Strona głównaZdrowieCo dzieje się w domach, w których rośnie aloes – chroni mieszkańców...

Co dzieje się w domach, w których rośnie aloes – chroni mieszkańców przed chorobami!

Zwykły domowy aloes stojący skromnie na parapecie to w rzeczywistości niesamowita roślina, o dużej energii, która uratuje mieszkańców domu przed chorobami, zazdrosnymi ludźmi i nieszczęściami.

[quads id=8]

Ta bezpretensjonalna roślina może zachwycać swoją obecnością przez bardzo długi czas, nawet 100 lat lub dłużej. Dlatego są one często dziedziczone z pokolenia na pokolenie i stają się czymś w rodzaju talizmanu dla rodziny.

Zdrowie

Aloes jest symbolem uzdrowienia i oczyszczenia. Dlatego warto go umieścić w pomieszczeniu, w którym przebywa chory. Uważa się, że aloes może nawet pomóc w długotrwałej depresji, ponieważ światło i ciepło zawarte w tej roślinie są z czasem przekazywane osobie, a choroba może ustąpić.

[quads id=10]

Co więcej, w ogóle nie ma znaczenia, jaki rozmiar i wiek ma ta niesamowita roślina. Aloes pomoże swoją obecnością, nie jest konieczne, aby miał duże wymiary.

Aloes często stosowany jest już od dawna jako środek łagodzący silny ból i przyspieszający gojenie się ran. W dawnych czasach suszone liście aloesu były używane jako talizman, zawieszano je na szyi pacjenta.

[quads id=9]

Uważano również, że jeśli liście dorosłego aloesu zaczną wysychać, a systematyczność jego podlewania i jakość gleby nie uległy zmianie, w domu lub mieszkaniu wydarzy się coś bardzo złego.

Wiara i miłość

Aloes to symbol bogini Wenus. Dlatego uważa się, że roślina nadaje piękno, świeżość i wzmacnia romantyczne relacje między ludźmi. Jest nawet sekwencja działań, które młoda dziewczyna musiała wykonać, aby przyciągnąć miłość do swojego życia:

[quads id=5]
  • Zerwij 13 liści z silnej i dojrzałej rośliny aloesu.
  • Mentalnie poproś roślinę o przebaczenie.
  • Umieść liście w ciemnym, czystym miejscu na 12 dni.
  • 13 dnia weź liście aloesu i spal je.
  • Rozsyp popiół w pobliżu progu domu ukochanej osoby.

Na wesele w niektórych krajach zwyczajowo wręcza się aloes zamiast klasycznych bukietów. Nowożeńcy sadzą go w dogodnym miejscu. Uważa się, że dopóki rośnie i rozwija się, ich małżeństwo będzie trwało i nic mu nie zagraża!

[quads id=4]

Kwitnący aloes w domu

W domu aloes kwitnie bardzo rzadko. Ale jeśli roślina kwitnie, uważa się, że dom ma bardzo dobrą energię i odpowiednią aurę do pełnego rozwoju. Rozwój rodziny, związku, rozwoju duchowego lub zawodowego.

[quads id=3]

Jeśli np. chcesz wiedzieć, jak długo ta pozytywna aura będzie trwała, wystarczy policzyć płatki na jednym kwiatku. Liczba będzie oznaczać liczbę pomyślnych lat.

Nawet miejsce, w którym postawisz doniczkę z aloesem, ma znaczenie. Strona wschodnia zapowiada normalizację relacji w rodzinie, zapobieganie kłótniom i konfliktom, a także zapewnia harmonię finansową. Jeśli aloes stanie po stronie południowej, jego właściciele wkrótce mogą spodziewać się poprawy w życiu osobistym lub pojawienia się nowych romantycznych uczuć dla wybranej osoby.

[quads id=7]

W pomieszczeniu, w którym postawiono doniczkę z aloesem oddychanie stało się znacznie łatwiejsze, lepiej jest w nim pracować i odpoczywać.

Zobacz Też: