Czosnek, ile ząbków należy jeść, aby regulować ciśnienie krwi?

W ostatnich czasach czosnek jest coraz bardziej popularny, ponieważ wielu naukowców i badaczy dowiodło, że posiada on wspaniałe właściwości, które mogą regulować poziom ciśnienie krwi.

Jest również znany jako naturalne i organiczne lekarstwo na obniżenie poziomu złego cholesterolu i chorób serca.

Jest także skuteczny i efektywny  przeciwko nowotworom.  Ma on specyficzny zapach ,może być również stosowany do redukcji tłuszczów, które piętrzą się na ścianach tętnic.

Zatrzymuje on skurcze żyły dlatego czosnek stosowany jest jako doskonały naturalny składnik przyczyniający się do poprawy zdrowia twojego serca i naczyń krwionośnych.

Czosnek najlepiej stosować w naturalnej postaci – świeży, nie należy go wystawiać na działanie wysokich temperatur. Kiedy zostaje on zgnieciony i posiekany uwalnia allicyny, natomiast gdy jest gotowany traci swoje zdrowotne właściwości.

Czosnek – ile należy spożywać ząbków?

Jeśli chcesz obniżyć wysokie ciśnienie krwi zaleca się spożywać około 10 ząbków czosnku dziennie.

Jeżeli przyjmujesz jakieś leki na wysokie ciśnienie krwi skonsultuj się z lekarzem czy można spożywać go wraz z przypisanymi tabletkami lub innymi lekami. Jeśli chcesz obniżyć wysokie ciśnienie krwi nie można go regulować w całości spożywając jedynie czosnek.

WAŻNE!!!

Każdy z was musi skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem tej procedury. Spożywanie czosnku może kolidować z działaniem niektórych leków.