Co stanie się z Twoim organizmem, jeśli na noc włożysz do skarpetek liście kapusty?

Okłady z kapusty są dobrze znaną i stosunkowo starą praktyką, którą lekarze i naukowcy od lat potępiają. Okazuje się jednak, że pozornie zwyczajna kapusta jest naprawdę skuteczna. Po co wkładać jej liście do skarpetki na noc?

Okłady z kapusty: rada babci czy sprawdzone lekarstwo?

Okłady z liści kapusty okazały się skuteczne w przypadku szerokiego zakresu problemów. Choć to rada babci, pewne jest, że wśród przesądów i pobożnych życzeń, że ta czy inna herbata czy okład zadziała, są też takie, które po prostu działają.

Kapusta to jeden z nie tylko sprawdzonych, ale i naukowo potwierdzonych zabiegów wywodzących się z medycyny ludowej.

Liście kapusty na stawy i inne bóle

  • Przysięgają na to nawet matki karmiące, ponieważ wiele z nich ma już własne doświadczenia z liśćmi kapusty. W rzeczywistości stosuje się je w przypadku stanów zapalnych, obrzęków i bolesnych obrzęków piersi, a także pękających sutków, które czasami występują podczas karmienia piersią.
  • Liście kapusty mają podobne działanie, jeśli zostaną nałożone na stopy i inne części ciała, zazwyczaj także na stawy.
  • Okłady pomagają także przy podrażnieniach skóry, ukąszeniach owadów, żylakach, wszelkiego rodzaju obrzękach, a nawet uważa się, że mogą mieć działanie przeciwnowotworowe.
  • Przed nałożeniem liści na ciało zaleca się je zgnieść lub połamać i przymocować niezbyt ciasnym bandażem lub rękawem z pończochy.

Wkładanie liści kapusty do skarpetek

Nakładanie liści kapusty na stopy to jeden z ludowych przepisów na łagodzenie bólu i obrzęków stóp, dny moczanowej czy zapalenia stawów. Działa na wszystkie objawy towarzyszące, czyli stan zapalny, obrzęk i ból.

Według niektórych liście powinny w ten sposób łagodzić przeziębienia. Uważa się, że zarówno liście kapusty, jak i kapusta kiszona nałożone na stopy również obniżają temperaturę. Jednak nie zostało to jeszcze potwierdzone.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: