Cudowne lekarstwo, które pomoże położyć kres migrenom, potwierdzone badaniami!

Co by było, gdybyś mogła uspokoić migreny za pomocą określonych częstotliwości muzycznych?

Wychodzisz z przyjaciółmi lub rodziną, czeka Cię niesamowity dzień i nagle czujesz ukłucie w skroniach, co oznacza, że ​​wydarzy się rzecz, której najbardziej się obawiasz: początek bolesnych objawów migreny.

Panikujesz w środku. Nadszedł czas, aby wziąć silne leki przeciwbólowe i / lub wycofać się do chłodnego, ciemnego i cichego miejsca, w którym możesz przetrwać ból, dopóki nie znajdziesz jakiejś formy ulgi.

To tyle, jeśli chodzi o ten dzień zabawy, który zaplanowałaś, prawda?

Co to są dudnienia różnicowe?

Według Sleep Foundation, dudnienia różnicowe to percepcja dźwięku wytwarzanego przez mózg podczas słuchania dwóch tonów o różnych częstotliwościach i w różnych uszach.

Kiedy tak się dzieje, twój mózg wytwarza trzeci ton są to iluzje słuchowe zwane dudnieniami różnicowymi.

Uważa się, że kiedy te częstotliwości docierają do mózgu i wytwarzane jest dudnienie różnicowe, wyzwalają różne poziomy aktywności fal mózgowych, które mogą powodować pozytywne skutki uboczne, mierzone przez maszynę elektroencefalograficzną (EEG) w hercach (Hz).

Te korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego obejmują ulgę w bólu głowy, energię przed ćwiczeniami, redukcję stresu, złagodzenie złości, poprawę koncentracji u osób z takimi schorzeniami jak ADHD, zmniejszenie lęku i ogólny relaks.

Zbierane są dane dotyczące pomiaru, czy te dudnienia różnicowe są naprawdę zdolne do renderowania tych efektów, kilka badań wykazało obiecujące efekty dudnień różnicowych.

Czy dudnienia różnicowe pomagają w migrenach?

Badania pokazują, że słuchanie dudnień różnicowych może być dość skuteczne w powstrzymywaniu migrenowych bólów głowy. W rzeczywistości są nową formą leczenia migreny i przewlekłego bólu.

Oprócz łagodzenia migreny wykazano, że uzdrawiające częstotliwości uderzeń różnicowych pomagają w objawach kilku dodatkowych schorzeń psychicznych i fizycznych, w tym lęku, bezsenności, ADHD i innych.

Według dodatkowych badań, stosowanie dudnień różnicowych może pomóc zmniejszyć ból migrenowy ze względu na ich relaksujące i uspokajające działanie.

Radzenie sobie ze stresem i relaksacja były szeroko stosowane jako metody leczenia zmniejszające ból związany z atakami migreny, a dudnienia różnicowe nie różnią się od nich.

Badania wykazały również, że muzykoterapia w leczeniu przewlekłych migren jest przydatna w zmniejszaniu bólu osób dotkniętych chorobą — zmniejszając ból tych, którzy słuchali, w porównaniu z tymi, którzy nic nie słuchali.

Jaka częstotliwość jest najlepsza na migreny?

Kiedy dudnienia różnicowe są tworzone na różnych częstotliwościach, są one powiązane z tymi różnymi poziomami aktywności fal mózgowych, zapewniając pacjentowi wyjątkowe korzyści.

Najlepsza częstotliwość do leczenia migreny to taka, która spoczywa na poziomie 0,5 Hz, co jest częstotliwością o niskim delcie, która zarówno uspokaja, jak i przynosi ulgę w bólach głowy.

Wzór delta fal mózgowych spoczywa na częstotliwości od 0,5 Hz do 4 Hz i jest najwolniejszym wzorcem fal mózgowych. Zaobserwowano, że pomagają one również w głębokim śnie.

Wzór theta, od 4 Hz do 8 Hz, jest związany z sennością i medytacją. Ta częstotliwość może być również wykorzystana podczas próby leczenia migreny.

Fale mózgowe alfa między 8 Hz, a 3 Hz wskazują na zrelaksowany i spokojny umysł.

Fale beta mieszczą się w zakresie od 13 Hz do 30 Hz i zostały powiązane z poprawą nastroju i wydajności zadań, a także pamięci i dokładności.

Fale gamma są najwyższą częstotliwością aktywności mózgu i są związane z czujnością, koncentracją i rozwiązywaniem problemów. Fale te mieszczą się w zakresie od 30 Hz do 50 Hz.

To, która częstotliwość jest dla ciebie najlepsza, może być unikalne dla twojego przypadku, ale badania sugerują albo częstotliwość o niskiej częstotliwości delta, albo fale theta.

Czy dudnienia różnicowe są niebezpieczne podczas migreny?

Na podstawie aktualnych dostępnych badań naukowych nie zgłoszono żadnych poważnych zagrożeń ani skutków ubocznych słuchania dudnień różnicowych.

Podobnie jak w przypadku wszystkich dźwięków, słuchanie przy bardzo wysokim poziomie głośności może uszkodzić błonę bębenkową, więc zmniejsz głośność, jeśli zamierzasz wypróbować tę alternatywną metodę leczenia migreny.

Niektóre objawy migreny powodują zwiększoną wrażliwość na dźwięk i światło, dlatego przed podjęciem decyzji, czy dudnienia różnicowe są dla Ciebie bezpieczną metodą, skonsultuj się z lekarzem.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: