Chińscy lekarze ujawnili napój na długowieczność. Pij ten eliksir codziennie

Chcesz przygotować eliksir długowieczności, który przedłuży Twoje zdrowie, życie i urodę? Wypróbuj przepis na pożywny zielony napój, który zapewni Twojemu organizmowi wszystko, czego potrzebuje do długiego i szczęśliwego życia.

Chiński sekret długowieczności

Azja znana jest nie tylko z egzotycznych krajobrazów, narodów o różnorodnej kulturze, ciekawej kuchni, pięknych tkanin i sztuk walki. Azjaci też często kojarzą się z długowiecznością i nie jest to tylko nasze przypuszczenie, ale potwierdzają to np. dane statystyczne.

W 2023 r. najwyższe miejsce pod względem średniej długości życia zajmował Hongkong, a za nim plasowały się Makau, Japonia, Szwajcaria i Singapur. Z pierwszych pięciu są nawet dwa terytoria należące do dzisiejszej Chińskiej Republiki Ludowej.

Średnia długość życia w Hongkongu jest o ponad 15 lat dłuższa niż u nas! Jaki według Chińczyków, ale i innych Azjatów jest sekret długiego życia?

Według kanału YouTube Simple Food do takich sekretów należy napój z ogórka, awokado, zielonego jabłka, imbiru i cytryny. Tutaj można zobaczyć jego przygotowanie.

Długowieczność w Azji jest zdecydowanie związana z jedzeniem

Choć nie ma absolutnie nic przeciwko połączeniu ogórka, imbiru, awokado i jabłka, długie życie Azjatów przypisuje się głównie zdrowemu trybowi życia.

Dotyczy to zarówno diety, jak i ćwiczeń. Oceńcie sami. Ważna jest zbilansowana dieta, zawierająca zarówno owoce i warzywa, jak i zboża oraz chude mięso. W Chinach i Japonii nie tylko popularne, ale i ważne są herbaty, zarówno ziołowe, jak i np. zielona. 

W Azji jednak zwraca się uwagę nie tylko na różnorodność, ale także na ilość. Niezależnie od tego, czy ze względów historycznych, czy zdrowotnych, umiar jest uważany za idealny. Chińska mądrość kładzie nacisk na umiarkowane spożycie, jak głosi przysłowie: „jedz do połowy, pij do połowy”.

Styl życia Azjatów

Regularne ćwiczenia są zdecydowanie ważne, podobnie jak dobre samopoczucie psychiczne i emocjonalne. Na przykład tradycyjne tai chi i qigong są z tym wszystkim powiązane.

Choć jest to ćwiczenie powolne, angażuje całe ciało, pozytywnie wpływa na zdrowie ciała i umysłu i można je wykonywać w grupie. Ważne są także relacje społeczne, które wzmacniają podobno spotkania i wspólne działania.

Według nauk azjatyckich ogólną harmonię wzmacnia także np. feng shui, które ma za zadanie stworzyć przestrzeń życiową w harmonii z człowiekiem i naturą. Choć niekoniecznie rozumiemy feng shui, pewne jest, że harmonia z otoczeniem i relaks w przestronnych przestrzeniach, najlepiej bez zbędnych przedmiotów, śmieci i nieporządku, również odgrywają rolę w życiu.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: