Ból kości: wskazówki i zabiegi

Ból kości to wrażliwość lub dyskomfort, który jest powszechny w starszym wieku, ponieważ jest wynikiem niedoborów składników odżywczych, zużycia, złamań i innych urazów.

Ból kości jo nie ból stawów i mięśni. W rzeczywistości jest mniej powszechny niż ból stawów. Może to być spowodowane wieloma czynnikami, ale na szczęście można go leczyć.

Co powoduje ból kości?

 • Dzieci i młodzież zwykle doświadczają bólu kości podczas skoków wzrostu.
 • Wiele osób odczuwa ten ból, gdy jest przeziębiony lub ma grypą.
 • Osteoporoza jest bardziej poważną przyczyną, którą musi leczyć specjalista. W takim przypadku kości są niedożywione, zdemineralizowane i kruche.
 • Infekcja w kościach.
 • Choroba nerek.
 • Niedożywienie.
 • Hemoroidy i problemy z macicą.
 • Menopauza, która osłabia kości i zwiększa ryzyko osteoporozy.
 • Rak kości.
 • Złamania, urazy
 • Białaczka.
 • Niedokrwistość.

Wskazówki dotyczące leczenia bólu kości

Bez względu na przyczynę, istnieje kilka wskazówek, których możesz użyć, aby zmniejszyć ten problem i poprawić jakość życia.

Dieta

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to przyjrzeć się swojej diecie, aby upewnić się, że jest ona zdrowa i zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze. W miarę możliwości należy eliminować tłuszcze zwierzęce i jeść więcej świeżych i gotowanych na parze warzyw. Unikaj cukru i rafinowanej mąki, które demineralizują ciało i wypłukują wapń z kości.

Walcz z zaparciami

Zaparcia mogą również prowadzić do niewygodnego bólu w kościach. W takim przypadku ważne jest, aby zrobić coś, aby zwalczyć problem i oczyścić jelita. Spróbuj na przykład koktajli owocowych lub jedzenia papai.

Odpoczynek

Odpowiednia ilość odpoczynku jest niezbędna w leczeniu i zapobieganiu bólowi kości. Powinieneś spać 8 godzin i unikać nadmiernego wysiłku, jeśli doświadczasz bólu w kościach.

Suplementy

Jeśli cierpisz z powodu bólu kości lub innego pokrewnego problemu, zwiększ spożycie wapnia i witamin A, D i C , zarówno w formie suplementów, jak i w jedzeniu. Owoce cytrusowe, marchew, seler, migdały, orzechy, nasiona chia i ryby to wszystkie pokarmy, które należy częściej stosować w diecie.

Techniki relaksacyjne

Stres jest ściśle związany z bólem kości. Ważne jest, aby poświęcić czas na relaks i korzystanie z technik relaksacyjnych, aby pozbyć się negatywnych emocji.

Naturalne środki lecznicze

Oprócz powyższych wskazówek, istnieje kilka naturalnych środków, których możesz użyć, aby zmniejszyć ból.

Specjalna dieta

Jeśli ból jest spowodowany infekcją, artretyzmem, silnym szczepem grypy lub nadwagą możesz wprowadzićspecjalną dietę przez dwa dni, aby zwalczyć ten problem. Składa się wyłącznie z jedzenia ananasa i winogron z nasionami, a od dnia rozpoczęcia z dwiema łyżkami stołowymi oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia . Powinieneś pić dużo wody, a po dwóch dniach będziesz musiał przyjąć zdrową dietę, która obejmuje świeże warzywa, brązowy ryż, ryby, nasiona chia, drożdże piwne.

Herbata imbirowa

Imbir ma właściwości łagodzące ból i przeciwzapalne, które mogą pomóc zmniejszyć ból w kościach. Ten korzeń poprawia zdrowie stawów i stymuluje eliminację toksyn, aby nie wywierały one negatywnego wpływu na Twoje zdrowie. Wszystko, co musisz zrobić, to przegotować szklankę wody i dodać łyżeczkę tartego imbiru . Parzyć przez 5 minut. Pij trzy razy dziennie.

Pokrzywa

Ta roślina ma właściwości moczopędne, które pomagają usunąć zatrzymane płyny, które mogą powodować ból kości. Przygotuj herbatę i wypij trzy razy dziennie.

Sok zmniejszający ból w kościach

Sok ten może pomóc zmniejszyć ból kości dzięki zawartości wapnia, witamin A, B, C i E, magnezu i potasu.

Składniki

 • 8 truskawek
 • 2 łyżki soku pomarańczowego
 • 2/3 szklanki mleka sojowego

Wskazówki

Umyć truskawki i umieścić je w blenderze wraz z innymi składnikami. Dobrze wymieszaj i wypij.