HomeZdrowieCha Cha Cha Chia!...

Cha Cha Cha Chia! 5 powodów, aby dodać Chia do diety

Nasiona Chia należą do najzdrowszych i najbardziej pożywnych pokarmów na świecie. Są pełne składników odżywczych, które mogą mieć znaczące korzyści dla twojego ciała i mózgu. 

Przedstawiamy 10 korzyści zdrowotnych z nasion chia, które są wspierane i sprawdzone w badaniach naukowych.

  1.  Wysoka strawność

Najlepszą rzeczą w nasionach chia jest to, że są one wysoce przyswajalne, w przeciwieństwie do nasion lnu, które jeśli nie są zmielone po prostu zostają wydalone.

Oznacza to, że twoje ciało może wchłonąć wszystkie składniki odżywcze bez żadnych trudności.

  1.  Dobrze komponuje się z wszystkimi przepisami

Nasiona Chia mają łagodny smak, który pasuje do niemal każdego przepisu. Możesz dodać ją do każdej sałatki lub smoothie bez obawy, że zepsują smak.

  1.  Bogate w omega-3, błonnik i proteiny

Czy wiesz, że chia ma więcej kwasów omega-3 niż łosoś? Jeśli to nie wystarczy mają również wysoki poziom błonnika i białka. Jeśli zanurzysz je w wodzie tworzą one konsystencję żelatyny, która pomaga przesuwać rzeczy wzdłuż przez jelita.

  1.  Trzymają Cię w stanie sytości

Jeśli zaczniesz spożywać nasiona chia zauważysz, że będą utrzymywać Cię w pełni przez długi czas, co jest bardzo korzystne dla tych, którzy próbują zrzucić kilka kilogramów, a jednocześnie nadal zdrowo się odżywiać. Dzięki temu są doskonałym dodatkiem do każdej diety. Poczujesz się naładowany energią, nasycony, a kilogramy nadal będą znikać.

  1.  Długi okres przydatności do spożycia
Sprawdź to ➡ ➡  Ten cudowny chwast rośnie wszędzie: można z niego zrobić syrop, miód i sałatkę!

Złą stroną zdrowej żywności, którą promujemy jest krótki okres przydatności do spożycia. Weźmy na przykład banany, brązowieją w bardzo krótkim czasie.

Jednak nasiona chia to inna historia. Mogą pozostać świeże dłużej niż siemię lniane i większość innych nasion. Są mniej podatne na zepsucie, co jest świetną premią.


ZOBACZ TAKŻE