Czy kąpiel w soli Epsom pomaga w procesie odchudzania?

Kąpiel z solą Epsom może być doskonałym sposobem na utratę kilku zbędnych kilogramów. Jest to relaksujący i doskonały sposób na utratę wagi. Sól ta jest używana od 1900 roku w celu utraty wagi i leczenia problemów trawiennych i skórnych.

[quads id=8]

Sól Epsom została odkryta w Epsom, w Anglii. Kryształy te pomagają w regulacji enzymów w organizmie i utrzymaniu zdrowych włosów, paznokci i skóry poprzez pomoc w syntezie kolagenu.

Rodzaje kąpieli w soli Epsom

[quads id=10]


Poniżej znajdują się rodzaje kąpieli z solą Epsom, które urozmaicają program odchudzania i dodatkowo motywują osobę do trzymania się rutyny.

Sól Epsom i imbir

Nadmiar toksyn gromadzących się w skórze jest powodem przyrostu masy ciała, należy zawsze dodawać imbir do kąpieli wraz z solą. Imbir jest powszechnie znany z tego, że otwiera pory ciała i eliminuje toksyny poprzez pot. Jest to naturalny sposób usuwania toksyn z organizmu.

[quads id=9]

Środek ten działa lepiej, jeśli używa się gorącej i ciepłej kąpieli. Dodaj trzy łyżki stołowe zmiażdżonego imbiru i dwie filiżanki soli do ciepłej kąpieli wodnej dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Sól Epsom i soda oczyszczona

[quads id=5]

Dodaj dwie filiżanki sody oczyszczonej i soli Epsom do ciepłej wody do kąpieli i delikatnie pocieraj ciało za pomocą miękkiej gąbki. Proces ten dodatkowo pomaga w czyszczeniu martwych komórek skóry.

Sól Epsom i ocet jabłkowy

[quads id=4]

Dodaj ocet jabłkowy i sól Epsom w proporcji 1:2 do ciepłej lub gorącej wody. Mocz się w wannie przez 30 do 40 minut. Ocet ten jest znany z łagodzenia bólu stawów i stresu. W ten sposób, oprócz utraty wagi, dodatkowo uzyskasz ulgę od bólów stawów i stresu mięśniowego.