Strona głównaZdrowieCzosnek w mleku - leczy astmę,zapalenie stawów, kaszel i wiele innych chorób!

Czosnek w mleku – leczy astmę,zapalenie stawów, kaszel i wiele innych chorób!

Mleko i czosnek stanowią dziwną kombinację, ale warto ją wypróbować i zobaczyć samemu jakie korzyści zdrowotne przynosi ta mieszanka. 

Liczne owoce, warzywa i przyprawy kulinarne można wykorzystać do leczenia określonych schorzeń bez potrzeby stosowania innych metod leczenia.

Oto przepis na napój, który działa jak lek i który jest doskonały dla ogólnego stanu zdrowia. Ten napój nazywa się mlekiem z czosnku, ponieważ jest zrobiony z mieszanki czosnku i ciepłego mleka.

Składniki potrzebne do procesu przygotowania:

  • 500 mililitrów mleka
  • dziesięć ząbków obranego i mielonego czosnku
  • dwie lub trzy łyżeczki cukru
  • 250 mililitrów wody

Przygotowanie:

Weź garnek i wlej do niego wodę i mleko. Następnie dodaj czosnek i umieść garnek na ogniu. Poczekaj, aż mieszanina zacznie się gotować. Utrzymuj ciepło na średnim ogniu, nie przestawaj mieszać, aż mieszanina wyparuje do połowy początkowej ilości. Odcedź i dodaj cukier do mieszaniny. Ten napój jest najlepszy, gdy podaje się go na gorąco.

Oto korzyści zdrowotne z mleka czosnkowego:

Astma  – jeśli co noc spożyjesz trzy ząbki czosnku, objawy astmy złagodnieją

Zapalenie płuc  – jeśli spożywasz mleko czosnkowe trzy razy dziennie z powodzeniem leczysz zapalenie płuc

Problemy z sercem  – ten napój skutecznie obniża poziom cholesterolu LDL, znany również jako zły cholesterol, zapobiega tworzeniu się skrzepów, poprawiając w ten sposób układ krwionośny. Jeśli przygotujesz mleko czosnkowe z odtłuszczonym lub niskotłuszczowym mlekiem będzie ono jeszcze skuteczniejsze w łagodzeniu problemów z sercem.

Żółtaczka  – czosnek jest świetny do usuwania niechcianych toksyn z organizmu. Ta właściwość wynika z faktu, że czosnek aktywuje enzymy wątrobowe. Wątroba wymaga siarki do odtruwania organizmu, a czosnek jest doskonałym źródłem siarki. Składnik ten jest prawdziwym skarbcem dla wątroby i ma niesamowity wpływ na stłuszczenie wątroby. Zawiera duże ilości allicyny i selenu, wzmacnia produkcję żółci, a tym samym zmniejsza ilość tłuszczu w wątrobie. Jeśli spożywasz mleko czosnkowe przez cztery do pięciu dni wyleczysz żółtaczkę.

Zapalenie stawów  – jeśli codziennie spożywasz mleko czosnkowe, zmniejszysz objawy artretyzmu, w tym zapalenie i ból.

Bezsenność  – mleko czosnkowe pomoże złagodzić problemy ze snem, dzięki kojącym związkom zawartym w czosnku.

Kaszel  – w połączeniu z kurkumą jest doskonały do ​​leczenia uporczywego kaszlu. Dlatego możesz dodać kurkumę do tej mieszanki. Czosnek ma silne działanie antybakteryjne, które czyni go wspaniałym środkiem przeciwkaszlowym. Jeśli dodasz miód do tej mieszanki, otrzymasz doskonały środek wykrztuśny, aby pozbyć się kaszlu.

Gruźlica  – ta mieszanka jest bardzo korzystna w leczeniu chorób klatki piersiowej. Składniki siarki w czosnku sprawiają, że środek ten jest bardzo skuteczny przeciwko tej chorobie. Na jeden gram czosnku dodaj 240 mililitrów mleka i jeden litr wody. Zagotuj wszystkie składniki razem, aż pozostaniesz z jedną czwartą początkowej ilości. Spożywaj ten wywar trzy razy dziennie.

Cholesterol  – jeśli będziesz spożywał ciepłe mleko czosnkowe przez tydzień zmniejszysz poziom cholesterolu o niskiej gęstości (LDL) lub złego cholesterolu, a zwiększysz poziom lipoprotein o dużej gęstości (HDL) lub dobry cholesterol w twoim ciele.

Zdrowe trawienne  – silne właściwości antyseptyczne czosnku sprawiają, że jest bardzo skuteczny, jeśli chodzi o wzmocnienie układu odpornościowego i utrzymanie zdrowia trawiennego. Składnik ten jest również bardzo korzystny dla limfy, ponieważ eliminuje toksyczne odpady z organizmu. Ponadto czosnek uruchamia wydzielanie soków trawiennych i zapewnia ulgę w różnego rodzaju przypadkach biegunki.

Impotencja  – Mleko czosnkowe jest doskonałym lekarstwem na impotencję. Ponadto jedzenie gotowanych kawałków czosnku skutecznie zwalcza niepłodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Rwa kulszowa  – Mleko czosnkowe jest znane jako skuteczne lekarstwo na ból nerwu kulszowego. Konsumpcja tego leku przez pewien czas pomoże ci skutecznie zmniejszyć ból w rwie kulszowej.

Zobacz Też: