Czy zawsze jest ci zimno? Możesz cierpieć na te choroby

Mają zimne ręce lub stopy, a w wielu przypadkach drżenie ciała. Gdy pogoda zmienia się bardzo często, organizm potrzebuje kilku tygodni, aby przystosować się do temperatur.

Ale jeśli masz często przeziębienia, to coś jest nie tak z Twoim zdrowiem.

Powody, dla których zawsze jest ci zimno:

Niedoczynność tarczycy

Najczęstsze objawy niedoczynności tarczycy to zmęczenie, depresja i ciągłe uczucie zimna.

Niedoczynność tarczycy występuje, gdy tarczyca nie wytwarza wystarczającej ilości hormonów.

Hormony te są ważne w regulacji metabolizmu i temperatury ciała. Kiedy organizm nie ma wystarczającej ilości hormonów tarczycy jego procesy spowalniają.

Choroba Raynauda

Ta choroba jest związana z tętnicami w dłoniach i stopach. Te naczynia krwionośne stają się bardzo wąskie, przez co krąży w nich mniej krwi.

Podczas tej choroby palce mogą stać się niebieskie lub białe. Kiedy krew zaczyna normalnie krążyć, ludzie mogą odczuwać ból w tych częściach ciała.

Niedokrwistość

Niedokrwistość występuje, gdy dana osoba ma mniej czerwonych krwinek krążących w organizmie, dostarczając w ten sposób tlen.

Objawy tej choroby obejmują uczucie zimna, które wynika z braku tlenu. Inne objawy to zimne stopy i dłonie, zmęczenie, letarg, trudności w oddychaniu i nieregularne bicie serca.

Według danych, niektóre rodzaje anemii powodujące uczucie zimna to: anemia z niedoboru żelaza, która jest wśród nich najbardziej rozpowszechniona. Dzieje się tak, gdy komórki nie wchłaniają dobrze żelaza we krwi.

Niedokrwistość z braku witamin, która pojawia się w wyniku niedożywienia. Niski poziom witaminy B12 lub kwasu foliowego może prowadzić do anemii.

Jadłowstręt psychiczny

Znany również jako anoreksja, jest to zaburzenie odżywiania, ale także związanym z psychiczną i emocjonalną reakcją na przybieranie na wadze.

Osoby cierpiące na anoreksję bardzo ograniczają ilość jedzenia, które konsumują i wywołują wymioty.

Anoreksja może powodować uczucie zimna w wyniku niskiego poziomu tłuszczu w organizmie. Leczenie tej choroby zwykle wymaga konsultacji z lekarzem.

Chorobę tętnic obwodowych

Choroba ta występuje, gdy w tętnicach krążących w organizmie tworzą się blaszki miażdżycowe. Powszechnie znana jest jako miażdżyca tętnic.

Nagromadzenie tych blaszek w tętnicach powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, przez co krew nie może przepływać tak jak powinna.

Zwykle odbija się to w skrajnych częściach organizmu, np. w kończynach, wywołując uczucie zimna i drętwienia dłoni lub stóp.

Często choroba ta wymaga intensywnego leczenia związanego z odżywianiem i aktywnością fizyczną.

Dlaczego kobietom jest bardziej zimno niż mężczyznom?

Z badań wynika, że ​​kobiety preferują temperaturę 25 st. C, podczas gdy mężczyźni bardzo dobrze czują się w otoczeniu o temperaturze 22 st.

Jest to związane z faktem, że kobiety mają wolniejszy metabolizm niż mężczyźni, więc wytwarzają mniej energii niż mężczyźni.

Kiedy należy się martwić?

Jeśli te objawy utrzymują się przez długi czas i pojawiają się u Ciebie powikłania, zdecydowanie powinieneś udać się do lekarza specjalisty.

Główne analizy obejmują badania krwi, ponieważ w ten sposób rozumie się, czy istnieje ukryta przyczyna medyczna