Czosnek w mleku – leczy astmę, zapalenie płuc, bezsenność, zapalenie stawów i kaszel

W kuchni znajdują się różne owoce, warzywa i przyprawy, które oprócz przygotowywania smacznych i zdrowych potraw mogą być również wykorzystywane do leczenia wielu problemów zdrowotnych.

Tutaj możesz znaleźć przepis na niezwykle korzystny napój, który może poprawić ogólny stan zdrowia. Napój jest powszechnie znany jako mleko czosnkowe.

Składniki:

  • 500 ml mleka
  • 10 ząbków czosnku obranego i zmielonego
  • 2-3 łyżeczki cukru
  • 250 ml wody

Instrukcje:

Połącz wodę i mleko w garnku. Następnie dodaj czosnek i umieść garnek na ogniu. Doprowadzić do wrzenia, a następnie utrzymuj ciepło, stale mieszając, aż mieszanina wyparuje do połowy ilości. Odcedź mieszaninę i dodaj cukier. Spożywaj, gdy jest jeszcze ciepłe.

Korzyści zdrowotne z czosnkowego mleka

Astma – spożywanie mleka przed spaniem pomoże ci złagodzić objawy astmy.

Zapalenie płuc – regularne spożywanie mleka czosnkowego trzy razy w tygodniu pomoże z powodzeniem leczyć zapalenie płuc.

Problemy z sercem – ta mieszanka ma zdolność obniżania poziomu cholesterolu LDL, zapobiegania tworzeniu się skrzepów i poprawy krążenia krwi. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się stosowanie odtłuszczonego mleka o niskiej zawartości tłuszczu.

Zapalenie stawów – regularne spożywanie mleka z czosnku złagodzi objawy zapalenia i bólu.

Bezsenność – mleko czosnkowe jest skuteczne w leczeniu problemów ze snem dzięki uspokajającym związkom zawartym w mieszaninie.

Kaszel – ten napój może leczyć uporczywy kaszel. Czosnek ma silne właściwości antybakteryjne, które są świetnym lekarstwem na kaszel. Możesz dodać miód, aby przygotować doskonały środek wykrztuśny, który złagodzi kaszel.

Zdrowe trawienne  czosnek ma silne właściwości antyseptyczne, które mogą znacznie wzmocnić układ odpornościowy i poprawić trawienie. Ponadto czosnek jest bardzo korzystny dla limfy i pobudza eliminację toksyn z organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie soków trawiennych i łagodzi różne rodzaje biegunki.

Rwa kulszowa – ta cudowna mieszanka może skutecznie leczyć rwę kulszową. Regularne spożywanie mleka czosnkowego przez pewien czas znacznie zmniejszy ból sciopatyczny.

PODOBNE ARTYKUŁY


loading...
loading...

POPULARNE ARTYKUŁY

Łyżka tego preparatu pomoże opróżnić jelita, a brzuch będzie płaski!

Ludzie mówią, że jesteś tym, co jesz i każdy z nas powinien zgodzić się z tym poglądem. Nasz system trawienny jest bardzo delikatnym mechanizmem, a...

Seler naciowy: właściwości zdrowotne, przepisy

Seler obniża poziom cholesterolu i usuwa bólu stawów, pomaga w procesie odchudzania, odtruwa organizm, obniża wysokie ciśnienie krwi i promuje ogólny stan zdrowia na...

Zastosowania i zalety mniszka lekarskiego

Gorzki smak liści mniszka lekarskiego wskazuje, że są bogate w składniki odżywcze i są bardzo korzystne dla wątroby, co pomaga w eliminacji toksyn. Rośnie głównie...

Jeśli masz grupę krwi „0” musisz być ostrożnym

Osoby z  grupą krwi ZERO są wyjątkowe ze względu, że mogą one oferować swoją krew wszystkim innym osobą bez względu jaką grupę krwi mają te osoby (w...

Jak przyspieszyć metabolizm? Poznaj 10 prostych sposobów.

Metabolizm jest terminem odnoszącym się do wszystkich reakcji chemicznych w twoim ciele. Te reakcje chemiczne utrzymują twoje ciało przy życiu i pozwalają mu prawidłowo...

Domowej roboty pasta, którą wyleczysz próchnicę, choroby dziąseł

Zamiast korzystać z tych wszystkich drogich komercyjnych past do zębów zawierających niebezpieczne substancje chemiczne warto spróbować tego cudownego naturalną rozwiązania, które dodatkowo zapewni Ci liczne korzyści...