Cynamon to zarówno przyprawa, jak i lekarstwo: zdziwisz się, jak wiele może zdziałać!

Dziś cynamon jest relatywnie tani, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby stał się elementem diety i domowej apteczki ziołowej.

Ale cynamon traktuj jak lekarstwo, optymalna dzienna dawka nie powinna przekraczać trzech gramów!

Dlaczego i jak cynamon pomaga leczyć?

Cynamon to aromatyczna kora, suszona i zawijana w rolki, tropikalnego drzewa cynamonowca (Cinnamomum), które dorasta do dwudziestu metrów.

Cynamon zawiera wiele przydatnych substancji naturalnych. Najważniejszym z nich jest olejek eteryczny, który zawiera aldehyd cynamonowy (aldehyd kwasu cynamonowego, felandrynę i eugenol.

Cynamon pomaga przy problemach żołądkowych (wspomaga trawienie, łagodzi wzdęcia, poprawia apetyt i pomaga przy biegunkach).

Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, rozrzedza śluz podczas przeziębienia.

Cynamon może być również stosowany do kąpieli i okładów, rozgrzewa ciało i usuwa zbędne produkty przemiany materii.

Łagodzi stany zapalne, co świetnie sprawdza się w przypadku reumatyzmu, likwiduje bóle mięśni i stawów.

[quads id=5]

Substancje zawarte w cynamonie pomagają naszemu organizmowi pozbyć się infekcji, odbudowuje uszkodzone tkanki.

Zmniejsza ryzyko chorób serca, a także obniża poziom cukru i cholesterolu we krwi. Poprawia przemianę materii, wspomaga pracę mózgu.

Olejek cynamonowy działa przeciwgrzybiczo, cynamon można stosować również w przypadku nieświeżego oddechu, pomaga też przy infekcjach drożdżakowych.

Badania koncentrują się obecnie na wpływie cynamonu na wzrost raka, chorobę Parkinsona, Alzheimera.

Substancje zawarte w cynamonie neutralizują bakterie w wodzie pitnej, Biblia wspomina o wodzie, którą zmieszano z cynamonem, aby zapobiegać chorobom.

Cynamon dla duszy
Podobno ta przyprawa uspokaja i dodaje pozytywnej energii. Cynamon zapewni stabilność emocjonalną podczas rozstań, śmierci i nieoczekiwanych sytuacji. Osoby cierpiące na wahania nastroju powinny włączyć go do swojej diety, ponieważ cynamon przyczynia się do harmonii emocjonalnej.

Cynamon dla kobiet
Kobiety powinny wiedzieć, że cynamon może częściowo działać jako naturalny środek antykoncepcyjny. Oczywiście nie można tego traktować jako normalnej i gwarantowanej ochrony, ale jeśli chcesz zajść w ciążę, lepiej tego unikać.

Herbata cynamonowa
Dodaj łyżeczkę mielonej kory cynamonu do 250 ml wrzącej wody i pozostaw do zaparzenia na około 10 minut. Herbatę pijemy letnią. Ale można też przygotować napar z jednej całej rolki cynamonowej, którą można zalać kilka razy. Łagodzi kaszel i przeziębienie.

Miód Cynamonowy

Wymieszaj 1/2 łyżeczki mielonego cynamonu z łyżką miodu. Dokładnie wymieszaj, aby oba składniki dobrze się połączyły. Odstaw na 5 minut. Dodaj kilka kropel soku z cytryny i jedz. Stosujemy go rano i wieczorem. W ciągu trzech dni odczujemy ulgę w objawach przeziębienia.

Wino cynamonowe
Włóż dwie większe rolki kory do butelki swojego ulubionego wina i pozwól mu macerować przez około tydzień. Pijemy pół tuzina dwa razy dziennie przed posiłkami. W ten sposób zwiększymy naszą odporność i wypłuczemy śluz z organizmu.

Najważniejsza wskazówka: preferuj rolki zamiast pudru
Najlepiej użyć cynamonowych rolek, zetrzeć lub zmielić tuż przed użyciem, cynamon zachowuje więcej substancji aktywnych niż po zmieleniu na proszek. Zawsze sprawdzaj kraj pochodzenia, cynamon cejloński jest najlepszy.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: