Strona głównaZdrowieCodziennie przed pójściem spać spożywaj łyżeczkę oliwy z oliwek z kroplą cytryny

Codziennie przed pójściem spać spożywaj łyżeczkę oliwy z oliwek z kroplą cytryny

Oliwa z oliwek od wieków znana jest jako sprawdzony eliksir młodości. Zawiera mnóstwo witamin, minerałów i przeciwutleniaczy.

Na obszarach wokół Morza Śródziemnego jest stosowana od pokoleń jako sprawdzony lek na osteoporozę, choroby stawów, reumatyzm czy zaparcia.

Ze względu na wysoką zawartość witaminy E była (i nadal jest) poszukiwana jako lek na otyłość, cukrzycę typu 2 i przedwczesne starzenie się.

Wysokiej jakości oliwa z oliwek

Proporcja składników odżywczych w oleju zależy oczywiście od jakości jego przetwarzania. Eksperci zalecają kupowanie oliwy z pierwszego tłoczenia lub po prostu oliwy z pierwszego tłoczenia tłoczonej na zimno.

Kupując ją pamiętajcie, że oliwa z oliwek jest bardzo wrażliwa na światło. Dlatego preferuj opakowania w puszkach lub ciemnym szkle.

Przechowuj butelkę w suchym i ciemnym miejscu. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 3 miesięcy.

Łyżeczka przed snem

Włoszki mają w domu ten stymulator życia i nie pozwalają na to, aby opaść z energii. Wykorzystują ją do gotowania, ale także jako eliksir młodości.

Wiedzą doskonale, że zdrowe tłuszcze odżywiają komórki, dodają organizmowi energii, a jednocześnie chronią najważniejsze narządy.

Tłuszcze są również ważne dla produkcji hormonów i przedłużają młodość kobiet. Włoszki korzystają z dobrodziejstw oliwy z oliwek, którą mieszają z sokiem z cytryny.

Codziennie przed pójściem spać przyjmują 1 łyżeczkę oliwy z oliwek z kilkoma kroplami cytryny. Dlaczego? Powód jest prosty…

Dwie zalety na raz

Połączenie oliwy z oliwek i cytryny sprawia, że ​​organizm lepiej wchłania składniki odżywcze i lepiej trawi pokarm.

To dobra wiadomość dla Włoszek, ponieważ dzięki ich sztuczce mogą łatwo schudnąć z dnia na dzień. A jeśli ten „oliwkowy zastrzyk” dodatkowo zapewni im piękną skórę, to nie ma się czym martwić.

Zobacz Też: