Strona główna Zdrowie Całkowicie regeneruje, wzmacnia i leczy kręgosłup - domowe lekarstwo!

Całkowicie regeneruje, wzmacnia i leczy kręgosłup – domowe lekarstwo!

Większość ludzi prawdopodobnie doświadczy bólu pleców w pewnym momencie swojego życia. Jednak największym zrozumieniem dotyczącym łagodzenia bólu pleców jest „potrzeba” rozluźnienia.

Kiedy odczuwasz ból pleców twoje ciało musi być aktywne, ponieważ relaksacja przez ponad 2 dni, gdy boli cię kręgosłup może faktycznie wywołać odwrotny efekt.

Nieaktywne mięśnie mogą prowadzić do osłabienia mięśni, depresji i krzepnięcia krwi w nogach. Dlatego zamiast leżeć i odpoczywać, wstań i zacznij ćwiczyć. Regularne ćwiczenia są najważniejsze w leczeniu każdego rodzaju bólu pleców.

Oprócz regularnych ćwiczeń istnieje kilka naturalnych środków, które mogą złagodzić lub nawet całkowicie wyeliminować ból kręgosłupa lub pleców. Masaże z naturalnymi maściami są zawsze mile widziane.

1. Glina

Jednym z najlepszych naturalnych sposobów leczenia bólu pleców jest glina. Pomaga wyeliminować różnego rodzaju bóle, w tym ból stawów. Zawiera duże ilości soli mineralnych, potasu, glinu, miedzi, żelaza, magnezu i srebra.

Glina była stosowana od wieków w leczeniu różnych bólów. Aby użyć jej do tego celu, musisz wymieszać ją z chlebem, odrobiną wody, octu i niewielką ilością drobno posiekanej lub zmielonej pokrzywy.

Umieść mieszaninę w nylonie lub ręczniku. Nasmaruj dotknięty obszar odrobiną oliwy z oliwek i nałóż świeżo przygotowany kompres. Rób to codziennie, przez tydzień, aż ból pleców całkowicie ustąpi.

2. Figi i suszone śliwki

Suszone morele, figi i suszone śliwki sprzyjają regeneracji tkanek, dzięki czemu kręgosłup jest jędrniejszy i mocniejszy. Przygotuj herbatę z suszonej moreli, suszonej figi i pięciu śliwek i pij ją co wieczór przed snem.

Wszystkie te owoce namocz w wodzie i pozwól im się zagotować. Następnie przykryj i pozostaw na 2 godziny. Odcedź, a Twoja herbata do leczenia bólu kręgosłupa jest gotowa.

3. Czosnek i ziemniaki

Połączenie tych dwóch popularnych warzyw ma moc eliminowania osłabiającego bólu kręgosłupa. Ich właściwości lecznicze powodują, że wymieniamy je jako skuteczny lek na ból pleców.

Ziemniaki doskonale nadają się do łagodzenia bólu dolnej części pleców i zmniejszania obrzęku. Promują pracę mięśni, dzięki czemu ogrzewają miejsce, w którym działają. W tym momencie ciepło jest bardzo przyjemne dla osób cierpiących na bóle pleców.

Czosnek natomiast wspomaga krążenie krwi, które wpływa na ruch. Czosnek jest bogaty w siarkę, a uważa się, że siarka stanowi część matrycy stawów kostnych. To może tłumaczyć jego silne właściwości.

Aby przygotować domowe lekarstwo na zdrowie kręgosłupa zmiel oba warzywa i dodaj trochę soli. Dokładnie wymieszaj i nałóż cienką warstwę na dotknięty obszar. Przykryj jałowym gazikiem i pozostaw na noc.

4. Kapusta

Okłady z kapusty doskonale nadają się do leczenia bólu pleców. Dokładnie umyj liście kapusty i usuń grube części. Rozetrzyj trochę oliwy z oliwek na bolesnym obszarze przed nałożeniem powłok liści kapusty. Do przykrycia powłoki użyj płótna lnianego lub gazy. Pozostaw to na działanie przez 3 godziny rano, a kolejne 3 po południu.

Wykonuj to leczenie przez 6 dni, a następnie zrób miesięczną pauzę. Następnie powtórz cały zabieg.

Jak wspomnieliśmy na początku ćwiczenia rozciągające są najlepszym sposobem na złagodzenie bólu pleców, dlatego zdecydowanie zalecamy łączenie tych środków z regularnymi ćwiczeniami.

zobacz także

Rozwiązanie dla leniwych, którzy chcą mieć płaski brzuch bez wysiłku

Każdy z nas zaczyna się przejmować swoim wyglądem kiedy to w okolicach brzucha zaczyna się pojawiać tzw. oponka. Dodatkowo niektórzy ludzie są zbyt leniwi, aby zacząć...

Lecz problemy z tarczycą za pomocą tego naturalnego środka wzmacniającego zdrowie

Ten naturalny środek zawiera wiele składników, które stymulują czynność tarczycy. Dodatkowo jest to potężne połączenie witamin, minerałów i przeciwutleniaczy, które poprawiają ogólny stan zdrowia.Korzyści...

Oto co się dzieje jeśli pijesz wodę z miodem codziennie rano

Skład tej wody jest podobny do tego z ludzkiego osocza krwi. Dzięki tym właściwością można osiągnąć czyszczenie organizmu na poziomie komórkowym.Przepis : Jak przygotować wodę z...

loading...
loading...

Wszystkie informacje zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny, a stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane z lekarzem specjalistą.

POPULARNE ARTYKUŁY

Codzienne picie wody jest jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić dla swojego zdrowia. Woda jest niezbędna dla prawidłowego wykonywania przez poszczególne organy ich indywidualnych...
Zarówno mężczyźni jak i kobiety są skłonni doświadczać słabego krążenia w pewnym okresie swojego życia. Problemy z krążeniem krwi mogą wystąpić w wyniku wielu czynników, siedzącego trybu życia i złej...
Nie ma bezpiecznego sposobu, aby palenie papierosów nie wpływało na nasze zdrowie. Palenie jest jedną z głównych przyczyn wielu chorób i przedwczesnych zgonów na...
Ta niesamowita mikstura jest doskonałym źródłem kwasu foliowego, a także karotenoidów i związków przeciwnowotworowych. Jej głównym składnikiem są buraki, czerwone warzywo z licznymi korzyściami...
Udar mózgu jest czwartą z głównych przyczyn zgonów na całym świecie! Tkanka mózgowa traci tlen, gdy naczynia krwionośne w mózgu pękają i krwawią lub...