Czy cierpisz na ból kolan? Nie musisz od razu sięgać po leki, to działa najlepiej!

Udostępnij:

Ból kolan jest niewątpliwie bardzo nieprzyjemny i najczęściej spowodowany jest defektem budowy kości. Ludzie często sięgają po apteczne środki tłumiące w przypadku nieprzyjemnego bólu, ale można go też złagodzić w zupełnie inny sposób!

Ból kolana może dotyczyć wszystkich grup wiekowych.

Co powoduje ból kolana?

Obrażenia

Starzenie się

Choroby

Jak objawia się ból?


  • Jak tępy ostry ból w całym stawie kolanowym lub w jednym miejscu.
  • Sztywność kolan i ograniczona mobilność.
  • Zapalenie, które może przedostać się do otaczających tkanek.

Na szczęście istnieją naturalne sposoby na złagodzenie bólu niemal natychmiast!

Naturalne sposoby na szybkie złagodzenie bólu kolan i wyleczenie przyczyny bólu!

Olej kokosowyPosiada bardzo silne właściwości przeciwzapalne, które są bardzo skuteczne w łagodzeniu bólu i leczeniu. Podgrzej ½ szklanki oleju kokosowego na małym ogniu przez 3 minuty, a następnie połóż na kolanie. Zawiń w folię, ręcznik i pozostaw na kilka godzin. Powtarzaj 1 do 2 razy dziennie.

Pieprz Cayenne i oliwa z oliwek

Zawiera kapsaicynę, która wywołuje uczucie ciepła w bolących miejscach. Może szybko złagodzić ból i złagodzić obrzęk.

Wymieszaj 2 łyżki pieprzu i 100-150 ml oliwy z oliwek. Nałóż pastę na bolące miejsca i pozwól jej zadziałać. Kiedy poczujesz, że ból ustępuje, możesz zmyć pastę.

Ocet jabłkowy i pieprz Cayenne

Wymieszaj pół łyżeczki pieprzu i 1 szklankę octu jabłkowego. Przygotuj okład z tej mieszanki, mocząc gazę w tej mieszance i nakładając ją na bolesne miejsca.

Cytryny

Są bogate w kwas cytrynowy, który może skutecznie rozpuszczać kryształy kwasu moczowego, które są główną przyczyną zapalenia stawów. Dlatego cytryny są bardzo korzystne w leczeniu bólu kolan, ale także przyczyn tego bólu.

1 cytrynę pokroić w plasterki i umieścić w bolącym miejscu. Owinąć gazą nasączoną oliwą z oliwek, a następnie folią. Powtarzaj dwa razy dziennie przez co najmniej 15-20 minut.

Bardzo dobrze jest również pić codziennie rano wodę z sokiem z cytryny na pusty żołądek.

Ocet jabłkowy i zimna woda

Ocet ma silne właściwości alkalizujące, które rozpuszczają szkodliwe toksyny w stawach. Wymieszaj dwie łyżki octu jabłkowego z 1 szklanką wody i pij raz dziennie.

Ocet jabłkowy i oliwa z oliwek

Wymieszaj 1 łyżkę octu i 1 łyżkę oleju. Nałóż miksturę na przód i tył kolana! To znaczy na całej powierzchni. Pozostaw na 30 minut, a następnie spłucz wodą.

Ocet jabłkowy z ciepłą wodą


Napełnij wannę ciepłą wodą. Dodaj 2 szklanki octu jabłkowego i wymieszaj. Kolana powinny być całkowicie zanurzone w tym płynie przez 30 minut. Powtarzamy raz dziennie przez 1 tydzień.

Oliwa z oliwek

Leczy bolesne i opuchnięte kolana. Wystarczy przez kilka minut delikatnie masować bolące kolano oliwą – pozostawić na kolanie na co najmniej godzinę, a następnie zmyć. Powtarzaj raz dziennie.

Olej eukaliptusowy

Ma silne działanie przeciwbólowe i szybko łagodzi ból kolan, ponieważ łatwo wnika w skórę. Wymieszaj 5 kropli olejku eukaliptusowego, 2 krople oliwy z oliwek, 5 kropli olejku miętowego i delikatnie masuj bolące miejsca tą mieszanką. Pozostaw na skórze przez co najmniej 1 godzinę, a następnie spłucz.

Mleko z kurkumy

Ma silne działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Oprócz bólu ma szereg innych korzyści.

Wymieszaj 1 łyżkę kurkumy, miód, cynamon i 1 szklankę mleka. Podgrzej i pij ten napój raz dziennie.

podobne artykuły