Jeżeli występują u Ciebie jakieś z powyższych problemów warto przeczytać poniższy artykuł w celu uzyskania odpowiedzi czego potrzeba Twojemu organizmowi.
Skurcze mięśni i ból głowy – niedoboru magnezu
[quads id=8]
Ponad 75% ludzi na świecie ma niedobór magnezu, a co najważniejsze nie są tego świadomi. Magnez jest niezbędnym minerałem, który jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, nerwów i mięśni.
[quads id=10]
Ponadto łagodzi on bóle głowy i zapewnia dobry sen. Jeśli występuje niedobór magnezu należy spożywać więcej kapusty i jarmużu. Zaleca się również, aby dodać sól Epsom do ciepłej wody, w której masz zamiar się wykapać, poprawi to poziom magnezu, który będzie łatwo wchłaniany przez skórę.
[quads id=9]
Trądzik, wysypka – niedobór cynku
Wysypka czy też trądzik może być oznaką niedoboru cynku. Cynk odgrywa bardzo ważną rolę w zdrowiu skóry i reguluje wydzielanie sebum.
[quads id=5]
Zaleca się przyjmowanie 30 mg cynku każdego dnia, aby pozbyć się trądziku, wysypki i poprawić cerę. Pestki dyni są doskonałym źródłem cynku.
Łamliwe paznokcie oraz suche i matowe włosy – niedobór witaminy B7
Witamina B7 zwana także biotyną jest niezbędna do utrzymania silnych włosów i paznokci. Jej niedobór występuje rzadko, ale gdy do tego dojdzie możemy spodziewać się utraty włosów, a nasze paznokcie staną się bardziej łamliwe.
[quads id=4]
W tym przypadku należy jeść więcej pokarmów bogatych w witaminę B7, której duże ilości znajdują się w drożdżach i podrobach (wątróbka).
Łamliwe włosy – niedobór żelaza
Żelazo w dużej mierze odpowiada za produkcję czerwonych krwinek, które są odpowiedzialne za przenoszenie tlenu do wszystkich narządów w naszym organizmie.
[quads id=3]
Kiedy wystąpi nagła utraty włosów lub skóra stanie się niezwykle cienka można się spodziewać, że w naszym ciele występuje niedobór żelaza. Spożywaj więcej pokarmów bogatych w żelazo, takich jak: szpinak, buraki oraz czerwone mięso.
Zgrubienia i białe plamki – niedobór kwasów omega-3
[quads id=7]
Jeśli zauważysz małe białe plamki lub zgrubienia na palcach i nadgarstkach może to wskazywać na brak niezbędnych kwasów tłuszczowych w organizmie.
Dlatego w takim przypadku należy spożywać więcej pokarmów bogatych w kwasy omega-3: ryby, owoce morza, oleje rybne i orzechy.