Czy to największy sekret medycyny naturalnej? Odkryj potężny oczyszczacz krwi, który możesz zrobić w domu!

Nadeszła wiosna, a wraz z nią pierwsze zbiory ziół. Co powinno być celem twojego zainteresowania? To pierwsze wiosenne pokrzywy. Mogą być serwowane nie tylko jako smaczne, szybkie i tanie potrawy w postaci zupy czy farszu.

Pokrzywy są również dobrze znane ze swoich właściwości leczniczych i nie mówimy o jakichś mistycznych ceremoniach, ale o naukowo udowodnionych efektach leczniczych, które zapewniają te parzące rośliny.

Co leczy pokrzywa?

Pokrzywy są dobrze znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych, a ponieważ stany zapalne są przyczyną wielu problemów, mogą pomóc w leczeniu niezliczonych problemów.

Powszechnie stosuje się je w postaci herbaty oraz jako płukankę na trądzik, egzemę, łuszczycę i łupież, a także ogólnie na alergie.

Należy dodać, że pokrzywa sama w sobie może być alergenem, dlatego należy zachować ostrożność stosując ją po raz pierwszy.

Pokrzywa jako skuteczny środek do oczyszczania ciała

Pokrzywy należą również do ziół wspomagających oczyszczanie organizmu, które lubimy nazywać detoksykantem.

Takie oczyszczanie organizmu, które pomaga wypłukiwać toksyny, jest ważne np. dla funkcjonowania nerek, układu limfatycznego, trzustki, które są związane z mechanizmami obronnymi organizmu.

Podobnie jak wiele ziół i przypraw, pokrzywa również wspomaga trawienie i harmonizuje procesy wydalania organizmu.

Stosuj zarówno świeżą, jak i suszoną pokrzywę

Na pewno już słyszałeś, że pokrzywę można przyjmować w formie herbaty. Można ją przygotować zarówno ze świeżych, jak i suszonych ziół, a więc o każdej porze roku.

Możesz jednak po prostu zmiksować pokrzywę i wypić z niej wodę jako sok lub smoothie.

Ta doskonała metoda jest bezpośrednio zalecana dla wiosennych młodych pokrzyw.

Nieparzona świeża pokrzywa zawiera większą ilość witaminy C, A, B2, K, ale jest też bogata w żelazo czy magnez, jod, fosfor czy wapń. 

Napój ze świeżych pokrzyw możesz doprawić jabłkiem, kiwi lub innymi składnikami, które lubisz

Wzmacniacz życia: po prostu wymieszaj i wypij

Garść zebranych pokrzyw dobrze opłucz pod bieżącą wodą i wymieszaj z dwiema szklankami zimnej wody. Odcedź stałe pozostałości rośliny przez sitko lub ściereczkę i wypij.