Czosnek w mleku – leczy astmę, zapalenie płuc, bezsenność, zapalenie stawów i kaszel

W kuchni znajdują się różne owoce, warzywa i przyprawy, które oprócz przygotowywania smacznych i zdrowych potraw mogą być również wykorzystywane do leczenia wielu problemów zdrowotnych.

Tutaj możesz znaleźć przepis na niezwykle korzystny napój, który może poprawić ogólny stan zdrowia. Napój jest powszechnie znany jako mleko czosnkowe.

[quads id=8]

Składniki:

  • 500 ml mleka
  • 10 ząbków czosnku obranego i zmielonego
  • 2-3 łyżeczki cukru
  • 250 ml wody

Instrukcje:

[quads id=10]

Połącz wodę i mleko w garnku. Następnie dodaj czosnek i umieść garnek na ogniu. Doprowadzić do wrzenia, a następnie utrzymuj ciepło, stale mieszając, aż mieszanina wyparuje do połowy ilości. Odcedź mieszaninę i dodaj cukier. Spożywaj, gdy jest jeszcze ciepłe.

Korzyści zdrowotne z czosnkowego mleka

[quads id=9]

Astma – spożywanie mleka przed spaniem pomoże ci złagodzić objawy astmy.

Zapalenie płuc – regularne spożywanie mleka czosnkowego trzy razy w tygodniu pomoże z powodzeniem leczyć zapalenie płuc.

[quads id=5]

Problemy z sercem – ta mieszanka ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu LDL, zapobiegania tworzeniu się skrzepów i poprawy krążenia krwi. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się stosowanie odtłuszczonego mleka o niskiej zawartości tłuszczu.

[quads id=4]

Zapalenie stawów – regularne spożywanie mleka z czosnku złagodzi objawy zapalenia i bólu.

Bezsenność – mleko czosnkowe jest skuteczne w leczeniu problemów ze snem dzięki uspokajającym związkom zawartym w mieszaninie.

[quads id=3]

Kaszel – ten napój może leczyć uporczywy kaszel. Czosnek ma silne właściwości antybakteryjne, które są świetnym lekarstwem na kaszel. Możesz dodać miód, aby przygotować doskonały środek wykrztuśny, który złagodzi kaszel.

[quads id=7]

Zdrowe trawienne  czosnek ma silne właściwości antyseptyczne, które mogą znacznie wzmocnić układ odpornościowy i poprawić trawienie. Ponadto czosnek jest bardzo korzystny dla limfy i pobudza eliminację toksyn z organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie soków trawiennych i łagodzi różne rodzaje biegunki.

Rwa kulszowa – ta cudowna mieszanka może skutecznie leczyć rwę kulszową. Regularne spożywanie mleka czosnkowego przez pewien czas znacznie zmniejszy ból sciopatyczny.

👇Udostępnij znajomym👇

Zobacz Też: