie wielu z nas usuwa je z diety. Jednak to duży błąd.

Wierzcie lub nie cynamon może nam pomóc pozbyć się tłuszczu. Tymczasem banany pomagają nam aktywować nasze mięśnie, aby pomóc im, gdy ćwiczymy.

Jak banany mogą pomóc nam zasnąć

Prawdopodobnie widziałeś tenisistów jedzących banany między meczami. Przyczyną jest magnez i potas. Te minerały zapobiegają skurczom i dostarczają organizmowi energii.

Zawarty w bananach magnez i potas zapobiegają spazmom podczas uprawiania trudnego sportu. To dlatego, że eliminują napięcie mięśni.

Jednak ich świadczenia idą znacznie dalej. Regulują one również ciśnienie krwi i eliminują szkodliwe substancje, które gromadzą się w organizmie.

Przyczyniają się również do produkcji serotoniny i melatoniny. Są to podstawowe substancje pomagające zasnąć, dają także odprężenie i senność.

Serotonina i melatonina są świetnymi substancjami, kiedy są obecne zaczynają zmniejszać obecność kortyzolu, a wraz z nim niepokój. Wszystko to sprawia, że ​​banany są świetnym sojusznikiem jeżeli chodzi o zwalczanie bezsenności.

Jeśli szukasz smacznego i zdrowego dodatku, proponujemy połączenie banana z cynamonem.

Jak cynamon wspomaga sen

Wierzcie lub nie cynamon jest idealny, aby pozbyć się cukru zawartego w żywności. Dzięki temu jest doskonałym towarzyszem bananów.

Ponadto ułatwia trawienie co jest bardzo pomocne w zasypianiu. W końcu jeśli masz ciężki żołądek lub cierpisz na zgagę to ciężko jest zasnąć.

Cynamon  pomaga w krążeniu i reguluje ciśnienie krwi,a to pomaga się zrelaksować.

Banany i herbata cynamonowa

Składniki

  • 1 banan
  • ½ do 1 łyżki cynamonu (w zależności od upodobań)
  • Woda

Przygotowanie

  • Doprowadź wodę do wrzenia
  • Odetnij obie końcówki banana.
  • Włóż do wrzącej wody ze skórką i gotuj 15 do 20 minut.
  • Po 20 minutach zdejmij z ognia i odcedź mieszaninę.
  • Dodaj cynamon.

Dzięki temu prostemu procesowi ta herbata z bananów i cynamonu przyda się, aby uzyskać głęboki sen. Najlepiej jeśli wypijesz ją na godzinę przed pójściem spać.

Zobacz Też: