Ból nerwu kulszowego: rozwiązanie masz na wyciągnięcie ręki!

Możesz go zmniejszyć za pomocą tych metod, które można zastosować w zaciszu własnego domu.

Nerw kulszowy jest najdłuższym nerwem w ciele, zaczynając od dolnej części kręgosłupa, przechodząc przez pośladki i kończąc na dole stóp, odpowiedzialny za całą siłę i ruch nóg.

Ból w tej części ciała objawia się bólem, mrowieniem, osłabieniem i drętwieniem kończyn dolnych, któremu często towarzyszą skurcze i nieznośny ostry ból w dolnej części pleców lub często także uczucie pieczenia na całym ciele.

Aby pozbyć się tego problemu, zamiast leków możesz wypróbować poniższe metody, które przyniosą Ci naturalną ulgę. Doktor Angela M. Bell poleca te rozwiązania.

Kostki lodu

Nakładanie okładów z lodu na dolną część pleców pomoże natychmiast złagodzić ból w tym obszarze. Możesz również użyć zwykłego opakowania mrożonego groszku zawiniętego w ręcznik i przyłożyć go bezpośrednio do bolącego miejsca.

Aby ta metoda była najbardziej skuteczna, nakładaj okład z lodu co trzy godziny i pozostaw go na co najmniej 20 minut. W ten sposób całkowicie sobie ulżysz, ale nie wyleczysz problemu. Pamiętaj, żeby paczkę z lodem zawinąć w ręcznik.

Zmienność temperatur

Chociaż okłady z lodu mogą przynieść natychmiastową ulgę, nie mogą leczyć rwy kulszowej, ponieważ nerw kulszowy znajduje się głęboko w twoim ciele.

Na szczęście jednak można zamienić okłady z lodu z gorącymi okładami, aby pobudzić krążenie krwi i przepływ limfy.

W ten sposób nie tylko uzyskasz natychmiastową ulgę w bólu, ale także zmniejszysz stany zapalne i naturalnie przyspieszysz regenerację tej części ciała.

Delikatne rozciąganie, joga

Chociaż każdy ruch może być dla ciebie bolesny z bólem nerwu kulszowego, nadal powinieneś angażować się w jakąś aktywność, aby przyspieszyć powrót do zdrowia.

Do najlepszych zabiegów należą krótkie, proste i bardzo delikatne ćwiczenia jogi, które poprawią ogólną mobilność ciała, wzmocnią mięśnie i skutecznie zwiększą przepływ krwi, przyspieszając tym samym gojenie się stanów zapalnych.

Zioła i olejki eteryczne

Istnieje wiele naturalnych ziół i olejków eterycznych, które mogą pomóc znacznie zmniejszyć stan zapalny i ból spowodowany rwą kulszową.

Środki te można stosować w postaci kapsułek, herbatek, maści lub okładów, jednak przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem (zwłaszcza w przypadku przyjmowania jakichkolwiek innych leków).

Lawenda, lukrecja, szałwia, diabelski pazur, kora wierzby białej, ziele dziurawca, dereń, kwiat lipy i arnika najlepiej pomogą Ci w bólu nerwu kulszowego.

Terapia masażem

Specyficzne masaże mogą być bardzo skuteczne nie tylko w leczeniu bólu nerwu kulszowego, ale także skurczów mięśni i drętwienia palców stóp.

Dodatkowo możesz skorzystać z właściwości wyżej wymienionych ziół lub olejków eterycznych, które pomogą Ci przyspieszyć regenerację Twojego organizmu.

Wystarczająca ilość snu pomoże również rozluźnić mięśnie i wzmocnić nerwy.

Akupunktura i chiropraktyka

Akupunktura to alternatywna metoda leczenia polegająca na wkłuwaniu bardzo cienkich igieł w określone punkty na ciele w celu poprawy funkcji nerwów i zwiększenia energii.

Jest to zatem świetny sposób, aby pomóc Ci w bólu i stanach zapalnych nerwu kulszowego.

Ponadto ta metoda leczenia pomoże Ci złagodzić stres i niepokój już od pierwszej sesji.

W ten sam sposób regulacja chiropraktyczna może przynieść ulgę, ponieważ właściwa manipulacja kręgosłupem może również złagodzić ból i stany zapalne oraz ułatwić ogólną regenerację organizmu.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: